ارز دیجیتالاقتصادی

OpenSea از هرگونه دخالت مدیر سابق در قالی‌کشی 60 میلیون دلاری «بی اطلاع» استپلتفرم OpenSea توکن غیرقابل تعویض (NFT) می گوید از شواهدی مبنی بر دست داشتن یک کارمند سابق در قالی کشی بدنام AnubisDAO در سال 2021 به دنبال اتهامات جدید در رسانه های اجتماعی بی اطلاع است.

در یک تاپیک در تاریخ 6 اکتبر در X (توئیتر سابق)، حساب ناشناس NFT Ethics، OpenSea را برچسب گذاری کرد و از آن خواست به اتهاماتی مبنی بر اینکه رئیس سابق این سرمایه گذاری، کوین پاولاک، با هویت مستعار “0xSisyphus” مرتبط است و در آن دخیل است، پاسخ دهد. “معاملات تجاری مشکوک مختلف.”

هم حساب NFT Ethics و هم حساب تجزیه و تحلیل بلاک چین Lookonchain ادعا کردند که 0xSisyphus و در نتیجه Pawlak نقش کلیدی در ارائه پروژه AnubisDAO به سرمایه گذاران اندکی قبل از اینکه پروژه وجوه تازه جمع آوری شده را به یک سری کیف پول خارجی منتقل کند، ایفا کرده است.

موضوع NFT Ethics تلاش کرد توضیح دهد که نقش ادعایی Pawlak در قالی‌کشی AnubisDAO با برنامه‌نویسان دیگر از پیش طراحی شده بود و درآمد حاصل از آن را از طریق memecoin Pepe (PEPE) شست‌وشو داده بود.

با این حال، یکی از سخنگویان OpenSea به کوین تلگراف گفت که از دخالت پاولاک در چنین فعالیت‌هایی بی‌اطلاع است، اما همچنین خاطرنشان کرد که پالواک در حین کار در آنجا “حوزه محدودی” داشت.

کوین یک کارمند سابق است که در ژوئن 2023 شرکت را ترک کرد. او در حالی که در OpenSea بود – جایی که در یک موقعیت غیر مدیریتی کار می کرد – حوزه کاری محدودی داشت. ما هیچ اطلاعی از مشارکت او در پروژه های مورد نظر نداریم.»

نماینده شرکت گفت: «علاوه بر این، ما هیچ ارتباط یا اطلاعاتی در مورد پروژه‌های مورد بحث نداریم، زیرا آنها قبل از حضور او در OpenSea انجام شده‌اند.

در اکتبر 2021، AnubisDAO 13556 اتر (ETH) – به ارزش 60 میلیون دلار در آن زمان – از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال جذب کرد. با این حال، حدود 20 ساعت بعد، وجوه به چندین آدرس کیف پول مختلف ارسال شد که منجر به ضرر فوری برای سرمایه گذاران شد.

کارآگاه بلاک چین، ZachXBT نیز به نظر می رسد که آب سردی را به اتهامات وارد می کند و می گوید که این موضوع «یکی از متوسط ​​ترین مطالبی است که او خوانده است».

او اضافه کرد که به نظر می‌رسد بسیاری از این موضوع بر اساس فرضیات بسیاری در مورد نقش سیزیف 0 در قالی‌کشی ادعایی با استفاده از «رویدادهای نامربوط و بدون حقایق» است.

همچنین گفته می‌شود که 0xSisyphus یک بار جایزه 1000 ETH را به هر کسی که بتواند آدرس کیف پولی که استخر را تخلیه کرده و مجریان قانون را در ایالات متحده و هنگ کنگ درگیر کرده است را شناسایی کند، ارائه کرده است، که شک و تردید در مورد اتهامات جدید را بیشتر می‌کند.

مربوط: 13.5K ETH AnubisDAO با فرش کشیده شده در Tornado Cash پاک می شود

«آیا سیزیف به دلیل سهل انگاری فاحش به خاطر دروغ گفتن در مورد تیم مولتی آنوبیس مقصر است؟ کاملاً 100% احتمالاً یک پرونده مدنی برای قربانیان ممکن است،» ZachXBT نوشت.

ZachXBT خاطرنشان کرد که سهل انگاری، در این مورد، با سرقت پول از پروژه خود بسیار متفاوت است. “[As far as I know,] سیزیف تنها عضو تیمی بود که با آن صحبت می کرد [Department of Homeland Security]”

“واقعا فکر می کنید آنها ابتدا به او نگاه نکردند و فعالیت او را زیر نظر نداشتند؟” ZachXBT پرسید.

او همچنین توضیح داد که دو بازیگر به احتمال زیاد مسئول از دست دادن سرمایه در جریان رسوایی AnubisDAO، دو کاربر مستعار هستند که فقط به نام‌های Beerus و Ersan شناخته می‌شوند.

مجله: فروپاشی NFT و ایگوی هیولاها در نمایشگاه جدید موراکامی حضور دارند