کار آفرینی و استارتاپ

Peek 80 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا تجارت نرم افزاری و بازاری تجربه سفر آن از 2 میلیارد دلار در رزرو عبور می کند – TechCrunch

در پی شیوع COVID-19 در سراسر جهان و فرستادن ما به سرپناه در مکان، سفر و گردشگری به آرامی دوباره شروع به حرکت می کنند. امروز یک شرکت متمرکز بر تجربیات – بازدید از موزه، چتربازی، کلاس‌های آشپزی محلی و موارد دیگر – یک دور از بودجه رشد را به دلیل بازگشت دوباره کسب‌وکار خود اعلام می‌کند. زیرچشمی نگاه کردن، که بازاری را برای مشتریان برای کشف و رزرو تجربیات، بستری برای کسب‌وکارها برای رزرو تیم‌سازی و سایر رویدادهای داخلی و فناوری برای شرکت‌های گردشگری فراهم می‌کند تا کسب‌وکارهای تجربی خود را به صورت آنلاین دیجیتالی کنند، مدیریت کنند و اداره کنند – «مانند Shopify برای تجربیات». روزوانا بشیر، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران، گفت – 80 میلیون دلار جمع آوری کرده است. پس از عبور از حدود 2 میلیارد دلار رزرو از حدود 35 میلیون مشتری، عمدتاً در آمریکای شمالی، قصد دارد از این بودجه برای ادامه توسعه محصول خود، استخدام استعدادهای بیشتر و بردن پیک به مکان های بیشتری استفاده کند.

این دور، سری C، تا حدی به این دلیل است که چه کسی پشت آن است: سرمایه گذاری توسط WestCap – شرکت سرمایه گذاری که توسط بازیگر اصلی دیگری در تجارت سفر، مدیر مالی سابق Airbnb، Laurence Tosi، تأسیس شده، هدایت می شود. سرمایه‌گذار جدید Goldman Sachs Asset Management نیز به همراه 3L، Cathay Innovation، I2BF Global Ventures، Manta Ray و Apeiron در این مرحله حضور دارند. دیگر حامیان برجسته گذشته عبارتند از جک دورسی، اریک اشمیت و بنیانگذار کایاک، پل انگلیش.

Peek مستقر در سانفرانسیسکو ارزش خود را فاش نمی کند، اما بشیر به ما گفت که این رقم “به طور قابل توجهی افزایش یافته است زیرا ما کسب و کار را بسیار رشد دادیم و امسال به سودآوری ضربه زدیم.” پیک اکنون بیش از 100 میلیون دلار در 10 سال گذشته جمع آوری کرده است.

او افزود: «اکنون که دوباره شروع به سرمایه گذاری کرده ایم، به حالت سرمایه گذاری می رویم. همچنین شایان ذکر است که این دور ابتدا به عنوان یک سرمایه گذاری 60 میلیون دلاری برای من مطرح شد و پس از آن چند روز پیش 20 میلیون دلار رشد کرد که نشان دهنده اعتماد سرمایه گذاران در حال حاضر به فضای سفر و گردشگری است.

این یک تغییر بزرگ نسبت به یک سال پیش است، زمانی که شرکت‌های مرتبط با سفر در حال جمع‌بندی مجدد بودند و تلاش می‌کردند تا دریابند که چگونه طوفانی طولانی را تحمل کنند. بسیاری از آنها به تابستان 2020 رفته بودند و امیدوار بودند که همه‌گیری (که واقعاً در اوایل سال شروع شد) فروکش کند و به موجی از جنبش‌های پرشور در ماه‌های گرم‌تر منتهی شود، اما هیچ جهشی کوتاه مدت پیدا کردند. یکی از استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری‌شده‌تر در زمینه تجربه سفر – GetYourGuide برلین، که تنها شش ماه قبل از ظهور کووید-19 بیش از یک میلیارد دلار ارزش داشت – متوجه شد که ابتدا یک اسکناس قابل تبدیل بزرگ و سپس یک تسهیلات اعتباری بزرگ، همانطور که حمایت می‌کرد، افزایش داد. با پایان یافتن بیماری همه گیر، تجارت خود را بهبود بخشید.

خبر پیشنهادی:   Abacum، یک SaaS برای تیم‌های مالی، ۲۵ میلیون دلار به سری A به رهبری Atomico اضافه می‌کند – TechCrunch

پیک نیز مصون نبود. وقتی کووید-19 شیوع پیدا کرد، «برای ما بسیار وحشتناک بود. بشیر، که شرکت را با اسکار برونینگ تأسیس کرد، گفت: «ما داشتیم عالی می‌شدیم و ناگهان رزروها خراب شدند. سپس ما تمام کارهای سخت را انجام دادیم. این شامل اخراج پیک 30 درصد از کارکنان خود برای کمک به عبور از رکود بود.

اعتبار تصویر: پیک / اسکار برونینگ و روزوانا بشیر

پیک نیز دست به حمله زد و به این فکر کرد که چگونه می تواند با مشتریان خود در هر دو طرف تجارت متفاوت کار کند. با کاربران نهایی، تجربیات مجازی (به عنوان مثال، کلاس های آشپزی آنلاین) دو برابر شد. و با ایجاد تجارب رزرو برای رویدادهای شرکتی و داخلی، بازاندیشی و گسترش «مشتریان» که می‌توانند باشند.

اما کلید واقعی به نظر می رسد که چگونه فکر می کند که با ارائه دهندگان تجربه کار می کند، جایی که به آنها کمک می کند وام های اضطراری خود را دریافت کنند، و آنها را با ابزارهایی برای کار در “عادی جدید” مجهز می کند و به آنها کمک می کند تمرکز بیشتری روی محلی داشته باشند. فعالیت برای مردم محلی به جای گردشگران؛ و به آنها نرم افزار و عملکرد بیشتری برای راه اندازی این مشاغل ارائه می دهد.

بشیر گفت: «ما سیستم عامل آن تاجران هستیم.

Peek 80 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا تجارت نرم افزاری و بازاری تجربه سفر آن از 2 میلیارد دلار در رزرو عبور می کند - TechCrunch

اعتبار تصویر: زیرچشمی نگاه کردن

معلوم شد که این حرکت درستی بوده است: به این معنی است که با شروع فعالیت آن مشاغل، Peek نیز فعالیت خود را آغاز کرد، که خود را در بحبوحه همه‌گیری سودآور یافت. او گفت که نرم افزار در حال حاضر “اکثریت” کسب و کار Peek را تشکیل می دهد، اگرچه این وضعیت می تواند در سال آینده تغییر کند زیرا سفرهای مصرف کننده شروع به بازگشت می کند و فعالیت بیشتری را به بازار خود پیک می آورد.

خبر پیشنهادی:   3 دیدگاه درباره تصمیم جک دورسی برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی توییتر - TechCrunch

برونینگ گفت: “فرصت های زیادی وجود دارد، 1 تریلیون دلار ارزش ناخالص کالا، و هنوز بسیاری از کسب و کارها به صورت آنلاین جهش نکرده اند.” بشیر گفت، بسیاری از تجربیاتی که مشتریان قبلاً از قلم، کاغذ، تماس های تلفنی و مدیریت از طریق صفحات گسترده استفاده می کردند، «اما [now] شما نمی توانید اکنون قبل از اتصال با مشتریان ارتباط برقرار کنید.”

فعالیت‌هایی که Peek پوشش می‌دهد از تورهای شراب و ورزش‌های آبی گرفته تا چتربازی و کلاس‌های هنری را شامل می‌شود، در حالی که Peek Pro، همانطور که محصول B2B2C نامیده می‌شود، فناوری را برای فعال کردن رزرو آنلاین، خدمات نقطه‌فروشی و «صدها» اتوماسیون ارائه می‌دهد که مواردی مانند موجودی را پوشش می‌دهد. مدیریت، قیمت گذاری پویا، معافیت ها و تجزیه و تحلیل بازاریابی. پیک می‌گوید که «هزاران» مشتری دارد، از جمله کسب‌وکارهایی مانند موزه بستنی، کارخانه رنگ، آرتک‌هاوس (مکان‌های هنری تجربی) و پارک ایالتی پنکمپ.

برخی از این مشاغل، بدون شک، بزرگسالان جوان را هدف قرار می دهند و بنابراین در ابتدا از نظر دیجیتالی بسیار باهوش بودند، اما بشیر به طور کلی معتقد است که موفقیت پیک در ساخت فناوری B2B2C برای شرکت های تجربی بخشی از روند بزرگتر در دنیای نرم افزارهای تجاری است. به طور خاص برای مشاغل آفلاین

«مردم آنچه را که در آفلاین اتفاق افتاده دست کم می گیرند. در تجارت الکترونیک یک جهش رو به جلو وجود داشت. اما کسب‌وکارهای آفلاین با این نیاز مواجه شدند که ناگهان چیزی را که او «یک جهش 10 ساله» می‌نامد، انجام دهند. پیک بخشی از گردان شرکت‌های فناوری است که برای پر کردن این خلاء برای موارد استفاده مختلف، مانند ساختن نرم‌افزار برای رستوران‌ها، یا ساخت‌وساز تدارکات یا پیکاپ کناری برای خرده‌فروشان آجر و ملات، عجله کرده‌اند.

توسی از WestCap در بیانیه‌ای گفت: «ما اولین پذیرندگان و سرمایه‌گذاران شرکت‌های فناوری سفر بوده‌ایم و سال‌ها Peek.com را دنبال می‌کنیم. «روزوانا بشیر یک رهبر پویا است و رویکرد منحصربه‌فرد Peek.com به آن‌ها این امکان را داده است که به میلیون‌ها نفر خدمت کنند. این یک راه حل تحول آفرین است که به مخاطبان وسیع تری از مسافران و افراد محلی اجازه می دهد تجربیات معناداری داشته باشند و اپراتورهای فعالیت کسب و کار خود را توسعه دهند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا