کار آفرینی و استارتاپ

Perfekto برای یافتن خانه هایی برای محصولات ناقص در مکزیک 1.1 میلیون دلار کیف می کند • TechCrunch

بیش از یک سوم غذا به پایان می رسد در سراسر جهان تلف شده است6 درصد آن در آمریکای لاتین و مناطق کارائیب رخ می دهد. در میان آن زباله ها، اکثریت آن یعنی حدود 70 درصد قبل از مرحله مصرف کننده رخ می دهد.

اینجاست که پرفکتو معتقد است جعبه اشتراک غذای ناقص آن می تواند کمک کند. این شرکت مستقر در مکزیک که در سال 2021 راه اندازی شد، با بیش از 70 تولیدکننده برای “نجات” غذا و تحویل آن به مصرف کنندگان کار می کند. مشترکین قبلاً یک «جعبه سورپرایز» دریافت می‌کردند، اما اکنون می‌توانند جعبه خود را شخصی‌سازی کنند و انتخاب کنند که چه مقدار از هر نوع محصولی را می‌خواهند. در باطن، این شرکت نرم افزاری را توسعه داد که مسیریابی و تدارکات را خودکار می کند.

Jan Heinvirta، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به TechCrunch گفت: در سال گذشته، این شرکت بخشی از مجموعه تابستان 2021 Y Combinator بود، به بیش از 3000 مشترک ماهانه فعال افزایش یافت و به نرخ سالانه 1 میلیون دلاری رسید. مشترکین به طور متوسط ​​دو باکس در ماه هستند.

او افزود: «ما مشکل گران قیمتی را دیدیم که نیاز به حل فوری داشت. ما احساس می‌کردیم زمان انجام این کار فرا رسیده است، زیرا زمان بیشتری نباید تلف شود. ما همچنین شاهد روندی بودیم که در جهت مسئولیت پذیری بیشتر مصرف کنندگان بود.»

این یک مشکل گران است در واقع، با هزینه ضایعات مواد غذایی سالانه حدود 940 میلیارد دلار تخمین زده می شود. و این در حالی است 9.7 میلیون نفر در سراسر آمریکای لاتین دچار ناامنی غذایی هستند. به آن اضافه کنید، مشاغل تحویل مواد غذایی در فضای کسب و کار به مصرف کننده به طور سنتی یک تجارت سرمایه بر هستند. حتی شرکت هایی با پشتوانه سرمایه گذاری بالا رسیدن به سودآوری دشوار است.

هاینویرتا گفت که امکان ایجاد یک تجارت تحویل مواد غذایی با اقتصاد واحد مثبت وجود دارد. از دسامبر، Perfekto همچنین بیش از 10 برابر در تمام شاخص های عملکرد کلیدی رشد کرد و 1 میلیون پوند محصول را نجات داد.

وی افزود: «ما بسیار کارآمد بوده‌ایم و به یک میلیون دلار در ARR رسیده‌ایم که کمتر از یک میلیون دلار هزینه کرده‌ایم. “این به لطف مدل اشتراک، مدل لجستیک کارآمد و رشد ارگانیک قوی ما امکان پذیر است.”

هاینویرتا که در یک دهکده کشاورز سوئیسی بزرگ شده و سابقه خدمات مالی دارد، به مکزیک نقل مکان کرد و با آناهی سوسا، دختر یک تولیدکننده مرکبات آشنا شد که به TechCrunch گفت که می‌دید چگونه نقص‌ها بر تجارت پدرش تأثیر می‌گذارد. او به رهبری ابتکار خواربار فروشی اوبر در آمریکای لاتین ادامه داد و بعداً به راه اندازی Cornershop در کاستاریکا کمک کرد.

Heinvirta و Sosa، مدیر ارشد عملیات، Perfekto را راه‌اندازی کردند. آنها اخیراً خوان آندراده را به عنوان سومین بنیانگذار و مدیر ارشد زنجیره تامین معرفی کردند. Andrade از زمانی که این شرکت شروع به کار کرد و قبلاً عملیات لجستیک تجارت الکترونیک Walmart را در مکزیک رهبری می کرد، مشاور تدارکات بود.

بنیانگذاران Perfekto Jan Heinvirta، Anahí Sosa و Juan Andrade (اعتبار تصویر: Perfekto)

این شرکت در میان گروهی از استارت‌آپ‌ها قرار دارد که می‌خواهند محصولات و سایر مواد غذایی را از ماندن در محل‌های دفن زباله نجات دهند. امروز، 1.1 میلیون دلار بودجه اولیه را برای گسترش برنامه خود در سراسر مکزیکوسیتی اعلام کرد. در طول سال گذشته شاهد بودیم که تعدادی از آنها نیز برای رویکردهای خود از پشتوانه سرمایه خطرپذیر برخوردار شدند. به عنوان مثال، Full Harvest در پایان سال 2021، 23 میلیون دلار بودجه سری B برای بازار تجارت به کسب و کار خود جمع آوری کرد که خریداران و فروشندگان محصولات را به هم متصل می کند تا بتوانند به سرعت معاملات محصولات مازاد یا ناقص را ببندند.

هاینویرتا گفت: “ما علاقه زیادی از شهرهای دیگر داریم، و من مطمئناً می توانم توسعه بین المللی خود را برنامه ریزی کنم، اما ما در حال حاضر روی مکزیکو سیتی تمرکز کرده ایم، زیرا این شهر بسیار بزرگ است.” ما قصد داریم طی شش تا هشت ماه آینده به 2 میلیون دلار در نرخ اجرا سالانه برسیم و فرصتی برای رشد تا جایی که می توانیم وجود دارد.

Perfekto همچنین به دنبال برخی فرصت‌های جدید فراتر از میوه‌ها و سبزیجات است و با شرکت‌های بزرگ کالاهای بسته‌بندی مصرف‌کننده که علاقه‌مند به همکاری برای کاهش ضایعات مواد غذایی برای سایر اقلامی هستند که ماندگاری کوتاهی دارند یا بسته‌بندی‌های آسیب دیده، همکاری می‌کند. وی افزود همچنین از سوی مشاغلی که هر هفته مشترک یک جعبه میوه می شوند، علاقه بیشتری وجود دارد.

این شرکت به تازگی یک کمپین تامین مالی جمعیاما در این بین، Heinvirta قصد دارد سرمایه جدید را به سه حوزه متصل کند: بهبود عملیات و فناوری، گسترش کاتالوگ محصولات خود برای ارائه تنوع و رشد بیشتر به مشتریان در فضای B2B.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا