کار آفرینی و استارتاپ

Plaid 20% از کارکنان را اخراج می کند • TechCrunch


شطرنجی دکاکورن فین تک این شرکت امروز اعلام کرد که 260 کارمند یا حدود 20 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند.

در حالی که جزئیات مشخصی در مورد اینکه چه کسی دقیقاً تحت تأثیر قرار گرفته است ناشناخته باقی مانده است، منابع در ماه های اخیر به TechCrunch گفته بودند که تیم مهندسی این استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو احتمالاً ضربه بزرگی خواهد خورد. در ماه مارس، ژان دنیس گرز، CTO Plaid به TechCrunch گفت که رشد کرده است تیم مهندسی او 17.5 برابر فقط در چهار سال، از 20 مهندس تا 350 نفر. کاهش امروز احتمالاً بخشی از این رشد بیش از حد را معکوس می کند.

یکی از سخنگویان شرکت فاش نکرد که چه تعداد از مهندسان تحت تأثیر قرار گرفته اند، و گفت که “تیم های سراسر شرکت” تحت تأثیر قرار گرفتند. او اضافه کرد که از آنجایی که Plaid “با اهداف به روز شده تعداد کار هماهنگ می شود، تیم هایی مانند استخدام بیش از سایرین تحت تاثیر قرار می گیرند.”

که در نامه ای به کارمندان زک پرت، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت Plaid که در وب سایت Plaid منتشر شد، گفت که این شرکت شاهد افزایش سریع استفاده توسط مشتریان فعلی خود، تعداد زیادی از مشتریان جدید و “شتاب قابل توجه درآمد” در طول کووید بوده است. به این ترتیب، شرکت برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان و سرمایه گذاری در محصولات جدید، «به شدت استخدام شد». با این حال، تغییرات اقتصاد کلان منجر به این شد که مشتریان Plaid “رشد آهسته تر از حد انتظار” را تجربه کنند و باعث عقب نشینی شرکت شود.

واقعیت ساده این است که به دلیل این تغییرات کلان اقتصادی، سرعت رشد هزینه ما از سرعت رشد درآمد ما پیشی گرفت. من تصمیم گرفتم قبل از رشد درآمد، استخدام و سرمایه گذاری کنم، و کندی اقتصادی فعلی به این معناست که این رشد درآمد به سرعت مورد انتظار محقق نشد.

همه کارمندان آسیب دیده 16 هفته حقوق پایه در صورت انفصال دریافت خواهند کرد. کسانی که بیش از یک سال با Plaid بوده اند، هفته های بیشتری دریافت خواهند کرد. پلید نیز پول نقد را پرداخت خواهد کرد معادل شش ماه حق بیمه خدمات درمانی برای پوشش بیمه پزشکی، دندانپزشکی و بینایی کارکنان و افراد تحت تکفل آنها. در رویه‌ای که به طور فزاینده‌ای رایج می‌شود، این شرکت همچنین کمک‌های بلاعوض را برای کارکنانی که بیش از یک سال در شرکت کار کرده‌اند تا تاریخ 15 فوریه 2023 تسریع می‌کند. همچنین از صخره یک ساله برای کارگران دارای سهامی که هنوز به صخره انحصاری یک ساله خود نرسیده اند چشم پوشی می کند.

علاوه بر این، می‌گوید که شش ماه خدمات پشتیبانی حرفه‌ای و مربیگری و همچنین شش ماه پوشش مداوم سلامت روان را برای همه کارمندان در حال خروج ارائه می‌کند. این شرکت همچنین می گوید که برای کسانی که ویزای کار دارند “مشاوره مهاجرتی اختصاصی” دارد.

کارمندان آسیب دیده دسترسی به بسیاری از سیستم‌های Plaid را از دست دادند، در اقدامی که پرت اذعان داشت ممکن است “ناگهانی” به نظر برسد، اما او “با توجه به ماهیت حساس داده‌ها” در صنعت آن را ضروری دانست.

در آوریل 2021، شطرنجی بلند شد سری D 425 میلیون دلاری به رهبری Altimeter Capital که ارزش شرکت را در حدود 13.4 میلیارد دلار ارزیابی کرد. این پس از آن بود که قرارداد ویزا که قرار بود به مبلغ 5.3 میلیارد دلار خریداری شود، به دلیل نگرانی‌های نظارتی شکست خورد.

از آن زمان ارزش گذاری بسیار زیاد اتفاقات زیادی افتاده است و Plaid اکنون مستقیماً با یکی از شرکای خود، غول پرداخت Stripe – که اخیراً خودش اخراج شده است، رقابت می کند. رها کردن بیش از 1100 نفر. اوایل سال جاری، Stripe محصول جدیدی به نام Financial Connections را معرفی کرد که می دهد مشتریان Stripe راهی برای اتصال مستقیم به حساب های بانکی مشتریان خود، برای دسترسی به داده های مالی برای سرعت بخشیدن یا اجرای انواع خاصی از تراکنش ها. آشنا بنظر رسیدن?

سپس دو هفته بعد، Plaid اعلام کرد که چنین است به طور رسمی در حال گسترش است از محصول اصلی خود پیوند حساب – اولین گسترش عمده آن از زمان آغاز به کار آن در سال 2013. به طور خاص، این استارتاپ گفت که در حال حرکت به سمت راستی‌آزمایی هویت و درآمد، پیشگیری از کلاهبرداری و ارائه ابزارهای جدید برای تأمین مالی حساب کاربری و پرداخت‌ها است – اقدامی که آن را در رقابت عمیق‌تری با Stripe قرار داد.

به نوبه خود، Stripe آخرین بار در زمان بسته شدن 95 میلیارد دلار ارزش داشت دور بودجه 600 میلیون دلاری در مارس 2021

اخیرا، Plaid اعلام کرد tجان اندرسون کهنه سرباز متا را به عنوان رئیس جدید پرداخت خود انتخاب کرده بود، زیرا شخصاً شروع به تسهیل پرداخت ها از طریق خود کرد. منتقل کردن ارائه، علاوه بر تسهیل پرداخت های شرکای خود.

اخراج Plaid در بحبوحه سال پرفراز و نشیب استارت آپ های فین تک رخ می دهد. علاوه بر Stripe، نئوبانک Chime اخیراً اخراج شده 12 درصد از کارکنان آن، یا حدود 160 کارگر.

گزارشگر ارشد TechCrunch ناتاشا ماسکارنها در گزارش این مقاله مشارکت داشت. می‌توانید از طریق سیگنال، یک برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده ایمن، به شماره 925 271 0912 با او تماس بگیرید. می توانید از طریق maryann@techcrunch.com به مری آن برسید. یک نکته خبری یا اطلاعات داخلی در مورد موضوعی که پوشش داده ایم دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم.

خبرنامه هفتگی فین‌تک TechCrunch، The Interchange، در اول ماه مه راه‌اندازی شد! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا