کار آفرینی و استارتاپ

Pulley بذر 4.4 میلیون دلاری را جمع آوری می کند تا روند صدور مجوز ساخت و ساز را از ماه ها به روزها کوتاه کند – TechCrunch

اگر تا به حال مجبور به دریافت مجوز ساخت و ساز شده اید، می دانید که این روند می تواند بسیار دردناک و زمان بر باشد. دلایل زیادی برای این وجود دارد و بسته به اینکه در کجا قرار دارید و چه چیزی می خواهید ساخته شوید متفاوت است.

قرقره یک استارت‌آپ مستقر در سانفرانسیسکو است که می‌خواهد با نرم‌افزار «هدف‌ساز» خود به سرعت بخشیدن به این فرآیند کمک کند و ۴.۴ میلیون دلار برای این تلاش جمع‌آوری کرده است.

Susa Ventures دور اولیه خود را رهبری کرد، که به طور جالبی شامل مشارکت سایر سرمایه گذاران مانند BoxGroup، Fifth Wall، Suffolk Construction و South Park Commons، و همچنین گروهی از فرشتگان برجسته از داخل صنعت و همچنین در فضای فناوری به طور کلی بود. . این فرشتگان شامل مدیر عامل و بنیانگذار Procore هستند Tooey Courtemanche; نات فریدمن، مدیر عامل سابق گیت هاب؛ رایان پترسون، مدیرعامل و بنیانگذار فلکسپورت؛ ساخته شده چیس گیلبرت. و CTO شطرنجی Jean-Denis Greze.

چارلی جاکوبسون و آندریاس روتنبرگ Pulley را در نیمه دوم سال 2021 با هدف کمک به مردم برای دریافت سریعتر مجوز برای پروژه‌های هر اندازه شروع کردند. و نه فقط کمی سریعتر، بلکه 10 برابر سریعتر. این یک ادعای بلند است، اما اگر پولی بتواند به خوبی آن را انجام دهد، می تواند انقلابی برای صنعت ساخت و ساز باشد، جایی که زمان بسیار پول است.

جاکوبسون به TechCrunch گفت: “اجازه دادن تقریباً ماه ها طول می کشد.” “هدف ما این است که آن را به چند روز کاهش دهیم.”

جاکوبسون و روتنبرگ معتقدند که مجوز دادن آهسته و غیرقابل پیش‌بینی است «زیرا همه جا متفاوت است». این زوج می گویند که بیش از 19000 حوزه قضایی مختلف مجوز در ایالات متحده وجود دارد که هر کدام فرآیند خاص خود را برای تفسیر و اجرای 10000 صفحه از کدهای ساختمانی دارند. Pulley بر این فرض ساخته شده است که این فرآیندها “مستند شده اند، از طریق نرم افزار قدیمی اجرا می شوند و اغلب بدون اطلاع قبلی تغییر می کنند.”

آنچه برخی از مردم ممکن است متوجه نباشند این است که تاخیر در صدور مجوزهای ساخت و ساز به مشکلات بسیار بزرگ ملی مانند کمبود مسکن کمک می کند که به نوبه خود منجر به افزایش هزینه مسکن برای همه می شود. علاوه بر این، نیاز به مقاوم‌سازی ساختمان‌های موجود برای تلاش‌ها برای مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی بسیار حیاتی است.

ست برمن، شریک عمومی و یکی از بنیان‌گذاران Susa Ventures، خاطرنشان می‌کند که پولی در ابتدا بر فضای تجاری متمرکز است، زیرا این پروژه‌ها پیچیده‌ترین هستند، «اما بیشترین در خط را نیز دارند». او اضافه می کند که ساخت و ساز تجاری در ایالات متحده به تنهایی یک بازار 230 میلیارد دلاری است.

او گفت: «بیشتر توسعه‌دهندگان برای کمک به ساده‌سازی فرآیند مجوز خود، Expeditor‌هایی را استخدام می‌کنند. در مجموع 1.6 تریلیون دلار ساخت و ساز، صدور سریعتر مجوز یک فرصت 50 میلیارد دلاری است.

برمن اضافه می‌کند که شوسا سال‌ها در فضای پروتکل سرمایه‌گذاری کرده است و به همین دلیل، از طریق شرکت‌های پرتفولیوی خود به‌طور مستقیم مشاهده کرده است که «چقدر کند مجوز رشد ساخت‌وساز را محدود می‌کند و هزینه‌ها را افزایش می‌دهد».

“Oیکی از بزرگترین تنگناها برای هر پروژه ساخت و ساز تجاری یا مسکونی، فرآیند صدور مجوز است. او به TechCrunch گفت. “در حالی که بسیاری از صنایع دیجیتالی شده اند، فرآیند صدور مجوز در بسیاری از حوزه های قضایی هنوز آنالوگ است. Pulley با ایجاد نرم افزاری که روند دریافت مجوزها را سریعتر می کند، این مشکل را حل می کند. ما واقعاً در مورد آنچه که برای رفع این آشفتگی می‌سازد هیجان‌زده هستیم.»

اگر تعجب می کنید که چگونه پرداختن به ساخت و ساز تجاری می تواند به بحران مسکن کمک کند، بسیاری نمی دانند که ساخت و ساز چند خانواری – مانند آپارتمان ها یا کاندوها – در واقع ملک تجاری محسوب می شود در حالی که خانه های تک خانواده مسکونی هستند. و هر چه زمان بیشتری برای ساخت و ساز صرف شود، درآمد اجاره کمتری به دست می آید.

جاکوبسون گفت: «ما پروژه‌های تجاری بزرگ‌تر و پیچیده‌تری را آغاز کرده‌ایم و با توسعه‌دهندگان چند خانواده کار می‌کنیم تا به صدها واحد مسکونی و ساختمان‌های آپارتمانی بزرگ‌تر اجازه دهیم.» “هر یک از اینها صدها هزار فوت مربع ساخت و ساز را نشان می دهد.”

Pulley می‌گوید نرم‌افزار گردش کار را ساخته است که «برای مجوز با اطلاعات محلی برای هر حوزه قضایی ساخته شده است». به عبارت دیگر، نرم افزار بومی سازی شده است الزامات منحصر به فرد هر شهر، و ارسال و ردیابی وضعیت را خودکار می کند. پولی همچنین به مشتریان خود پشتیبانی یکپارچه از شبکه ای از مشاوران مجوز محلی ارائه می دهد.

نرم‌افزار این استارت‌آپ در حال حاضر در بازارهای سراسر تگزاس در نسخه بتای بسته قرار دارد، جایی که می‌گوید حجم ساخت و ساز در دو سال گذشته 30 درصد رشد کرده است و زمان‌های مجوز یکی از بالاترین‌ها در کشور است. تا کنون، پولی ده‌ها میلیون دلار ساخت و ساز تحت مجوز و فهرست انتظار «در حال رشد» از توسعه‌دهندگان، معماران، مهندسان و پیمانکاران دارد.

“بود جاکوبسون گفت: تجهیز آنها به اطلاعات و اطلاعات بهتر در مورد آنچه شهر واقعاً به دنبال آن است و نشان دادن لیستی از نظرات نمونه که متقاضیان مشابه از یک بازبین دریافت کرده اند. ما معتقدیم که می‌توانیم حداقل یک دور – اگر نه دو یا سه دور – بازنگری در شهر را نجات دهیم. اگر داده‌های ما بتواند به آنها کمک کند تا یک دور بازبینی را ذخیره کنند، می‌تواند دو یا سه هفته از جدول زمانی پروژه صرفه‌جویی کند.»

Pulley در حال حاضر از یک تیم شش نفره تشکیل شده است و از سرمایه جدید خود برای ساخت محصول اصلی خود، انجام برخی استخدام ها و گسترش در بازارهای دیگر استفاده می کند.

جاکوبسون گفت: «ما در آستین، تگزاس در حال دستکاری و تکمیل هستیم و می‌خواهیم کاری را که در بازارهای دیگر در آنجا انجام می‌دهیم، تکرار کنیم،» ابتدا در تگزاس و سپس در سایر نقاط کشور.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا