کار آفرینی و استارتاپ

Purple Dot، پلتفرم فهرست انتظار و پیش‌سفارش برای صنعت مد، 4 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند – TechCrunch

به دلیل ماهیت غیرقابل پیش‌بینی صنعت مد، برندهای مد اغلب باید تقاضا برای محصولات خود را «تخمین» کنند و اگر این تقاضا را اشتباه دریافت کنند، باید با موجودی هدر رفته مقابله کنند. اغلب اوقات لباس‌ها به‌طور غیرضروری سوزانده می‌شوند و بر تأثیرات محیطی آن‌ها می‌افزایند. استارت آپ انگلستان نقطه بنفش دارای یک پلتفرم «فهرست انتظار و پیش‌سفارش» تجارت الکترونیک است که به برندهای مد اجازه می‌دهد فقط حجم دقیق کالاهای سفارش داده شده را تولید کنند و در نتیجه ضایعات را کاهش دهند.

نقطه بنفش در حال حاضر یک دور مالی 4 میلیون دلاری در مراحل اولیه به رهبری مستقر در ایالات متحده جمع آوری کرده است. سرمایه گذاری های غیر معمول. سرمایه گذاران قبلی Connect Ventures، Moxxie Ventures و دفتر خانواده یکی از بنیانگذاران Indeed، پل فورستر نیز شرکت کردند.

Purple Dot که در سال 2019 توسط کارآفرینان Madeline Parra و John Talbott تأسیس شد، می‌گوید که به کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک این امکان را می‌دهد تا بتوانند «موجودی را زودتر بفروشند، زیرا راهی برای به حداکثر رساندن فروش، ایجاد وفاداری به نام تجاری، و دسترسی زودتر به داده‌های تقاضا». راه حل فهرست انتظار Purple Dot اجازه می دهد تا موجودی کالا قبل از رسیدن به انبار فروخته شود. این استارت آپ ادعا می کند که این تنها راه حل از نوع خود موجود در بازار است.

Madeline Parra، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Purple Dot، گفت: «با فروش زودتر، برندها دریچه جدیدی را برای جذب فروش باز می کنند. طرز فکر و فناوری قدیمی فرض می کند که برای فروش آن به موجودی در انبار نیاز دارید. اما با نقطه بنفش، همیشه می توانید فروش داشته باشید زیرا فروش و حمل و نقل می تواند ناهمزمان باشد. این لحظه “A-ha” برای شرکای برند ما است. برای دریافت درست استراتژی فروش زودتر، به یک رویکرد اختصاصی نیاز دارید که تجربه مشتری و ابزارهای داخلی را به درستی دریافت کند.

راشل استار، سرمایه‌گذار در Unusual Ventures، گفت: «نقطه بنفش چیزی بیش از یک فعال‌کننده تجارت الکترونیک است. آنها انقلابی در نحوه مدیریت زنجیره‌های تامین و نحوه فروش برندها ایجاد می‌کنند، و ما معتقدیم که پیش‌سفارش‌ها و فهرست‌های انتظار آینده خرید آنلاین را شکل خواهند داد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا