کار آفرینی و استارتاپ

Razor’s Edge Ventures صندوق 340 میلیون دلاری را می بندد زیرا به دنبال سرمایه گذاری در استارتاپ های دفاعی است • TechCrunch

شرکت VC متمرکز بر دفاع و امنیت، به نشانه این که فناوری امنیت ملی حتی در زمان‌های بحرانی اقتصادی یک شرط مطمئن است. Razor’s Edge Ventures امروز از بسته شدن سومین صندوق سرمایه گذاری استارتاپی خود با کمتر از 340 میلیون دلار خبر داد. این شرکت خاطرنشان می کند که از هدف اولیه 250 میلیون دلار فراتر رفته و شرکت هایی را هدف قرار خواهد داد که سیستم های مستقل، فناوری های فضایی، امنیت سایبری، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، پردازش سیگنال دیجیتال و سایر فناوری های هوافضا و دفاعی را توسعه می دهند.

Razor’s Edge که در سال 2010 تأسیس شد، به استارت‌آپ‌های چند مرحله‌ای با مشتریان تجاری و دولتی کمک مالی می‌کند، اما در سرمایه‌گذاری‌هایی تخصص دارد که «[help] جامعه امنیت ملی [members] حل مشکلات دشوار فناوری و پیشبرد مأموریت های حیاتی، به قول خودش. مارک اسپاتو، شریک مدیریت، به TechCrunch می‌گوید که حوزه‌های مورد علاقه این شرکت با «اولویت‌های استراتژیک امنیت ملی» با هدف ظاهری کمک به ایالات متحده برای حفظ «برتری فناوری» می‌گوید.

در حالی که شرایط اقتصادی در بازارهای مالی گسترده در حال حاضر چالش برانگیز است، هزینه های دفاعی هم در ایالات متحده و هم در خارج از کشور به طور قابل توجهی افزایش یافته است. ما با یک محیط تهدید فزاینده پیچیده و رو به رشد روبرو هستیم. شرکای محدود (LPs) در آخرین صندوق ما قدردانی کردند که Razor’s Edge یک فرصت سرمایه گذاری ارائه می دهد که به روشی منحصر به فرد در یک بازار در حال رشد شرکت می کند و با بازارهای مالی، سهام یا فناوری تجاری ارتباطی ندارد و از بسیاری جهات به عنوان یک ضد چرخه عمل می کند. پوشش برای آن طبقات دارایی. ما جمع‌آوری کمک مالی خود را برای صندوق جدید در پاییز گذشته آغاز کردیم و آن را در ژوئن به پایان رساندیم و از هدف جمع‌آوری کمک‌مان فراتر رفتیم.»

شرکت‌های ریسک‌پذیر سنتی اغلب تمایلی به سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های دفاع محور با توجه به پیامدهای اخلاقی و مسیر طولانی سودآوری ندارند. در ایالات متحده، آن را معمولا حداقل 18 ماه برنامه ریزی طول می کشد تا یک پیمانکار دولتی اولین قرارداد خود را برنده شود – و بیشتر قراردادها به متصدیان واگذار می شود. هر استارت‌آپی که پایش را باز کند باید شکاف بین مرحله تحقیق و توسعه و اعطای قرارداد را پر کند.

Razor’s Edge ادعا می کند که در ارتباط با جامعه امنیت ملی و رویکرد سرمایه گذاری خود دارای مزیت است. این شرکت تحت یک استراتژی دو وجهی عمل می‌کند و از استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه – به عنوان مثال، سری A و B – و همچنین شرکت‌های معتبرتر حمایت می‌کند.

برای مثال، Razor’s Edge اخیراً در Corsha، یک استارت‌آپ امنیت سایبری مستقر در واشنگتن، سرمایه‌گذاری کرده است که به دنبال ایجاد امنیت تأیید هویت چندعاملی برای ترافیک API ماشین به ماشین است. یکی دیگر از شرکت های پرتفوی این شرکت X-Bow Systems است که در حال توسعه یک موتور موشک جامد است.

وقتی نوبت به سرمایه‌گذاری‌های اولیه می‌رسد، Razor’s Edge می‌گوید که شرکت‌هایی را محدود می‌کند که معتقد است می‌توانند به تجارت بزرگی در بازارهای دفاعی و اطلاعاتی تبدیل شوند و سپس بعداً به شرکت‌های تجاری عمودی گسترش دهند. Razor’s Edge در مورد سرمایه‌گذاری‌های تجاری استراتژیک و خریدهای «تحصیلی»، برای مشتریان بالقوه‌تر و در مراحل بعدی، که تمایل دارند شرکت‌هایی باشند که قبلاً با دولت ایالات متحده کار می‌کنند.

ما معتقدیم یکی از اولین صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایجاد شده‌ایم که به عنوان تنها تز سرمایه‌گذاری خود، تمرکز امنیت ملی را داشت. ایده Razor’s Edge از موفقیت‌های Blackbird Technologies و Ravenwing، هر دو شرکت فناوری امنیت ملی که توسط شرکای مدیریت شرکت تأسیس و اداره می‌شوند، به وجود آمد. ما یک سوگیری قوی برای تیم‌های مدیریتی داریم که به‌سرعت به دنبال درآمد هستند، به‌طور ناب کار می‌کنند و می‌توانند از قراردادها و درآمدهای دولتی برای کاهش نیازهای سرمایه‌ای بلندمدت استفاده کنند و محصولاتی بسازند که بازارها می‌خواهند و برای آن هزینه خواهند کرد… [and we offer] شبکه عظیمی از استعدادها، در زمینه‌هایی مانند مدیریت، عملیات، مهندسی و فروش، که شرکت‌های پرتفوی ما از آن بهره می‌برند.»

Razor’s Edge چند موفقیت در کمربند خود دارد – دو عرضه اولیه عمومی و دو خروج “مواد” M&A – و 600 میلیون دلار دارایی تحت مدیریت. با این حال، یک سوابق کامل، بدون توجه به دقت بررسی‌ها، گریزان است. و هنگامی که از Spoto در مورد چرخه های تبلیغاتی در فضای دفاعی پرسیده شد، Spoto اعتراف کرد که گرفتار نشدن VCها در دام سختی است.

او گفت: «در امنیت سایبری و همچنین در بخش‌هایی از مناطق دیگر مانند پهپادها و فناوری‌های امنیت مرزی، از دیدگاه ارزش‌گذاری و تأمین مالی، تبلیغات بیش از حد وجود دارد». “[And] حوزه‌های دیگری نیز وجود دارد که ما سعی می‌کنیم به آنها هوشمندانه‌تر شویم و دید طولانی‌تری داشته باشیم، مانند محاسبات کوانتومی، فناوری‌های انرژی و انرژی جایگزین و تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر عملیات‌های دولتی و دفاعی.»

در هر صورت، Razor’s Edge باید با رقبای جدید و شناخته شده ای مانند Booz Allen Hamilton که اخیراً 100 میلیون دلار بازوی سرمایه گذاری شرکتی راه اندازی کرده است، Booz Allen Ventures و سرمایه سپر – یک شرکت با ارتباطات وزارت دفاع. از دیگر رقبای لاکهید مارتین می‌توان به Lockheed Martin Ventures و HorizonX اشاره کرد که در آگوست 2021 از بوئینگ جدا شدند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا