ارز دیجیتالاقتصادی

RBI اولین آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی را در 13 شهر هند با 8 بانک آغاز کرد – مقررات بیت کوین نیوز

بانک مرکزی هند، بانک مرکزی هند (RBI)، اولین آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی خود را در اول دسامبر با مشارکت هشت بانک راه اندازی می کند. این آزمایشی از چهار شهر آغاز می شود و سپس گسترش می یابد و نه شهر دیگر در سراسر هند را پوشش می دهد.

RBI 8 بانک، 13 شهر را برای آزمایش ارز دیجیتال خرده فروشی انتخاب می کند

بانک مرکزی هند (RBI) روز سه شنبه اعلام کرد که “اولین آزمایشی برای روپیه دیجیتال خرده فروشی (e₹-R)” در 1 دسامبر راه اندازی می شود. این اعلامیه پس از آزمایش عمده فروشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) RBI انجام شد که در تاریخ آغاز شد. 1 نوامبر

هشت بانک در دو مرحله در پایلوت ارز دیجیتال خرده فروشی شرکت خواهند کرد. بانک دولتی هند، بانک ICICI، Yes Bank و IDFC First Bank در چهار شهر در سراسر هند در مرحله اول شرکت خواهند کرد. بانک بارودا، یونیون بانک هند، بانک HDFC و بانک کوتاک ماهیندرا در مرحله دوم شرکت خواهند کرد.

بانک مرکزی هند به شرح زیر است:

این آزمایش در ابتدا چهار شهر، یعنی بمبئی، دهلی نو، بنگالورو و بوبانسوار را پوشش می‌دهد و بعداً به احمدآباد، گانگتوک، گواهاتی، حیدرآباد، ایندور، کوچی، لاکنو، پاتنا و شیملا گسترش می‌یابد.

«حوزه [the] RBI توضیح داد که آزمایشی ممکن است به تدریج گسترش یابد تا بانک ها، کاربران و مکان های بیشتری را در صورت نیاز شامل شود.

درباره روپیه دیجیتال خرده فروشی RBI

بانک مرکزی هند توضیح داد:

e₹-R به شکل یک توکن دیجیتالی است که نشان دهنده مناقصه قانونی است.

بانک مرکزی خاطرنشان کرد: روپیه دیجیتال با همان ارزش‌هایی صادر می‌شود که در حال حاضر ارز کاغذی و سکه منتشر می‌شود و از طریق واسطه‌هایی مانند بانک‌ها توزیع می‌شود.

بانک مرکزی با اشاره به اینکه تراکنش‌ها می‌تواند شخص به شخص (P2P) یا شخص باشد، تصریح کرد: «کاربران می‌توانند با e₹-R از طریق یک کیف پول دیجیتالی ارائه شده توسط بانک‌های شرکت‌کننده و ذخیره‌شده در تلفن‌های همراه/دستگاه‌های تلفن همراه، تراکنش انجام دهند». -به تاجر (P2M). بازرگانان کدهای QR را نشان می دهند که می توان از آنها برای پرداخت استفاده کرد.

«e₹-R ویژگی‌های پول نقد فیزیکی مانند اعتماد، ایمنی و نهایی بودن تسویه را ارائه می‌دهد. همانطور که در مورد وجه نقد سودی دریافت نمی‌کند و می‌تواند به انواع دیگر پول مانند سپرده نزد بانک‌ها تبدیل شود.

آزمایشی استحکام کل فرآیند ایجاد روپیه دیجیتال، توزیع و استفاده از خرده فروشی را در زمان واقعی آزمایش خواهد کرد. ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف توکن و معماری e₹-R بر اساس آموخته‌های این پایلوت در آزمایش‌های آینده آزمایش خواهند شد.

آیا فکر می کنید بانک مرکزی هند باید روپیه دیجیتال صادر کند؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

RBI اولین آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی را در 13 شهر هند با 8 بانک آغاز کرد - مقررات بیت کوین نیوز

کوین هلمز

کوین که دانشجوی اقتصاد اتریش بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون یک مبشر بوده است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا