کار آفرینی و استارتاپ

Retool Workflows را راه‌اندازی می‌کند تا از بخش جلویی فراتر رود • TechCrunch

از زمان راه اندازی آن در سال 2017، ابزار مجدد با ارائه راه آسان‌تری به توسعه‌دهندگان برای ساخت اپلیکیشن‌های تجاری برای کاربران داخلی‌شان، نام خود را برای خود دست و پا کرده است. برخلاف بسیاری از ابزارهای کم‌کد/بدون کد موجود در بازار امروز، تمرکز Retool به‌رغم واسط کشیدن و رها کردن مفید، کاملاً بر توسعه‌دهندگان باقی می‌ماند. اکنون، حدود نیم سال پس از اعلام دور سرمایه گذاری 45 میلیون دلاری، این شرکت در حال گسترش مجموعه ویژگی های خود با افزودن ابزارهای جدید برای ایجاد گردش کار باطن است. Retool Workflows، همانطور که شرکت این ویژگی جدید نامیده است، ایجاد فرآیندهای خودکار مانند cron jobs، هشدارهای سفارشی و وظایف استاندارد، تبدیل، بارگذاری (ETL) را برای توسعه دهندگان آسان می کند، با استفاده از یک رابط گرافیکی مشابه به عنوان ابزار frontend. انعطاف پذیری بسیار بیشتری نسبت به ابزارهایی مانند Zapier اضافه می کند.

«بعضی از مردم سعی می‌کنند ما را در فضای بدون کد یا چیزی قرار دهند. دیوید هسو، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Retool به من گفت که هرگز نخواهی شنید که ما چنین حرفی بزنیم. دلیل آن این است که ما واقعاً به آن اعتقاد نداریم. من فکر می‌کنم اگر به ابزارهایی مانند Airtable یا Zapier یا مواردی از این قبیل نگاه کنید، فکر می‌کنیم که اگر یک کیس استفاده ساده یا یک جعبه استفاده متوسط ​​دارید واقعا عالی است – برای این کار عالی است. اما اگر می‌خواهید یک مورد استفاده واقعاً پیشرفته بسازید، مانند یک ابزار داخلی که برای مثال آمازون ممکن است بسازد، Zapier می‌تواند 50 درصد شما را خیلی سریع به آنجا برساند، اما 50 درصد باقی‌مانده اساساً غیرممکن می‌شود.»

اعتبار تصویر: ابزار مجدد

تیم Retool به جای استفاده از رویکرد بدون کد، همیشه ابتدا خدمات خود را برای توسعه دهندگان ایجاد می کند. هسو گفت: «ما به قدرت کد اعتقاد داریم. او همچنین خاطرنشان کرد که روندی که می بیند این است که اکنون افراد بیشتری یاد می گیرند که چگونه کدنویسی کنند و این همان روندی است که او می خواهد روی آن شرط بندی کند – نه اینکه تجربه کدنویسی را ناامید کند.

او استدلال می‌کند که Workflows دقیقاً در اینجا جا می‌شود، زیرا ساخت یک ابزار کم‌کد/بدون کد که به شما امکان می‌دهد گردش‌های کاری پیچیده بسازید بدون اینکه به سرعت محدودیت‌های کاری را که این ابزارها می‌توانند بدون توسل به نوشتن کد سفارشی انجام دهند، بسازید، بسیار سخت است. ما چندین شرکت را دیده ایم که تلاش کرده اند). Hsu خاطرنشان کرد که بسیاری از مشتریان قبلاً برنامه Retool را هک می کردند تا برخی از این قابلیت ها برای آنها کار کند. اما به جای اخراج کار cron، اسکریپتی می‌نویسند که به طور خودکار روی دکمه‌ای در یک برنامه سفارشی در زمان مشخصی کلیک می‌کند تا مثلاً یک گردش کار شروع شود (که ظاهراً همان کاری است که یکی از مشتریان Retool انجام داده است).

توسعه دهندگان به انعطاف پذیری کد نیاز دارند. آن‌ها مجموعه ابزاری می‌خواهند که بدون محدود کردن گزینه‌هایشان سرعت کار را افزایش دهد.» “Retool Workflows قصد دارد بخش های خسته کننده اتوماسیون های ساختمان را از ابتدا حذف کند و در عین حال توانایی نوشتن کد برای حل مشکل را حفظ کند.”

تیم Retool این را استدلال می کند ساختمان کرون جابزهای معمولی، با فرمت محرمانه‌شان، هم زمان‌بر و هم مستعد خطا هستند – و حفظ و اشکال‌زدایی نتیجه نهایی سخت است.

من واقعاً فکر می‌کنم هیچ محصول گردش کار متمرکز بر توسعه‌دهنده وجود ندارد که از آن آگاه باشم. به همین دلیل است که ما این را راه اندازی می کنیم.

علاوه بر اجرای اسکریپت ها در فواصل زمانی منظم، Retool Workflows نیز می تواند استفاده کند وب هوک ها برای یک رویکرد رویداد محور تر. این بدان معناست که می‌توان از آن برای هشدار، علاوه بر برنامه‌های سنتی ETL سبک‌وزن استفاده کرد. در واقع، Hsu گفت که اکثر کاربران در Workflows بتا با هشدار و اعلان‌ها شروع کردند و سپس به مرور زمان به موارد استفاده ETL منتقل شدند.

شایان ذکر است که این فقط یک ابزار یکپارچه سازی سازمانی برای جابجایی داده ها بین برنامه ها نیست، بلکه بر روی فرآیندهای انسان در حلقه با برنامه های کاربردی خط کسب و کار Retool تمرکز دارد.

جوئل مک‌لین، مدیر رشد محصول در RE/MAX گفت: «ما به روشی کارآمد برای ترجمه داده‌های محصول در انبارمان به گزارش‌های به موقع و روشن‌تر در Slack نیاز داشتیم. “با Retool Workflows، تیم من به راحتی می تواند منابع ما را در یک مکان پیکربندی کند و تنها بر روی نوشتن منطق منحصر به فرد برای تجارت ما تمرکز کند.”

قیمت سرویس جدید بر اساس توان عملیاتی داده تعیین خواهد شد. هر طرح Retool، از جمله برنامه رایگان، با 1 گیگابایت داده Workflows به صورت رایگان همراه خواهد بود که هزینه‌های اضافی از 50 دلار در گیگابایت شروع می‌شود.

در حال حاضر، Workflows فقط به عنوان یک سرویس میزبانی شده در دسترس است، اما تیم در حال حاضر روی یک نسخه اولیه کار می کند. این همان چیزی است که بسیاری از مشتریان Retool در حال حاضر از ابزار ساخت اپلیکیشن آن، از جمله ابزارهایی مانند Stripe، Brex، Coinbase و Plaid استفاده می‌کنند، بنابراین منطقی است که شرکت نیز همین کار را برای Workflows انجام دهد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا