کار آفرینی و استارتاپ

Rill می خواهد داشبوردهای BI را با پایگاه داده تعبیه شده و UX فوری تجدید نظر کند – TechCrunch

بنیانگذاران ریل اولین بار یک دهه پیش زمانی که شرکتی به نام متامارکتز را راه اندازی کردند وارد پایگاه های داده شدند که در نهایت توسط اسنپ در سال 2017 خریداری شد. در حالی که در متامارکتز بود، این شرکت پایگاه داده ای ساخت که بعداً منبع باز شد. آپاچی دروید پروژه تیم متامارکتز بعداً رویکرد خود را در اسنپ اصلاح کرد و در عین حال به کارکنان اسنپ کمک کرد تا داشبوردها را راحت‌تر بسازند.

Rill در سال 2020 راه اندازی شد تا آنچه را که بنیانگذاران آن را به عنوان ابزار داشبورد BI سریعتر و بهتر بر اساس آنچه در اسنپ آموخته بودند، بسازد. آنها یک پایگاه داده زیربنایی می‌خواستند که بتواند داده‌های پایگاه داده را خیلی سریع‌تر پردازش کند تا اینکه صرفاً آن‌ها را به صورت خام از منبع داده دریافت کند، چه Snowflake، Databricks، BigQuery یا چیز دیگری.

و آنها می خواستند خود داشبورد را ساده کنند و بسیاری از تصمیمات طراحی را که اغلب تحلیلگران داده را به چالش می کشند، از بین ببرند. امروز این شرکت یک دانه 12 میلیون دلاری و اولین بحث عمومی خود را در مورد محصولی که ساخته است اعلام کرد.

مایکل دریسکول، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، می گوید که شرکت را در سال 2020 با این فرض که هوش تجاری شکسته شده است، راه اندازی کرد. او و تیم مهندسانش، که بیشتر آنها از تیم او در اسنپ آمده بودند، روی ساختن راه حلی بهتر برای مخاطبان وسیع تری کار کردند.

او می‌گوید: «من دسته‌ای از مهندسانی را که در اسنپ با آنها کار کرده بودم در اواسط کووید با خودم بردم و Rill را ایجاد کردیم. بنابراین در دو سال گذشته، ما شروع به فروش این پشته BI کردیم که جایگزینی برای پشته Looker-Snowflake است.

این محصول شامل یک پایگاه داده است که برای پردازش سریعتر داده های کلیدی از منبع داده زیربنایی طراحی شده است. همانطور که تحلیلگر داده یا کاربر تجاری این داده ها را پرس و جو می کند، Rill آن را به شیوه ای بسیار ثابت در داشبورد نمایش می دهد. شایان ذکر است که آنها برای پایگاه داده به Apache Druid بازگشتند، پروژه ای که از روزهای متامارکت خود به خوبی می شناختند.

«بیشتر ابزارهای BI، برنامه‌های باریکی هستند که موتور داده خودشان را ندارند و فقط به سرعت پایگاه داده‌ای هستند که در بالای آن قرار دارند. از سوی دیگر، Rill یک برنامه کاربردی ضخیم است که با موتور OLAP درون حافظه خود عرضه می شود.DuckDB در Rill Developer و Apache Druid در Rill Cloud). این دلیل نه چندان محرمانه ای است که چرا داشبوردهای ما عملکرد فوق العاده بالایی ارائه می دهند.

اعتبار تصویر: ریل

بر خلاف بسیاری از محصولات داشبورد، Rill رابط کاربری را برای شما پیکربندی می کند. انتخاب های کمی فراتر از نام تجاری وجود دارد، و دریسکول معتقد است که این واقعاً کارها را برای تحلیلگر ساده می کند زیرا تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که نگران داده ها و آنچه می خواهند در داشبورد ببینند.

تحلیلگران داده طراح داشبورد نیستند، اما مجبورند طراح داشبورد باشند… انتخاب‌های طراحی بصری بسیار زیادی وجود دارد که بسیاری از برنامه‌های BI و داده بر روی تحلیلگران اعمال می‌کنند. ریل دیدگاه فوق العاده ای دارد. ما فقط می گوییم “هی، به ما بگویید که چه معیارهایی را می خواهید برای ذینفعان کسب و کار خود نشان دهید” و سپس داشبوردها را به صورت خودکار تولید می کنیم.

محصول SaaS سازمانی بیش از یک سال است که در دسترس بوده و ده ها مشتری سازمانی از آن استفاده می کنند. این شرکت همچنین به تازگی محصول دومی به نام Rill Developer را منتشر کرده است که متن باز است. این برای کمک به توسعه دهندگان طراحی شده است تا داده ها را از مخزن داده منبع اصلی بیرون بکشند و تمام پیچیدگی های مرتبط با آن را حذف کنند.

ما از توسعه‌دهنده Rill با منبع باز استفاده می‌کنیم تا در واقع به تحلیل‌گرانی که صراحتاً می‌خواهند کار را انجام دهند، کمک کنیم. آن‌ها می‌توانند به آن در دریاچه داده، انبار و به زودی جریانی برای تبدیل آن داده‌ها از آن متصل کنند [repository]و سپس آن را به معیارهایی تبدیل کنید که در نهایت داشبوردهای BI را تقویت می کند.

او تاکنون با حدود دوازده مشتری سازمانی و هزاران کاربر، درآمد واقعی ایجاد می کند. در حالی که او در مورد درآمد مشخصی نمی گوید، اما نشان داد که این درآمد به 5 میلیون دلار نزدیک می شود.

دو سال پس از آن، او 24 کارمند در سراسر جهان دارد. این شرکت کاملاً از راه دور است و از روز اول وجود داشته است و این به ایجاد تنوع از این رویکرد کمک کرده است. راه های زیادی وجود دارد که ما می خواهیم در مورد تنوع فکر کنیم. اول و مهمتر از همه، من فکر می کنم که ما جهانی هستیم و در نتیجه مردمی از فرهنگ ها و کشورهای مختلف در سراسر جهان داریم.»

سرمایه‌گذاری 12 میلیون دلاری امروز از True Ventures، Bloomberg BETA، Sierra Ventures، Park West Asset Management و DCVC، و همچنین بیش از دوجین فرشته کارآفرین داده انجام شد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا