ارز دیجیتالاقتصادی

Robinhood سهام SBF را برای بیش از 605 میلیون دلار بازخریدکارگزار آنلاین Robinhood قصد دارد سهام خریداری شده توسط یک شرکت صرافی ارز دیجیتال FTX، سام بانکمن-فرید (SBF) را بازخرید. فین‌تک قصد دارد 605.7 میلیون دلار برای سهامی که پس از ورشکستگی کسب‌وکار SBF به دولت ایالات متحده منتقل شد، بپردازد.

Robinhood برای ادامه خرید برنامه ریزی شده سهام از USMS

کارگزاری آنلاین سهام و کریپتو رابین‌هود مارکتس روز جمعه اعلام کرد که قرارداد بازخرید سهام با خدمات مارشال‌های ایالات متحده (USMS) برای سهام خریداری شده توسط کارآفرین ارزهای دیجیتال Emergent Fidelity Technologies منعقد کرده است.

رویترز در گزارشی اشاره کرد که این سهام پس از اعلام ورشکستگی FTX و Emergent در سال 2022 توقیف شد و بعداً به دولت ایالات متحده منتقل شد. فروپاشی صرافی، یکی از بزرگترین صرافی ها در فضای کریپتو، منجر به دستگیری و کیفرخواست SBF شد که محاکمه او به اتهام کلاهبرداری و توطئه قرار است در ماه اکتبر آغاز شود.

شرکت خدمات مالی منلو پارک، کالیفرنیا، 605.7 میلیون دلار برای 55.3 میلیون سهم پرداخت می کند. Robinhood اولین بار در فوریه سال جاری پس از اینکه هیئت مدیره این شرکت به آن اجازه خرید بیشتر یا کل سهام را داد، از برنامه خود برای بازخرید سهام پرده برداری کرد.

این قرارداد توسط قاضی منطقه ای ایالات متحده، لوئیس کاپلان در منهتن، که بر پرونده سام بنکمن-فرید نظارت می کند، تأیید شد. او در دستوری که روز دوشنبه صادر شد، قرارداد خرید سهام پیشنهادی رابینهود را “مناسب” توصیف کرد و گفت که “به نفع ذینفعان مربوطه است.”

FTX در بحبوحه مشکلات نقدینگی سقوط کرد و بانکمن-فرید به سوء استفاده از وجوه مشتریان صرافی به ارزش میلیاردها دلار آمریکا برای خرید اموال گران قیمت، کمک های مالی سیاسی و تامین مالی سایر مشاغل خود مانند صندوق تامینی آلامدا ریسرچ متهم شده است.

این غول رمزارز تنها شش ماه قبل از اعلام ورشکستگی شرکتش در ماه نوامبر، خرید 7.6 درصد از سهام رابینهود مارکز را اعلام کرد. در آن زمان، او گفت که قصد ندارد کنترل بروکر آنلاین را در دست بگیرد، اما علاقه مند به مشارکت با این پلتفرم است.

SBF حدود یک ماه پس از فروپاشی FTX در باهاما دستگیر و به ایالات متحده مسترد شد. او قبل از لغو وثیقه 250 میلیون دلاری اش در خانه والدینش در کالیفرنیا در حبس خانگی زندگی می کرد و در ماه اوت به اتهام دستکاری شاهدان به زندان افتاد.

نظر شما در مورد تصمیم رابینهود برای بازخرید سهامش چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا