کار آفرینی و استارتاپ

Sanlo، استارت‌آپی که به توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و بازی‌ها دسترسی به ابزارها و سرمایه‌های مالی را ارائه می‌دهد، 10 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند – TechCrunch

سانلویک استارت‌آپ فین‌تک مستقر در سانفرانسیسکو که به شرکت‌های بازی‌ها و اپلیکیشن‌های کوچک تا متوسط ​​دسترسی به ابزارهایی را برای مدیریت امور مالی و سرمایه‌شان برای تقویت رشدشان ارائه می‌دهد، ۱۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری سری A به رهبری Konvoy جمع‌آوری کرده است.

این استارت آپ در سال 2020 توسط مدیرعامل Olya Caliujnaia و مدیر ارشد فناوری ویلیام لیو که هر دو در زمینه فین‌تک و بازی سابقه دارند، تأسیس شد. Sanlo به کسب‌وکارها دسترسی به فناوری، ابزارها و بینش‌هایی را ارائه می‌کند که هدف آنها کمک به دستیابی به رشد مقیاس‌پذیر است. وقتی سانلو تشخیص می‌دهد که کسب‌وکار می‌تواند از استقرار سرمایه بهره‌مند شود، استارت‌آپ با ارائه منابع مالی به آن کمک می‌کند. سانلو خاطرنشان می‌کند که این یک صندوق VC نیست که در ازای تأمین مالی، سهام خود را دریافت می‌کند یا وام‌دهنده‌ای نیست که سود مرکب دریافت می‌کند. میزان تامین مالی ارائه شده متفاوت است، اما این سرمایه غیر کاهش دهنده است، به این معنی که Sanlo هیچ سهام مالکیتی در شرکت هایی که تامین مالی می کند، ندارد.

Caliujnaia در مصاحبه ای به TechCrunch گفت که یکی از راه هایی که Sanlo با سایر شرکت های فین تک متفاوت است، تمرکز آن بر توسعه دهندگان بازی و اپلیکیشن است. او خاطرنشان کرد که اگرچه شرکت‌های دیگری وجود دارند که بر روی سایر بخش‌های عمودی در تجارت الکترونیک یا SAAS تمرکز می‌کنند، Sanlo بر روی بازی‌ها و برنامه‌های مصرف‌کننده متمرکز است.

Caliujnaia گفت: «ما یک شرکت فناوری هستیم، نه یک صندوق. این به ما امکان می‌دهد به سرعت حرکت کنیم و در مورد نحوه کار و نحوه رسیدن به محصولاتی که می‌سازیم و به مشتریان ارائه می‌کنیم شفاف باشیم. ما همچنین در حال ساخت مجموعه کاملی از محصولات هستیم، این فقط مربوط به سرمایه رشد نیست. توسعه‌دهندگان گزینه‌های دیگری از طریق ناشران، VCها و بانک‌ها دارند، اما آن‌ها معمولاً شامل فرآیندهای پیچیده و طولانی هستند.»

برای شروع، Sanlo از شرکت‌ها انواع خاصی از داده‌ها، از جمله داده‌های محصول درباره میزان درآمدزایی اپلیکیشن یا بازی را می‌خواهد. Sanlo همچنین اطلاعاتی در مورد جذب و حفظ مشتری و همچنین داده های بازاریابی و زیر مجموعه ای از داده های مالی به دست می آورد. سپس الگوریتم‌های پیش‌بینی‌کننده آن، مسیر رشد شرکت را به‌طور مستمر رصد می‌کنند تا بینش‌های ظاهری را برای شناسایی مکان و چگونگی رشد کسب‌وکار مورد بررسی قرار دهند. سپس Sanlo به شرکت ها امکان دسترسی به سرمایه را می دهد.

سانلو

اعتبار تصویر: سانلو

در مورد بودجه جدید، Caliujnaia گفت که Sanlo از این پول برای ایجاد محصولات بیشتر برای توسعه دهندگان و جذب افراد بیشتری برای رشد تیم 15 نفره خود استفاده خواهد کرد.

Caliujnaia گفت: “برنامه ساخت محصولات بیشتر و ایجاد تیم است.” ما به دنبال افراد پرشور هستیم تا به ما کمک کنند بهتر و سریعتر بسازیم. ما در حال حاضر با مردم عمدتاً در آمریکای شمالی کار می‌کنیم، اما برای افراد با استعداد در سایر نقاط جهان باز هستیم.»

دور تأمین مالی شامل مشارکت سرمایه‌گذاران موجود، از جمله سرمایه اولیه، پرتیج ونچرز، سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز XYZ، شرکای سرمایه‌گذاری لندن و سرمایه‌گذاری شاخص بود. دور تأمین مالی همچنین شامل مشارکت سرمایه‌گذاران جدید از جمله فین کپیتال، صندوق GFR و تعدادی از سرمایه‌گذاران فرشته بود. سرمایه‌گذاری Sanlo’s Series A یک سال پس از اعلام سرمایه اولیه 3.5 میلیون دلاری توسط Index Ventures و Initial Capital صورت می‌گیرد.

به عنوان بخشی از اعلام بودجه، Sanlo همچنین فاش کرد که با HCG Funds همکاری کرده است تا سرمایه خود را به 200 میلیون دلار افزایش دهد تا بودجه را برای توسعه دهندگانی که با آنها همکاری می کند فراهم کند.

Sanlo 12 ماه گذشته را صرف توسعه دهندگان منتخب کرده است و در حال حاضر با ده ها شرکت کار می کند. کالیوجنایا گفت که این شرکت با دقت مشاغلی را برای همکاری انتخاب می کند و به طور منظم با آنها بررسی می کند تا امکان همکاری نزدیک فراهم شود. در یک نمونه، Sanlo می‌گوید که به یک ناشر بازی بزرگ کمک کرد که به دنبال تثبیت و مشاهده جریان‌های نقدی از چندین پلتفرم بود. این شرکت همچنین به یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن مصرف‌کننده اشتراکی کمک کرده است که می‌خواست پهنای باند مالی بیشتری داشته باشد تا طراحان اقتصادی را برای تشدید درآمدزایی همراهی کند. در موردی دیگر، سانلو به بازی‌ساز دیگری کمک کرد که به دنبال سرمایه غیرقابل پیش‌بینی برای توسعه مجموعه بازی‌های در حال گسترش خود بود.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا