کار آفرینی و استارتاپ

Seel دور 17 میلیون دلاری را برای القای هوش مصنوعی در بازگرداندن محصولات مشتری تضمین می کند – TechCrunch

بازگشت محصول همچنان برای بسیاری از شرکت های تجارت الکترونیک دردسرساز است. برخی در نحوه برخورد با آن خلاق شده اند – برای مثال، آمازون برای بازگشت حضوری با Kohl’s و Stein Mart روابط برقرار کرد، در حالی که PayPal ارائه دهنده بازگشت Happy Returns را خریداری کرد.

مثال گزینه بازگشت Seel. اعتبار تصویر: ببینید

با هدف کنترل بیشتر تجار بر این موضوع، ببینیدزک پنگ، یکی از بنیانگذاران، از طریق ایمیل به TechCrunch گفت، که بر روی باز نویسی بازده تجارت الکترونیک تمرکز می کند، از هوش مصنوعی برای ایجاد نرم افزار تعهد نویسی اختصاصی استفاده می کند که از صدها سیگنال برای پیش بینی احتمال بازگشت به محض ثبت سفارش استفاده می کند.

پس از فروخته شدن یک سفارش، بازرگانان می توانند «ضمانت بازگشت» را به آن سفارش اضافه کنند و مسئولیت بازگشت را به Seel منتقل کنند. او گفت که اگر سفارش در 30 روز آینده بازگردانده شود، سیل به جای تاجر، هزینه بازپرداخت را پرداخت خواهد کرد. خریداران خودشان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای ناچیز در هنگام تسویه‌حساب این اطمینان را اضافه کنند تا اقلامی مانند مواردی که تاجر خدمات ارائه نمی‌دهد، قابل برگشت باشند.

او گفت: «تجار معمولاً از درآمد واقعی خود تا زمانی که شش تا هشت هفته پس از فروش سفارش منقضی نشود، از درآمد واقعی خود مطلع نیستند. این بدان معناست که آنها اغلب مجبورند بازپرداخت ها را با هم تطبیق دهند، وضعیت مالی را اصلاح کنند و برنامه های بازاریابی را برای سفارش هایی که هفته ها پیش فروخته شده اند، تنظیم کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند هنگام فروخته شدن سفارش، کارمزد تضمین بازگشت متغیری را بپردازند و فوراً درآمد خالص را قفل کنند و مقدار قابل توجهی از عملیات درآمد را ساده کنند.»

با توجه به اینکه بازار تجارت الکترونیک ایالات متحده تا پایان سال جاری به یک صنعت 1 تریلیون دلاری تبدیل می شود، پنگ می گوید بین 10 تا 30 درصد از کالاها بازگردانده می شود و بازرگانان همچنان ریسک مالی مدیریت لجستیک را به عهده می گیرند.

او معتقد است که با رشد صنعت، Seel بزرگ می‌تواند روزی بیش از 100 میلیارد دلار بازده و بازپرداخت سالانه دریافت کند.

این شرکت دو سال است که وجود دارد، و در حالی که بتای خصوصی آن از پنج ماه پیش شروع شده است، پنگ گفت که Seel نزدیک به 200 تاجر از نرم‌افزار آن استفاده می‌کنند، از بوتیک‌ها گرفته تا بازارها. وی افزود همچنین شاهد هستیم که 20 درصد خریداران این اطمینان را به سفارشات خود اضافه می کنند که به معنای افزایش 5 درصدی تبدیل برای بازرگانان است.

ببینید

تیم سیل اعتبار تصویر: ببینید

اکنون برنامه Shopify خود را راه‌اندازی می‌کند که با بودجه 17 میلیون دلاری سری A به رهبری Lightspeed Venture Partners جذب شده است. سرمایه گذاران موجود شامل Foundation Capital، Afore Capital و West Loop Ventures هستند.

پنگ گفت: «Seel در تقاطع بین فین‌تک و تجارت الکترونیک قرار دارد و هر دو بازار با روندهای قوی سکولار به سرعت در حال رشد هستند. با توجه به اینکه Lightspeed یک سرمایه‌گذار اولیه و متعهد در پس‌زمینه Affirm و Justin (Overdorff) از Stripe بود، راند کاملاً مناسب بود. Seel می‌خواهد یک نام تجاری قوی فین‌تک ایجاد کند، همانطور که Stripe در پرداخت‌ها و Affirm اعتبار دارد.

سرمایه جدید برای رشد تیم، تقویت محصول و ایجاد استراتژی آن به بازار استفاده خواهد شد. او افزود که سیل تا به امروز 24 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

پنگ گفت که این شرکت از پنج به 25 کارمند در سال 2021 افزایش یافته است و در مسیر دو برابر شدن این میزان در سه ماهه آینده است.

در حالی که این شرکت بر تجارت الکترونیک متمرکز است، پنگ در نظر دارد دسته جدیدی از تعهدات ریسک را برای فعالیت های روزمره مصرف کننده، به عنوان مثال خرید، کار و بازی آنلاین ایجاد کند.

او افزود: «ما معتقدیم که ریسک‌های با فرکانس بالا و با شدت کم به دسته بزرگ بعدی در پذیره‌نویسی تبدیل خواهند شد و Seel پیشرو در ساختن به سمت آینده است.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا