کار آفرینی و استارتاپ

Sequoia India از Prismforce حمایت می کند تا به شرکت های فناوری اطلاعات در ایجاد زنجیره های تامین استعداد بهتر کمک کند • TechCrunch

Prismforce، یک استارت‌آپ هندی-آمریکایی که ابزارهایی برای ایجاد زنجیره‌های تامین استعداد بهتر به شرکت‌های خدمات فناوری اطلاعات و فناوری ارائه می‌دهد، ۱۳.۶ میلیون دلار در دور سری A به رهبری Sequoia Capital India جمع‌آوری کرده است.

ارائه دهندگان فناوری اطلاعات بخش بزرگی از هزینه های متغیر خود را صرف استخدام کارمندان ماهر می کنند. اما یافتن این کارمندان از بازار استعدادهای در حال رشد و به کارگیری آنها به طور مؤثر برای به دست آوردن نتایج کافی، یکی از مهم ترین نقاط درد برای صنعت در سراسر جهان است.

پریسمفورس Somnath Chatterjee، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، گفت که رویکرد آمازون برای تطبیق تقاضا برای استعداد با عرضه شرکت های ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات و فناوری است.

او می‌گوید: «ما این را به‌عنوان یک مشکل زنجیره تأمین در نظر می‌گیریم، جایی که شما باید تقاضا را استاندارد کنید، عرضه را استاندارد کنید، مسابقه را انجام دهید، تقریباً مثل اینکه شما یک موتور تجارت الکترونیکی و بازار تجارت الکترونیکی هستید که در تلاش برای ایجاد یک بازار استعداد هستید». در مصاحبه با TechCrunch گفت.

پس از گذراندن 14 سال به عنوان شریک در مک کینزی، چاترجی در آوریل 2021 شرکت پریسمفورس را با محمد قاسم تأسیس کرد. قاسم همچنین به عنوان مدیر ارشد نامزدی در مک کینزی کار می کرد.

در حین کار در شرکت مشاوره مدیریت، هر دو بنیانگذار به چندین ارائه‌دهنده فناوری اطلاعات خدمت کردند که به آنها کمک کرد تا مشکلی را که Prismforce قصد حل آن را دارد شناسایی کنند.

کاتالوگ محصولات Prismforce شامل SkillPrism است که از هوش مصنوعی بر روی یک برنامه مدیریت موجودی مهارت برای خودکارسازی پروفایل استعدادها استفاده می کند. این استارتاپ همچنین IntelliPrism را برای یک ماژول مدیریت منابع سرتاسر با جستجو و مطابقت مبتنی بر هوش مصنوعی، OutlookPrism برای فعال کردن برنامه ریزی نیروی کار و پیش بینی منابع و InsightPrism برای ارائه داشبوردهای CXO ارائه می دهد.

این استارت آپ ثبت شده در دلاور، که یک شرکت تابعه هندی و دفاتر آن در سانفرانسیسکو، بمبئی و بنگالورو دارد، در حال حاضر در مسیر جمع آوری 10 مشتری تا پایان سال جاری است که کوچکترین مشتری 400 میلیون دلار درآمد دارد در حالی که بزرگترین مشتری است. همتای خود بیش از 10 میلیارد دلار درآمد دارد. چاترجی نام آنها را فاش نکرد، اما گفت که نیمی از آنها در هند حضور دارند، در حالی که نیمی از آنها شرکت های مقیم آمریکا هستند.

مدیر اجرایی گفت که انتظار دارد نسبت جغرافیایی مشتریان این استارتاپ به مرور زمان تغییر کند و 70 تا 80 درصد از آن از کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده و بریتانیا و اروپا باشد.

اگرچه تمرکز اصلی Prismforce محدود به شرکت‌هایی است که خدمات فناوری اطلاعات و فناوری ارائه می‌کنند، اما نهادهای موجود در حوزه فناوری اطلاعات سازمانی را نیز هدف قرار می‌دهد. چاترجی گفت که این استارت آپ همچنین قصد دارد در آینده به شرکت های خدمات حرفه ای از جمله شرکت های حسابداری، مالیاتی و مشاوره دسترسی پیدا کند.

«این برای شرکت‌های فناوری اطلاعات بسیار مناسب‌تر است، زیرا مهارت‌های زیربنایی بسیار سریع در حال تغییر هستند، که در مورد بسیاری از این شرکت‌های مشاوره و خدمات حرفه‌ای صدق نمی‌کند. اما این می تواند سومین افقی باشد که می توانیم به آن برویم.»

با کمک مالی جدید از سوی Sequoia Capital هند و سرمایه گذاران فرشته جهانی، Prismforce قصد دارد دسترسی به بازار خود را افزایش دهد، مجموعه محصولات خود را افزایش دهد و پایگاه استعداد خود را از تیم موجود بیش از 60 عضو به یک گروه 120-140 افزایش دهد. در 9 تا 12 ماه آینده

صنعت خدمات فناوری، با ارزش بازار تجمعی بیش از 4 تریلیون دلار و نیروی کار جهانی بیش از 20 میلیون، ستون اصلی اقتصاد دیجیتال جهانی است. با وجود آن، هیچ فروشنده نرم‌افزار عمودی بزرگی وجود ندارد که نیازهای متنوع آن را برآورده کند.»

چشم انداز سومنات و قاسم ایجاد یک شرکت نرم افزاری عمودی برای فناوری و خدمات حرفه ای است. در طول سال گذشته، این چشم‌انداز توسط چندین ارائه‌دهنده فناوری اطلاعات پیشرو در صنعت تأیید شده است که محصولات Prismforce را با تأثیرات زیادی به کار برده‌اند.

Prismforce تا به امروز در مجموع 15.4 میلیون دلار جمع آوری کرده است که 1.8 میلیون دلار در دور اولیه سرمایه گذاری یک سال پیش از یک گروه ناشناس از سرمایه گذاران فرشته شامل کارآفرینان سریال و بنیانگذاران SaaS تزریق شده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا