کار آفرینی و استارتاپ

Sofar یک دور B 39 میلیون دلاری به دست می آورد تا شبکه شناور خودکار نظارت بر اقیانوس خود را توسعه دهد – TechCrunch

اقیانوس وسیع و اسرارآمیز است … اما زمانی که هزاران شناور کوچک مستقل داشته باشید که هر روز اطلاعات جالبی را به شما گزارش می دهند، کمتر از آن. فقط همین است سوفار اقیانوس داشته است، و فقط 39 میلیون دلار جمع آوری کرده است تا دیدگاه خود را در مورد درک لحظه ای از هفت دریا افزایش دهد.

این شرکت چیزی را که «سکوی هوش اقیانوسی» می‌نامد، عمل می‌کند، که اساساً نقشه‌ای در زمان واقعی از معیارهای مختلف اقیانوسی مهم مانند جریان‌ها، دما، آب و هوا و غیره است. در حالی که برخی از این اطلاعات به اندازه کافی آسان است که از ماهواره ها یا شبکه بزرگ کشتی های کشتیرانی در آب در هر زمان به دست آورید، نوع دانه بندی و حقیقت زمینی که از داشتن هزاران ناظر اختصاصی سوار بر امواج بدست می آورید کاملاً واضح است.

اگر اطلاعاتی دارید که به جای خواندن دیروز یا تخمینی که توسط یک ماهواره در حال عبور انجام شده است، 15 دقیقه قدیمی است، می توانید به سادگی تصمیمات آگاهانه تری در مورد مواردی مانند مسیرهای کشتیرانی، پیش بینی آب و هوا (حتی در خشکی) بگیرید و البته کاربردهای علمی بیشماری وجود دارد. از چنین حجم زیادی از داده ها.

تا کنون، اگر بخواهید، هزاران «نگاه کننده» نامشخص، به قول خودشان، وجود دارند.

تیم یانسن، مدیر عامل شرکت، می‌گوید: «کسی ممکن است استدلال کند که وقتی به اندازه اقیانوس‌ها فکر می‌کنید، این تعداد هنوز هم کم به نظر می‌رسد، اما هم بیشتر از آن چیزی است که دیگران انجام داده‌اند و هم کافی نیست. ما در حال حاضر هر پنج اقیانوس را پوشش داده‌ایم، اما اکنون زمان آن رسیده است که آن را به دنده‌های بالاتری برسانیم تا چگالی این پلت‌فرم توزیع‌شده را برای قوی‌ترین قابلیت سنجش ممکن بهبود دهیم. به همین دلیل است که پیش‌بینی می‌کنیم به سرعت حسگرهای بیشتری را طی چند سال آینده اضافه کنیم تا داده‌هایی را که جمع‌آوری می‌کنیم گسترش دهیم و حتی اطلاعات دقیق‌تری از اقیانوس به دست آوریم.»

خبر پیشنهادی:   کمک به مردم برای درک و پیگیری سلامت خود | اخبار MIT

سوفار و دارپا اخیراً استاندارد سخت افزاری به نام بریستلموث را اعلام کردند که به عنوان یک طراحی مرجع برای افرادی که دستگاه های جمع آوری داده های اقیانوس پیمای خود را طراحی می کنند، ارائه می شود. ایده این است که حضور خودگردان رو به رشد در آب تا حد امکان قابل تعامل باشد تا از زحمت شبکه های همپوشانی و در عین حال ناسازگار جلوگیری شود.

چالش‌های راه‌اندازی شبکه‌ای متشکل از هزاران شناور روبوی احتمالاً پوشیده شده با ماهی‌ها و آب‌وهوا، چیزی است که ممکن است انتظار داشته باشید. جانسن گفت Spotters به ​​«حداقل تعمیر و نگهداری» نیاز دارد، زیرا برای زنده ماندن در اقیانوس باز برای مدت طولانی طراحی شده است. او به یاد می آورد: «ما اخیراً یک Spotter داشتیم که به دلیل شرایط آب و هوایی سخت در یخ پوشیده شده بود و زمانی که یخ ماه ها بعد ذوب شد، دوباره به طور خودکار شروع به اشتراک گذاری داده ها کرد. اگر کسی در ساحل بیاید، به یابنده کمک می کند تا آن را به جایی که باید باشد بازگرداند.

این دستگاه‌ها نه از طریق بارگذاری دستی داده یا شبکه‌سازی مش (اگرچه این یک گزینه است) بلکه از طریق شبکه ماهواره‌ای ایریدیوم گزارش می‌دهند – اگرچه جانسن گفت که این شرکت «شروع به تکیه بر برخی از جدیدترین فناوری‌ها مانند Swarm کرده است که ماهواره را متحول می‌کند. فضای ارتباطی.» (Swarm، همانطور که از روزهای اولیه آن دنبال می‌کردیم، یک شبکه ساتوم با پهنای باند کم است که به جای اینترنت مصرف‌کننده، بر روی برنامه‌های کاربردی از نوع IoT متمرکز شده است. SpaceX در حال دستیابی به آنها است.)

رابط Sofar برای نمایش جریان ها و سایر شرایط اقیانوس. اعتبار تصویر: تا حالا

دور 39 میلیون دلاری توسط Union Square Ventures و Foundry Group رهبری شد که هر دو بیان کردند (در یک بیانیه مطبوعاتی) نیاز واضح به داده های بیشتر در هر دو شرکت فعلی مانند کشتیرانی و کارهای آینده مانند مطالعه تغییرات آب و هوا.

خبر پیشنهادی:   کمک به مردم برای درک و پیگیری سلامت خود | اخبار MIT

«آنچه اکنون می‌بینیم، به‌ویژه در پرتو COP26، این است که بحث‌های تغییرات آب‌وهوایی بالاخره در مرکز توجه قرار می‌گیرد، زیرا دولت‌ها در سراسر جهان برای تطبیق و برنامه‌ریزی برای طوفان‌ها و طوفان‌های شدیدتر، افزایش سطح دریاها و اکوسیستم‌های در معرض تهدید مانند صخره‌های مرجانی برنامه‌ریزی می‌کنند. یانسن توضیح داد. هر گونه شفافیتی که بتوان در مورد این الگوهای آب و هوای متغیر، جریان ها و دماها، و اکوسیستم های حساس دریایی ارائه کرد، فقط یک پیروزی برای ما یا شرکای ما نیست. این واقعاً یک پیروزی برای هر فردی در این سیاره است، زیرا همه ما به طور جمعی با هم کار می کنیم تا ساعت را شکست دهیم.”

در حالی که دولت ها به این فکر می کنند که آیا باید کاری انجام دهند، البته، شرکت های حمل و نقل و مدیریت زنجیره تامین به امید مسیریابی بهتر که مصرف سوخت را به حداقل می رساند و به طور کلی لجستیک را بهبود می بخشد، مایل به پرداخت هزینه داده های Sofar هستند.

یانسن گفت: «دسترسی به داده‌های بلادرنگ به کاهش عدم اطمینان در همه این صنایع کمک می‌کند تا کارآمدتر باشند، تصمیم‌های تجاری بهتری بگیرند، و حتی در مصرف سوخت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای صرفه‌جویی کنند – همه اینها برای ایجاد سیاره‌ای پایدارتر و آماده‌تر است». .


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا