ارز دیجیتالاقتصادی

Solana TVL و قیمت بیش از 50٪ از ATH کاهش می یابد، اما برنامه های کاربردی بازی می توانند جدول را تغییر دهند.

سال 2022 شروع خوبی برای ارزهای دیجیتال نبوده است. تا به امروز، کل ارزش بازار با 21 درصد کاهش به 1.77 تریلیون دلار رسیده است. تصحیح سولانا (SOL) حتی وحشیانه‌تر بوده است و از سال تا به امروز 48.5 درصد اصلاح داشته است.

سولانا (آبی) در مقابل اتر (نارنجی)، AVAX (بنفش)، BNB (زرد). منبع: TradingView

سولانا با 35 میلیارد دلار ارزش قفل شده، که معادل 74 درصد از توکن های SOL در گردش است، پیشتاز نمودارهای سهام است. دلایل متعددی را می توان برای عملکرد ضعیف از جمله چهار قطع شبکه در اواخر سال 2021 و اوایل سال 2022 شناسایی کرد.

آخرین رویداد در 7 ژانویه به یک حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS) نسبت داده شد که باعث شد توسعه دهندگان آزمایشگاه Solana کد را به روز کنند و در نتیجه این نوع درخواست ها را رد کنند.

با این حال، سرمایه‌گذاران بیشتر نگران تمرکز ناشی از هزینه‌های اعتبارسنجی سولانا هستند. برای دستیابی به زمان بلوک 400 میلی ثانیه، سخت افزار توصیه شده است شامل می شود یک پردازنده 12 هسته ای 2.8 گیگاهرتزی، حافظه 256 گیگابایتی، درایوهای SSD پرسرعت 1 ترابایتی و اتصال اینترنت با تاخیر کم.

استفاده از DApp رو به کاهش است

متریک برنامه غیرمتمرکز اولیه سولانا (DApp) در اوایل ماه نوامبر پس از اینکه ارزش کل شبکه قفل شده (TVL) شروع به ماندن در 15 میلیارد دلار کرد، ضعف خود را نشان داد.

خبر پیشنهادی:   Crypto خروجی با ارزشی ندارد - مانند سایر سرمایه گذاری ها به جامعه اضافه نمی کند - اخبار ویژه بیت کوین
Solana TVL و قیمت بیش از 50٪ از ATH کاهش می یابد، اما برنامه های کاربردی بازی می توانند جدول را تغییر دهند.
شبکه Solana کل ارزش قفل شده، USD. منبع: DefiLlama

نمودار بالا نشان می‌دهد که چگونه سپرده‌های DApp سولانا طی سه ماه کاهش 50 درصدی را تجربه کرده است زیرا این شاخص به پایین‌ترین سطح خود از 8 سپتامبر رسیده است. یکی دیگر از رقبای راه حل مقیاس DApp، Terra، شاهد افزایش 87 درصدی TVL به 23.2 میلیارد دلار بود.

از سوی دیگر، در 21 فوریه، FTX.US، بازوی آمریکایی صرافی جهانی مشتقات رمزنگاری و نقطه ای FTX، یک واحد جدید بازی بلاک چین را اعلام کرد. همچنین شایان ذکر است که Solana Ventures با FTX و Lightspeed Venture در 5 نوامبر شریک شد تا یک صندوق 100 میلیون دلاری اختصاص داده شده به این بخش را راه اندازی کند.

برای تأیید اینکه آیا این کاهش در TVL باید نگران کننده باشد، باید معیارهای استفاده از DApp را تجزیه و تحلیل کرد. برخی از DApp ها از نظر مالی فشرده نیستند، بنابراین ارزش واریز شده بی ربط است.

Solana TVL و قیمت بیش از 50٪ از ATH کاهش می یابد، اما برنامه های کاربردی بازی می توانند جدول را تغییر دهند.
سولانا داده های زنجیره ای 30 روزه را DApps می کند. منبع: DappRadar

همانطور که داده‌های DappRadar نشان می‌دهند، در 28 ژانویه تعداد آدرس‌های شبکه Solana که با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل داشتند، به طور متوسط ​​18٪ کاهش یافت. تنها تغییر مثبت Solend، یک پروتکل وام الگوریتمی بود.

کاهش علاقه به Solana DApps در سود آزاد آتی آن نیز منعکس شد که در 6 نوامبر به 2 میلیارد دلار رسید و اخیراً با یک اصلاح شدید مواجه شد.

بخش بازی می تواند یک عامل شگفت انگیز باشد

اگرچه Solana در مقایسه با پلت‌فرم‌های قرارداد هوشمند مشابه بیشترین ضربه را خورده است، استفاده از شبکه قوی در بازارهای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) وجود دارد که با 178820 آدرس فعال Magic Eden در 30 روز گذشته اندازه‌گیری شده است.

خبر پیشنهادی:   دایره ای برای انتشار گزارش های هفتگی ذخیره USDC - تتر گزارش اطمینان مه 2022 را منتشر می کند - Altcoins Bitcoin News

علاوه بر این، شرط بندی Solana Ventures در بخش بازی می تواند ظرفیت پردازش شبکه را بیشتر به نمایش بگذارد. به عنوان مثال، بازی ها نیمی از 10 DApp برتر را در هر بلاک چین نشان می دهند سرپوشیده توسط DappRadar. این شامل Splinterlands با 578280 آدرس فعال و Alien Worlds با 544900 آدرس می شود.

داده‌های بالا نشان می‌دهد که سولانا در برابر زنجیره‌های رقیب در حال از دست دادن زمین است، اما دارندگان آن نگران نیستند، زیرا 74 درصد از سکه‌ها هنوز در انبار هستند. تا زمانی که مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های آزمایشگاه سولانا همچنان پتانسیل خود را نشان می‌دهد، دلیل کمی برای کاهش قیمت SOL وجود دارد.

نظرات و نظراتی که در اینجا بیان می شود، صرفاً مربوط به دیدگاه ها و نظرات است نویسنده و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیستند. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری مستلزم ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.