ارز دیجیتالاقتصادی

Solana TVL 32.4٪ کاهش می یابد زیرا FTX اکوسیستم سنگ های آشفته است

ارزش کل قفل شده (TVL) در زنجیره سولانا 32.4 درصد در 24 ساعت گذشته کاهش یافته است، زیرا اخبار ناشی از سقوط FTX امواجی را در اکوسیستم کریپتو ارسال کرده است.

با توجه به DefiLlama، در زمان نگارش این مقاله، TVL سولانا به 423.68 میلیون دلار کاهش یافته است که 32.4 درصد در 24 ساعت گذشته کاهش یافته است، که با بالاترین قیمت خود (ATH) 10.17 میلیارد دلاری در 9 نوامبر 2021 فاصله زیادی دارد.

کل ارزش قفل شده در اکوسیستم سولانا منبع: DefiLlama

TVL ارزش کل تمام دارایی های قفل شده در پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را اندازه گیری می کند. با افزایش TVL، این بدان معناست که سکه‌های بیشتری در پروتکل‌های DeFi سپرده می‌شوند و می‌توانند احساسات صعودی را نشان دهند، در حالی که کاهش TVL نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به دلایلی وجوه خود را از اکوسیستم خارج می‌کنند.

با این حال، کاهش TVL تا 51.7 درصد کاهش طی 24 ساعت پیش رفت، اما تا قبل از نوشتن این مقاله کمی اصلاح شد.

پروتکل ماریناد فاینانس مبتنی بر استیکینگ مایعات مبتنی بر سولانا بیشترین ضرر را در TVL در زنجیره داشته است و در 24 ساعت گذشته با 35.1 درصد کاهش به 115.79 میلیون دلار رسیده است.

سایر پروتکل‌های اصلی در Solana شاهد کاهش مشابهی در 24 ساعت گذشته بوده‌اند، به طوری که Raydium سازنده خودکار بازار 34.25 درصد، پروتکل سهام مایع Lido 43.13 درصد و پروتکل وام Solend 63.07 درصد کاهش یافته است.

سایر بلاک چین‌های پیشرو نیز شاهد کاهش TVL در همان دوره زمانی بوده‌اند که اتریوم 10.59 درصد، BNB Chain 9.68 درصد و Tron 8.84 درصد کاهش یافته است.

https://www.youtube.com/watch?v=7-FTQ-fqRSQ

Sam Bankman-Fried (SBF)، موسس FTX و صندوق تامینی ارز دیجیتال Alameda Research، سرمایه‌گذار اولیه در Solana بوده است، اگرچه Alameda Research و ارزهای دیجیتالی که در معرض شرکت‌های SBF قرار گرفته‌اند، بیشترین ضربه را از این پیامدها دیده‌اند.

سولانا (SOL) نیز نسبت به رقبای خود افت شدیدی داشته است و قیمت آن طی 24 ساعت گذشته با 40.53 درصد کاهش به 13.38 دلار رسیده است.

این توکن پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ممکن است بایننس FTX را به دست آورد، برای مدت کوتاهی افزایش یافته بود، اما پس از اینکه بایننس از معامله خارج شد، با استناد به ادعاهایی مبنی بر سوء استفاده از وجوه مصرف کننده و تحقیق از سوی رگولاتورها، این توکن کاهش یافت.

مربوط: یکی از بنیانگذاران Solana به قابلیت اطمینان بلاک چین در Breakpoint می پردازد

علیرغم چالش‌های اخیری که SOL با آن مواجه است، آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه‌های Solana، موضع صعودی خود را در شبکه علی‌رغم ضررهای اخیر تکرار کرده است.

او در توییت 9 نوامبر به کیفیت سازندگان و بهبودهای اخیر در سطح شبکه به عنوان نکات مثبت بزرگ اشاره کرد.

در طول کنفرانس سالانه سولانا، مجموعه‌ای از اعلامیه‌ها از جمله مشارکت با Google Cloud، راه‌اندازی فروشگاه App Solana و گوشی هوشمند آینده منتشر شد.