کار آفرینی و استارتاپ

SoSafe آلمان 73 میلیون دلار سری B به رهبری هایلند برای رسیدگی به خطاهای انسانی در سایبر جمع آوری می کند – TechCrunch

همانطور که در چند سال اخیر آموخته ایم، نقض امنیت سایبری ناشی از “خطای انسانی” مواردی هستند که شرکت ها اغلب برای محافظت در برابر آنها سخت می یابند. بررسی ها نشان می دهد که حدود 85 درصد از حملات را می توان به عامل انسانی ردیابی کرد. بنابراین استارت‌آپ‌هایی که برای کاهش این شکاف ساخته شده‌اند – مانند Cybsafe بریتانیا که سال گذشته ۷ تا ۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد – در حال گسترش هستند. پرداختن به رفتار انسان به وضوح یکی از داغ ترین حوزه های جدید برای سایبری است.

آخرین موردی که در این فضا افزایش یافته است SoSafe. پلتفرم آگاهی و آزمایش امنیت سایبری مستقر در کلن اکنون یک دور سرمایه گذاری 73 میلیون دلاری سری B به رهبری صندوق رشد سرمایه هایلند اروپا جمع آوری کرده است.

سرمایه گذاران موجود Acton Capital و Global Founders Capital توسط بنیانگذار SAP Hybris و عضو هیئت مشورتی Celonis، Carsten Thoma، به همراه La Famiglia و همچنین بنیانگذار Adjust، Christian Henschel به عنوان شرکت کنندگان پیوستند.

SoSafe با پلتفرم هایی مانند Knowbe4 (که در سال 2021 عمومی شد) و Cofense رقابت می کند که تا به امروز 58 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

SoSafe می‌گوید که رویکرد کاربر محوری برای امنیت سایبری دارد، با استفاده از بینش‌های علوم رفتاری برای هدایت کاربران به سمت درست، و ایمن‌تر، با استفاده از روش‌های گیمیفی‌شده برای آموزش به کاربران نهایی که در یک حمله سایبری مراقب چه چیزی باشند.

اکنون بیش از 1500 مشتری از جمله Aldi، Ceconomy AG، Taylor Wessing، Vattenfall و Valtech دارد.

دکتر نیکلاس هلمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل SoSafe، گفت: “با به چالش کشیدن پارادایم های موجود در آگاهی از امنیت و مدیریت ریسک انسانی، ما شاهد پذیرش فوق العاده پلت فرم و رشد فوق العاده خود بوده ایم.”

سرمایه گذار اصلی Highland Europe قبلا از شرکت های امنیتی مانند Malwarebytes، Cobalt و ActiveFence حمایت کرده است.

Gajan Rajanathan، شریک Highland Europe، گفت: بنیانگذاران SoSafe یک پلتفرم آگاهی و آزمایش امنیت سایبری قابل اعتماد ساخته اند که بر پایه تجزیه و تحلیل رفتاری و امتیازدهی ریسک انسانی است که به طور پایدار از مهمترین سطح تهدید در امنیت سایبری – نقض امنیت انسانی – محافظت می کند. آنها به سرعت به عنوان یکی از پیشروترین مقیاس‌های نرم‌افزاری ظاهر شدند و در مدت زمان کوتاهی شتاب باورنکردنی را تجربه کردند.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا