کار آفرینی و استارتاپ

SpringTime Ventures مستقر در کلرادو تمرکز خود را بر روی صندوق جدید 25 میلیون دلاری متمرکز کرده است

تغییرات زیادی در راه است SpringTime Ventures همانطور که به نظر می رسد صندوق دوم تازه بسته شده خود را مستقر کند.

برای اولین بار، شرکت مستقر در دنور با وجود اینکه تنها صندوق محلی در دو شرکت از 10 شرکت تک شاخ ایالت است، از تمرکز اصلی خود بر روی ایالت خود کلرادو دور می‌شود. همچنین اکنون می‌تواند تیم خود را به لطف جمع‌آوری سه برابر بیشتر پول برای Fund II گسترش دهد و به SpringTime آنقدر پول نقد می‌دهد تا به شرکای خود اجازه دهد در نهایت حقوق واقعی خود را بپردازند.

تاکنون این تغییرات مثبت بوده است. SpringTime یک صندوق دوم 25 میلیون دلاری را برای کاهش چک هایی از 400,000 تا 600,000 دلار به شرکت های نرم افزاری مرحله اولیه مستقر در ایالات متحده اعلام می کند. این صندوق از یک پایگاه LP متشکل از 120 نهاد که عمدتاً متشکل از افراد با ارزش خالص بالا بودند، جمع‌آوری شد.

این جدیدترین صندوق به شرکای مدیریت SpringTime، Matt Blomstedt و Rich Maloy اجازه می دهد تا کار مشاوره خود را کنار بگذارند تا روی سرمایه گذاری تمام وقت تمرکز کنند، و در واقع برای انجام این کار پول دریافت کنند، غلبه بر یک مانع مالی که بسیاری از مدیران صندوق را برای اولین بار گرفتار می کند، اما صحبت نمی شود. در مورد اغلب این شرکت همچنین توانست یک اصل و دو شریک اضافه کند.

مجموعه جدید سرمایه در استارت آپ ها در بخش هایی از جمله فین تک، بیمه فناوری، مراقبت های بهداشتی، لجستیک و زنجیره تامین سرمایه گذاری خواهد شد. در حالی که Fund I عمدتاً در شرکت‌هایی در همین بخش‌ها مستقر شد، تز Fund II نشان‌دهنده انحراف از جایی است که شرکت برای اولین بار تمرکز کرده بود: پر کردن خلأ بودجه برای استارت‌آپ‌ها در کلرادو.

بلومستد به TechCrunch گفت که او ابتدا ایده SpringTime را پس از نقل مکان به کلرادو در سال 2015 پس از یک حرفه در تجارت انرژی در تگزاس به دست آورد. او شروع به حضور در ساعات شادی کرد تا با افراد جامعه جدیدش آشنا شود و با دسته ای از بنیانگذاران استارتاپ آشنا شد که همه در یک مشکل مشترک بودند. بلومشتد فرصتی را دید.

«در آن زمان، صندوق بذر اختصاصی واقعاً در کلرادو وجود نداشت و موضوع ثابت این بود. [local founders] بلومستد گفت: باید به ساحل یا شاید به آستین، تگزاس یا شیکاگو می رفتیم تا سرمایه اولیه را افزایش دهیم. “من شروع به محکوم شدن به یک فرصت و نیاز به یک صندوق اولیه در کلرادو کردم.”

او تصمیم گرفت برای حمایت از این استارت آپ ها یک صندوق اثبات مفهوم جمع آوری کند. او گفت که اولین وجوه یک سرمایه برای جمع آوری بود. او 8 میلیون دلار به دست آورد که این شرکت در 35 شرکت سرمایه گذاری کرد، از جمله تک شاخ های آینده کلرادو، SonderMind (تله سلامت) و Veho (تدارکات).

در حالی که صندوق به تز اصلی خود مبنی بر حمایت از شرکت‌ها در ایالت سنتنیال پایبند نیست، بلومستد گفت که به هر حال اکثر شرکت‌های سبد سهام موجود آنها تحت این استراتژی جدید قرار خواهند گرفت. دو مثال بالا این را تایید می کنند. به علاوه، او فکر می‌کند که این تمایز به آنها کمک می‌کند تا از شبکه LP خود بهتر استفاده کنند – 77 درصد از LP‌های Fund I برای رویکرد جدید دوباره جمع‌آوری شده‌اند.

بلومستد گفت: «آنها جریان معاملات را ارسال می‌کنند یا به ما کمک می‌کنند تا معاملات را ارزیابی کنیم، بنابراین ما فقط به نوعی به سمت آن صنایع جذب شدیم. همچنین ما را بهتر کرد. ما با داشتن این تمرکز و این شبکه در اطراف خود می توانیم در مدت زمان بسیار کوتاه تری تصمیمات سریعتر و صحیح تر بگیریم.

او افزود که آنها می توانند بعداً ارزش افزوده ای برای شرکت های پرتفوی شرکت باشند. SpringTime نیز به همین دلیل تعداد معدودی از شرکای عملیاتی را برای Fund II به ارمغان آورد. اکنون، پس از افزایش دو شرایط بازار بسیار متفاوت – بلومستد می‌گوید که جمع‌آوری 22 میلیون دلار اول و دو میلیون دلار پایانی تقریباً یک زمان طول کشیده است – زمان استقرار فرا رسیده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا