کار آفرینی و استارتاپ

Stripe آخرین فین‌تک است که با کاهش ۲۸ درصدی ارزش‌گذاری داخلی – TechCrunch

Stripe جدیدترین شرکت فاین‌تک با سابقه‌ای است که با شروع رکود بازار به شدت این بخش را تحت تاثیر قرار داده است. به گفته منابع، پردازشگر پرداخت که آخرین ارزش آن 95 میلیارد دلار بود، ارزش داخلی سهام خود را 28 درصد کاهش داده است. روزنامه وال استریت.

ژورنال گزارش می دهد که کاهش ارزش گذاری ناشی از تغییر قیمت 409A است که توسط یک طرف مستقل تعیین شده است و بر ارزش سهام مشترک Stripe تأثیر می گذارد، اگرچه به طور ضمنی، به این معنی است که ارزش سهام ترجیحی متعلق به حامیان سرمایه گذاری Stripe خواهد بود. همچنین کاهش می یابد، زیرا سهام ممتاز قبل از خرید یا عمومی شدن یک شرکت به سهام عادی تبدیل می شود. (گاهی اوقات، به دلایل نوری و به دلیل زمان‌بر و گران بودن آن، شرکت‌هایی که 409As را انجام می‌دهند، قیمت‌های جدیدی را برای ترجیح داده نمی‌شوند.)

شرکت ها باید هر 12 ماه یکبار 409A انجام دهند یا زمانی که یک رویداد با اهمیت ممکن است ارزش آن را کاهش دهد. رویداد مهم در این مورد آشکارا سقوط بازار سهام است.

Stripe در پاسخ به پرسش TechCrunch در مورد این موضوع از اظهار نظر خودداری کرد.

این خبر چند روز پس از آن منتشر می شود که Klarna، شرکت سوئدی BNPL، ارزش خود را با افزایش 800 میلیون دلاری سرمایه جدید با 85 درصد کاهش به 6.7 میلیارد دلار نسبت به دور آخر خود، کاهش داد. برخلاف استرایپ، ارزش‌گذاری کلارنا توسط سرمایه‌گذارانش – که شامل سکویا، سیلو لیک، بانک مشترک المنافع استرالیا، شرکت سرمایه‌گذاری Mubadala امارات متحده عربی و هیئت سرمایه‌گذاری برنامه بازنشستگی کانادا (CPP Investments) هستند، کاهش یافت.

شرکت‌های فین‌تک که در ابتدای رکود اخیر بازار به‌خاطر فعالیت‌های قوی در جمع‌آوری سرمایه در سال 2021 به عنوان یک استثنا در نظر گرفته می‌شدند، طی ماه گذشته شاهد تغییر سرنوشت بوده‌اند. افزایش نرخ‌های بهره و ترس از کاهش هزینه‌های اختیاری مصرف‌کننده با شروع یک رکود اقتصادی بالقوه، احتمالاً برای فین‌تک‌های روبه‌روی مصرف‌کننده مانند استرایپ سخت‌تر خواهد بود.

در ماه مارس، Fidelity ارزش Stripe خود را 9٪ کاهش داد. ارائه سیگنال دیگری در مورد چگونگی نگاه صندوق سرمایه‌گذاری به شرکت‌های فین‌تک عمومی که به زودی ساخته می‌شوند.

به گزارش TechCrunch، این بخش، بدون احتساب شرکت‌های رمزنگاری، پیشتاز صنعت فناوری در تعداد اخراج‌هایی بود که در نیمه اول سال 2022 متحمل شد.

به نوبه خود، Stripe در اوایل سال جاری زمانی که اعلام کرد وارد فضای تأیید هویت می شود، تیتر خبرها شد و آن را در رقابت مستقیم با شریک یکباره، Plaid قرار داد. رقابت آن با استارت‌آپ جدیدتر، فینیکس، امسال نیز داغ شد زیرا فینکس اعلام کرد که در حال تبدیل شدن به یک تسهیل کننده پرداخت است، علاوه بر این که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا پرداخت‌ها را تسهیل کنند.

برخی از شرکت های فین تک به طور کلی به دلیل تلاش برای انجام کارهای بیش از حد در مدت زمان کوتاه هدف قرار گرفته اند و در نتیجه تمرکز خود را از دست می دهند. یکی از مواردی که اخیراً اعلام کرد دیگر با شرکت‌های کوچک و متوسط ​​کار نخواهد کرد، برکس، شرکت‌های بزرگ را خرج می‌کند.

فراتر از فضای فین‌تک، کسب‌وکارهای مرحله رشدی که در طول همه‌گیری رونق گرفتند، به سمت داخل چرخیده‌اند تا به محیط در حال تغییر اقتصاد کلان پاسخ دهند. در ماه مارس، Instacart به طور مشابه ارزش داخلی خود را به دلیل تغییر 409A حدود 38.5 درصد کاهش داد. کاهش ارزش‌گذاری داخلی گزارش‌شده در Instacart و اکنون Stripe به این معنی است که کارمندان ممکن است کمک‌های حقوق صاحبان سهام خود را اصلاح کنند.

توجه داشته باشید: این مقاله پس از انتشار به روز شده است تا جزئیات مربوط به تغییر ارزش 409A را روشن کند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا