کار آفرینی و استارتاپ

Synctera 15 میلیون دلار برای کمک به شرکت ها برای راه اندازی محصولات بانکی تعبیه شده در کانادا جمع آوری می کند

Synctera، یک استارت آپ بانکی به عنوان یک سرویس، ۱۵ میلیون دلار اضافی با گسترش خود در کانادا جمع آوری کرده است.

NAventures، بازوی سرمایه‌گذاری شرکتی بانک ملی کانادا، تامین مالی را رهبری کرد که از زمان آغاز به کار آن در ژوئن 2020، مجموع جمع آوری Synctera را به 60 میلیون دلار می‌رساند. شرکت سهامی خصوصی The Banc Funds و شرکای بانکی حامی Veritex Community Bank، Midland State Bank و Emigrant Bank نیز در این دور شرکت کردند.

در ژوئن 2021، Synctera مطرح کرد 33 میلیون دلار در یک سری A دور تامین مالی به رهبری Fin VC.

به عنوان بخشی از آخرین اعلامیه تامین مالی، Synctera همچنین اعلام کرده است که با بانک ملی کانادا همکاری می کند تا به شرکت ها کمک کند تا برنامه های فین تک و محصولات بانکی تعبیه شده را در این کشور راه اندازی کنند.

به طور خلاصه، Synctera پلتفرمی ساخته است که برای گرد هم آوردن شرکت های فین تک و بانک های حامی مالی طراحی شده است.

«هدف ما این است که این کار را به‌گونه‌ای انجام دهیم که مقیاس کردن ویژگی‌ها و تعامل در بخش فین‌تک را آسان، سریع و انعطاف‌پذیر کند، در عین حال بسیار عمدی، خودکار و در جایی که منطقی است و مهم‌تر از همه در مورد انطباق و ریسک به نوعی تماس گرفته شود. پیتر هزلهورست، بنیانگذار و مدیر عامل Synctera می گوید که به بانک ها اجازه می دهد در همکاری با ما و فین تک ها در هر اندازه ای احساس اطمینان کنند.

تا به حال، این شرکت فقط در ایالات متحده فعالیت می کرد، اما پس از اینکه “تعدادی” از فین تک های ایالات متحده و کانادا برای پرس و جو در مورد نحوه استفاده از خدمات خود در سایر بازارها تماس گرفتند، Synctera تصمیم گرفت عرضه خود را گسترش دهد.

گفت: «بسیاری از اعضای تیم کانادایی ما راه‌حل‌هایی را می‌بینند که به راه‌اندازی آن در ایالات متحده کمک کرده‌ایم و درباره پیشنهادات مشابه در کانادا می‌پرسیدند – که وجود نداشت.» یکی از بنیانگذاران و CTO کریس هانسن. چند برند بزرگتر نیز با ما تماس گرفتند تا در مورد پتانسیل یک راه حل در کانادا بپرسند و تعداد کمی از مشتریان وجود دارند که جذابیت یک سطح API را می بینند که می تواند به دو بازار رسیدگی کند – همه این عوامل به ما کمک کردند تصمیم برای گسترش به کانادا.”

مدیران از اظهار نظر در مورد ارزش گذاری Synctera یا ارائه ارقام درآمد سخت خودداری کردند، اما Hazlehurst به TechCrunch گفت که درآمد این شرکت 20 برابر سال به سال در سه ماهه چهارم افزایش داشته است و تمام معیارهای استفاده و درآمد آن “به رشد 30 درصدی ماهانه ادامه می دهند. در ماه در زمینه هایی مانند حجم پرداخت.

Synctera در حال حاضر با 50 فین‌تک کار می‌کند – 14 تای آنها زنده هستند، از جمله Wayapay و Float. طبق گفته Hazlehurst، این 20+ دیگر در حال اجرا است که قرار است در ماه های مارس و آوریل راه اندازی شود.

نمونه‌هایی از شرکت‌هایی که بانکداری را در محصول خود تعبیه کرده‌اند عبارتند از Players Health، TipHaus و Solvent، یک فین‌تک که روی ایجاد خدمات مالی مقرون‌به‌صرفه برای توانمندسازی افراد سابقاً زندانی کار می‌کند.

Synctera از طریق شارژ کردن فین‌تک‌هایی که با کارمزدهای راه‌اندازی و دسترسی کار می‌کند و همچنین سهمی از کارمزد تراکنش‌ها، سود کسب‌شده و مبادله با بازار بانک‌هایش، درآمد کسب می‌کند.

در سال 2023، Synctera قصد دارد برای اعتبارات جدید، وام‌دهی و سایر موارد استفاده بانکی پشتیبانی اضافه کند – و در مناطق جغرافیایی و بخش‌های مشتریان جدید گسترش یابد. هانسن خاطرنشان کرد: در حال حاضر، اولین شرکت از راه دور 110 کارمند دارد – با 50 نفر در کانادا – و به دنبال استخدام افراد بیشتری برای کمک به رشد آن در کانادا است.

هازلهورست گفت: «ما با راه اندازی عملیات و کار بر روی تمام چارچوب های نظارتی و انطباق، به عنوان مثال، که کتاب بازی ما در ایالات متحده است، تمرکز کرده ایم.

Joshuah Lebacq، مدیر سرمایه گذاری خطرپذیر در NAventures، بانک ملی کانادا، اشاره کرد که اشتهای فزاینده برای همکاری بانک و فین‌تک تقاضای زیادی برای راه‌حل‌های فناوری ایجاد کرده است که همکاری بانک‌ها و توزیع‌کنندگان را آسان‌تر می‌کند.

او گفت: «پلتفرم بانکداری به‌عنوان یک سرویس Synctera این کار را انجام می‌دهد در حالی که به هر یک از طرف‌ها اجازه می‌دهد تا روی کاری که به بهترین شکل انجام می‌دهند تمرکز کنند.ما معتقدیم ساختار چند بانکی به عنوان برنده رده در بانکداری به عنوان یک سرویس ظاهر خواهد شد زیرا بسیاری از مشکلات موجود BaaS را حل می کند و نگرانی های نظارتی در حال ظهور را برطرف می کند.

لباک افزود: این واقعیت که Synctera به یکپارچگی بانکداری اصلی نیاز ندارد نیز جذاب بود، علاوه بر آنچه که او به عنوان “شفافیت کامل پلت فرم آن فراهم می کند که امکان شنیدن و نظارت بر انطباق را در زمان واقعی فراهم می کند.”

او به TechCrunch گفت: «علاوه بر این، توسعه چند کشوری Synctera نیز قابل توجه است. من می‌توانم آینده‌ای را تصور کنم که در آن برندهای جهانی از پلتفرم Synctera استفاده کنند تا همزمان محصولات بانکی را در بازارهای مختلف با چندین بانک شریک راه‌اندازی کنند، همه از طریق یک API واحد – چنین دستاوردی خدمات مالی دیجیتال را کاملاً تغییر می‌دهد.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا