کار آفرینی و استارتاپ

TaskHuman 20 میلیون دلار برای گسترش پلت فرم مربیگری مجازی خود – TechCrunch – به دست می آورد

TaskHumanیک پلتفرم توسعه حرفه ای متمرکز بر کوچینگ، امروز اعلام کرد که 20 میلیون دلار از بودجه سری B به رهبری Madrona با مشارکت Impact Venture Capital، RingCentral Ventures، Sure Ventures، USVP، Gaingels، PeopleTech Angels، Propel(x) و Zoom Ventures جمع آوری کرده است. . آخرین تزریق، مجموع جمع آوری این شرکت را به 35 میلیون دلار می رساند، که راوی سوامیناتان، مدیر عامل شرکت، گفت که برای توسعه محصول، بازاریابی و تلاش های فروش صرف شده است.

Swaminathan و Daniel Mazzella در سال 2017 TaskHuman را با هدف ارتباط کاربران با متخصصان در مورد موضوعات مرتبط با زندگی شخصی و حرفه ای آنها تأسیس کردند. سوامیناتان قبلا مدیر برنامه و تدارکات در Dell و معاون راه حل های نرم افزاری در SanDisk بود، در حالی که Mazzella مدیر سیستم در Stamps.com بود. این دو در Wizr، یک استارت آپ که سیستم های هوش مصنوعی را برای تجزیه و تحلیل فیلم دوربین های امنیتی توسعه می دهد، ملاقات کردند.

وقتی نوبت به یادگیری و پیشرفت شخصی می‌رسد، هیچ مقاله‌ای عمومی یا تماشای ویدیوهای از پیش ضبط شده وجود ندارد. [can replace] یک فرد واقعی با تجربه در یک زمینه خاص. Swaminathan در یک ایمیل پرسش و پاسخ به TechCrunch گفت: ایجاد TaskHuman پاسخ ما برای حل این چالش بود. ما با ارائه نیازهای اساسی، از جمله سلامت و تندرستی، آمادگی جسمانی، سلامت روانی، معنوی، عاطفی و غیره شروع کردیم. از آن زمان، ما به گسترش و حمایت از کل نیازهای یک فرد برای رشد شخصی و حرفه ای، مانند رفاه مالی، مربیگری فروش و رهبری، آموزش حیوانات خانگی، برنامه ریزی سفر و موارد دیگر ادامه داده ایم.

کاربران TaskHuman از طریق چت ویدیویی زنده با کارشناسان ارتباط برقرار می کنند. این شرکت ادعا می کند که شبکه ای متشکل از 1000 “مربی” در نزدیک به 50 کشور جهان دارد که هر کدام در زمینه های متمایز متخصص هستند. یک ویژگی جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی به کاربران امکان می‌دهد موضوعات و مربی‌ها را به زبان طبیعی جستجو کنند (مثلاً «می‌خواهم وزن کم کنم»)، در حالی که یک موتور توصیه سعی می‌کند تجربه مرور را شخصی‌سازی کند، برای مثال، مربی‌های مشابه را بر اساس جلسات گذشته پیشنهاد کند. .

TaskHuman با هر مربی رابطه مستقیم دارد و ما با توجه به شرایط رابطه خود برای کمک های مربیگری آنها به آنها پول می دهیم. سوامیناتان در پاسخ به سوالی درباره ساختار پرداخت مربیان گفت: همه آنها در سطح جهانی پیمانکار هستند.

Swaminathan می گوید که کاربران می توانند با «TaskHuman minutes» دسترسی به شبکه TaskHuman را خریداری کنند، که می تواند در یک جلسه چت با هر متخصص یا موضوعی اعمال شود. از طرف دیگر، شرکت‌ها می‌توانند با عضویت در TaskHuman دسترسی نامحدودی را به کارمندان خود و همچنین محتوای درون برنامه‌ای و جلسات گروهی ارائه دهند.

اعتبار تصویر: TaskHuman

Swaminathan این موضوع را مطرح می کند که این شرکت به طور خاص از پلتفرم TaskHuman بهره می برد. درست است که برنامه‌های آموزشی شرکتی معمولاً ترکیبی هستند و تنها 25 درصد از پاسخ دهندگان به مک‌کینزی هستند. نظر سنجی می گویند که آموزش شرکت آنها عملکرد شغلی آنها را بهبود می بخشد. به قول دیگری نظر سنجی75 درصد از مدیران از عملکرد یادگیری و توسعه شرکت خود در سال 2019 ناراضی بودند.

در سطح هیئت مدیره و C-suite، بسیاری از شرکت ها توجه ناکافی به رفاه کارکنان را تهدیدی برای بهره وری می دانند و برعکس، تعهد قوی به شکوفایی جسمی، ذهنی و معنوی هر کارگر را به عنوان یک مزیت رقابتی برای استخدام و حفظ آنها می دانند. سوامیناتان گفت: استعداد در زمان کمبود نیروی کار و “استعفای بزرگ”. از مطالعات موردی، ما بازگشت سرمایه را در چهار حوزه اصلی دریافتیم: جلوگیری از فرسودگی شغلی، کاهش فرسودگی کارکنان، بهبود مشارکت و جذب کارکنان، و کاهش ادعای هزینه‌های پزشکی.

رقابت در زمینه شلوغ آموزش الکترونیکی BetterUp، CoachHub و Torch را در بر می گیرد. Swaminathan استدلال می کند که پیشنهاد شرکت او از نظر دامنه گسترده تر است، با این حال، و دسترسی برتر را به متخصصان ارائه می دهد، زیرا نیازی به برنامه ریزی جلسات از قبل ندارد.

سوامیناتان گفت: «ما دریافته‌ایم که همه‌گیری واقعاً به مردم این امکان را می‌دهد تا فراتر از مناطق آسایش خود بروند و از فناوری‌های ویدیویی مانند TaskHuman، Zoom، RingCentral و دیگران استفاده کنند. ما احساس می‌کنیم که باید در این زمان‌های سخت مأموریت خود را برای کمک به مردم در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌شان تسریع کنیم، و برای مبارزه با بحران سلامت روان کنونی و فرهنگ استعفای بزرگ با برآورده کردن ولع شدید برای 1:1 احساس فوریت می‌کنیم. تعامل شخصی برای رشد شخصی و حرفه ای.

مطمئناً، TaskHuman از این بیماری همه گیر سود برده است، که مربیان از همه نوع را به حرکت آنلاین ترغیب کرد. طبق یک 2021 نظر سنجی توسط فدراسیون بین المللی کوچینگ، 83 درصد از مربیان استفاده خود را از پلتفرم های صوتی-تصویری برای مربیگری در طول بحران سلامت افزایش دادند، در حالی که 82 درصد کاهش برای جلسات حضوری داشتند.

TaskHuman می گوید که مشتریان آن عبارتند از Zoom، Dr. Scholl’s، RingCentral و موسسات دولتی و دولتی مانند دانشگاه پوردو، اداره مسکن اوکلند و مراکزی که توسط وزارت کار ایالات متحده اداره می شوند. در حالی که سوامیناتان از افشای اطلاعات مالی خودداری کرد، او گفت که درآمد سالانه تکراری بیش از 5 برابر سال به سال افزایش یافته است.

سوامیناتان گفت: «شرکت ما بر روی گسترش جهانی و گسترش شبکه مربیان خود تمرکز لیزری دارد. ما به طور مداوم به مجموعه تجربیات و تخصص های انسانی که در این پلتفرم موجود است اضافه خواهیم کرد و پشتیبانی از ارائه دهندگان را به زبان ها و کشورهای بیشتری در سراسر جهان گسترش خواهیم داد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا