کار آفرینی و استارتاپ

Teesas نیجریه 1.6 میلیون دلار تضمین می کند تا در سراسر آفریقا گسترش یابد و بازار معلمان راه اندازی شود – TechCrunch

پس از هفت سال در تولید ابزارهای الکترونیکی، تحت نظر شرکت او Imose Technologies، اوسایی ایزدونمون مرخصی گرفت تا ایده ای را که مدتی با آن بازی می کرد – یک استارتاپ edtech، کشف کند. تیسا، که اکنون کلاس های ویدیویی و سایر مواد آموزشی دیجیتالی را برای زبان آموزان در نیجریه ارائه می دهد.

Teesas که کمتر از دو ماه پیش راه‌اندازی شد، سریعاً شروع به کار کرد و به یک دور موفق مالی 1.6 میلیون دلاری منجر شد. Izedonmwen قصد دارد از این سرمایه گذاری برای گسترش به بازارهای جدید استفاده کند، بازاری را راه اندازی کند که زبان آموزان را با معلمان برای درس های خصوصی پیوند دهد، و دامنه محصولات را در مجموعه خود گسترش دهد.

ما آزمایش بتا را از اوت امسال آغاز کردیم و نسخه اندروید را به طور کامل در ماه نوامبر راه اندازی کردیم. Izedonmwen به TechCrunch گفت: Teesas در حال حاضر بیش از 150000 دانلود در فروشگاه Google Play دارد، جایی که ما اکنون هر هفته حداقل 20 درصد رشد می کنیم.

محتوای Teesas با برنامه درسی ملی نیجریه مطابقت دارد و از طریق یک برنامه اشتراک که از 6 دلار در ماه شروع می شود، در هر دو فرمت زنده و ضبط شده به زبان آموزان ارائه می شود. این استارتاپ علاوه بر کارهای عادی مدرسه، کلاس های زبان محلی را نیز برگزار می کند.

«کلاس‌های زنده با مفاهیمی سروکار دارند که در آن یادگیرندگان چالش‌هایی دارند. دانش‌آموزان در کلاس‌های کوچک 10 یا 15 نفره از راه دور با معلمان می‌نشینند تا تعاملی شخصی داشته باشند و دقت بیشتری در روند تدریس داشته باشند.»

در آینده نزدیک، Teesas ماژول های برنامه درسی کامل را برای فراگیران تا 12 سال ارائه خواهد کرد.

او گفت: «ما آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کنیم که در آن بچه‌ها مجبور نباشند در کلاس‌های حضوری شرکت کنند، زیرا می‌توانند کل برنامه‌های درسی را در یک برنامه پوشش دهند و برای امتحانات ورودی دبیرستان خود به اندازه کافی آماده باشند.

Teesas همچنین قرار است در نیمه اول سال آینده کلاس های مهارت های زندگی را معرفی کند تا دانش آموزان را برای خود یابی آماده کند. این علاوه بر درس های ضد قلدری است که از گزارش های افزایش موج قلدری در نیجریه الهام گرفته شده است که برخی از حوادث منجر به مرگ می شود.

بخشی از برنامه بعدی Teesas راه اندازی یک بازار معلم و ورود به بازارهای جدید در فرانسه، شرق و جنوب آفریقا است.. اعتبار تصویر: تیسا

توسعه محصول

کار بر روی Teesas در مارس سال گذشته آغاز شد و طراحی و توسعه پلتفرم به شدت از همتایان خود در فناوری edtech در هند قرض گرفت که به عنوان معیاری برای ساختار محتوا و ارائه درس استفاده می‌شد.

من به هند نگاه می کردم زیرا آنها واقعاً پیشرفته هستند و شرکت های بزرگی مانند Byju دارند که انقلاب edtech را رهبری می کنند. من در واقع به آنجا رفتم تا مدتی را صرف درک واقعی مدل کنم، و همچنین به فرصت‌هایی برای بهبود کاری که آنها انجام می‌دادند نگاه کردم… سپس انطباق بومی را اعمال کردیم.»

اقتباسی که او به آن اشاره می‌کند، شامل استفاده از هنر محلی، غذا، حیوانات، شیوه‌های فرهنگی و زبان‌ها برای تکمیل فرآیند یادگیری است.

در حالی که Izedonmwen اکنون به طور کامل با Teesas درگیر است، جایی که او مدیرعامل است، او همچنین به عنوان رئیس Imose Technologies، شرکت فناوری مستقر در لاگوس که او برای تولید و مونتاژ دستگاه‌های الکترونیکی از جمله تلفن‌های همراه، تبلت، روترهای اینترنتی و تاسیس کرده است، به خدمت خود ادامه می‌دهد. لپ تاپ ها

Teesas بزرگترین تأثیر را بر آینده آموزش در آفریقا خواهد داشت. و من واقعاً می‌خواهم مطمئن باشم که بهترین تلاش خود را برای هدایت این تحول به کار می‌برم – به همین دلیل است که کاملاً روی آن تمرکز می‌کنم. شرق و جنوب آفریقا.

ایزدونمون، یک مهندس آموزش دیده، قبل از تاسیس Imose، به مدت 15 سال در شرکت نفت و گاز ExxonMobil کار می کرد و در رتبه های بالاتری قرار گرفت و مدیر عملیات این شرکت در نیجریه شد.

Teesas اکنون به فهرست رو به رشدی از استارت‌آپ‌های edtech در آفریقا می‌پیوندد که در زمان‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌هایی را از سرمایه‌گذارانی دریافت کرده‌اند که روی صنعت نوپای فناوری ادتک در آفریقا شرط‌بندی می‌کنند – که اخیراً شاهد افزایشی بوده است که ناشی از بادهای آخر همه‌گیری کووید بوده است.

از جمله بازیکنان جدید در فضا می توان به Kidato و Craydel از کنیا و Edukoya و ULesson از نیجریه اشاره کرد.

دور Teesas توسط هارش اسوانی، مدیر عامل گروه Tolaram در آفریقا، با مشارکت Olivegreen Advisory Partners، یک استودیوی سرمایه گذاری متمرکز بر آفریقا، و سایر سرمایه گذاران فرشته رهبری شد.

اسوانی گفت: “ما به ماموریتی که Izedonmwen و تیم Teesas انجام داده اند اعتقاد داریم و مطمئن هستیم که آنها برای مقابله با چالش استفاده از فناوری برای افزایش دسترسی به آموزش با کیفیت در سراسر آفریقا مناسب هستند.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا