کار آفرینی و استارتاپ

Tellus با پشتوانه a16z می خواهد نرخ پس انداز بسیار بهتری را به مصرف کنندگان ارائه دهد. در اینجا چگونگی آن است. • TechCrunch

کریپتو هفته خوبی را پشت سر نمی گذارد، زیرا بیت کوین به زیر 17000 دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح آن در دو سال اخیر است. بازار سهام به پست های رد ادامه می دهد چون اخراج ها زیاد است. در ضمن تورم اخیرا به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است.

برای کسانی که به دنبال مکانی امن برای پارک پول نقد خود هستند و در واقع سود قابل توجهی از پس انداز خود در بالا کسب می کنند میانگین ملی APY فقط 0.20٪، گزینه ها دقیقاً زیاد نیستند.

وارد به ما بگو. این استارت آپ شش ساله فین تک ادعا می کند که می تواند بازدهی 3.85 درصدی را به مردم ارائه دهد. 4.5 درصد از موجودی پس‌انداز خود با استفاده از پول برای تأمین مالی برخی وام‌های خانه تک‌خانواری ایالات متحده.

با توجه به افزایش بیش از دو برابری نرخ بهره وام مسکن از یک سال پیش، ممکن است فکر کنیم که این بهترین زمان برای وام‌دهی دیجیتالی نیست.

اما راکی ​​لی، یکی از بنیانگذاران، معتقد است که مدل تجاری منحصر به فرد شرکتش، آن را از سایر وام دهندگان در این فضا متمایز می کند.

برای یک، این شرکت یک پیشنهاد بسیار جذاب دارد. مالکان خانه‌های موجود را هدف قرار می‌دهد که می‌خواهند بدون فروش خانه‌هایی که در آن زندگی می‌کنند به خانه‌های بزرگ‌تر ارتقا دهند، که این امر تأیید وام‌های وام‌دهندگان وام مسکن سنتی را برای آنها دشوار می‌کند.

اگر پیچیده به نظر می رسد، خوب است.

لی آن را به این صورت تجزیه می کند: «خانه آنها [Tellus’ borrowers] خرید معمولا شروع خانه نیست. چیزی که آنها به دنبال آن هستند وام فوق العاده بزرگ نامیده می شود که برای افرادی طراحی شده است که در واقع راه حل آماده برای استفاده وام مسکن ندارند. و ما این راه حل را برای آن دسته از افراد ارائه می دهیم.»

بنابراین بخش پس انداز از کجا وارد می شود؟

نرخ بهره Tellus معمولاً 200 bps بالاتر از وام مسکن منطبق با استاندارد است. به عنوان مثال، در بازار امروز، اگر نرخ وام 7 درصد باشد، Tellus 9 درصد را شارژ می کند – یک حق بیمه، زیرا ادعا می کند به وام گیرندگان آمریکایی برای خانه های تک خانواده «در شهرهای مهم» وام می دهد که در غیر این صورت قادر به وام دادن نیستند. دریافت چنین وام هایی از آنجایی که تلوس از سپرده‌های پس‌انداز مشتریان خرده‌فروش خود برای تامین مالی این وام‌ها با بازدهی 3.85% تا 4.5% استفاده می‌کند، Tellus پول خود را از تقسیم سودی که در مقابل وام‌گیرندگانش دریافت می‌کند به دست می‌آورد.

مشتریان خرده‌فروشی آن می‌توانند به صورت روزانه سود کسب کنند، در حالی که در مواردی مانند بودجه‌بندی بودجه و تعیین اهداف مالی کمک می‌گیرند. Tellus می‌گوید که سواد مالی را با پرسش از کاربران در مورد شرایط مالی، به عنوان مثال، و سپس پاداش دادن به آنها با نرخ‌های بهره بالاتر ارتقا می‌دهد. در عین حال، این شرکت ادعا می‌کند که این مشتریان را قادر می‌سازد تا در املاک و مستغلات به گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنند که در غیر این صورت نمی‌توانستند در حالی که توانایی برداشت پول خود را در هر زمان داشتند.

در حالی که استراتژی آن ممکن است خطرناک به نظر برسد، لی به TechCrunch گفت که Tellus از آن استفاده می کند “معیارهای بسیار سختگیرانه پذیره نویسی” و هنوز هیچ نکول ندیده است زیرا اکثر وام گیرندگان آن به زودی وام های خود را با شرایط مطلوب تری تامین مالی می کنند.

از زمان آغاز به کار خود در سال 2016، Tellus بیش از 80 میلیون دلار با میانگین اندازه وام 2 میلیون دلاری وام داده است. برای یافتن وام گیرندگان با کارگزاران وام مسکن شریک می شود. و مشتریان خرده فروشی خود را از طریق کانال هایی مانند اینستاگرام، تیک تاک و گوگل پیدا می کند. از آنجایی که این شرکت در درجه اول موبایل است، تمرکز آن بر افرادی است که از گوشی هوشمند استفاده می کنند. Tellus به هر کسی در ایالات متحده اجازه می دهد تا از نرم افزار پس انداز خود استفاده کند. فقط در کالیفرنیا وام می دهد زیرا در آنجا مجوز وام و مشارکت دارد.

به گفته یکی از بنیانگذاران T Zhu، علیرغم بازار چالش برانگیز املاک و مستغلات، این شرکت می گوید درآمد خود را در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم سال 2022 به میزان 55 درصد افزایش داده است. و در اوایل سال جاری، 16 میلیون دلار در دور اولیه بودجه به رهبری آندریسن هوروویتز (a16z) و با مشارکت از All-Stars Investments، Alumni Ventures، Decent Capital، Vectr Ventures، West Arrow و Westwood Ventures. بنیانگذاران YouTube، Lime و Sereno Group Real Estate نیز در تامین مالی شرکت کردند که پس از 10 میلیون دلار SAFE انجام شد.

اولین استارت‌آپ مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، از راه دور بیرون می‌آید زیرا به دنبال ایجاد تیم‌های مهندسی، بازاریابی و محصول خود است و به تعداد 50 نفر اضافه می‌کند. همچنین قصد دارد بر اساس پیشنهاد جدید خود که اخیراً راه‌اندازی شده است، فعالیت کند. با هدف SMB ها

خبرنامه هفتگی فین‌تک من، The Interchange، در 1 مه راه اندازی شد! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا