کار آفرینی و استارتاپ

The Food Lab، ارائه‌دهنده آشپزخانه ابری مصری، 4.5 میلیون دلار پیش‌بذر را برای توسعه جمع‌آوری می‌کند – TechCrunch

طبق گزارش ها، مصری ها در حدود 30 درصد از درآمد آنها از طریق غذا است در یک 17 میلیارد دلار صنعت رستوران، یکی از بزرگترین در آفریقا و خاورمیانه است. با این حال رستوران‌ها در این کشور شمال آفریقا به دلیل حاشیه‌های کمی کار می‌کنند چندین عواملی، از سرمایه‌گذاری‌های اولیه بزرگ و هزینه بالای اجاره تا افزایش هزینه‌های عملیاتی و کمیسیون‌های اخذ شده توسط تجمیع‌کنندگان.

کریم ال دالی وقتی با همسرش قصد راه اندازی یک رستوران را داشت، به این مسائل برخورد کرد. ال دالی شروع به کشف شکاف‌های بازار کرد و فرصتی را برای استفاده از فناوری برای کمک به رستوران‌ها و برندهای غذایی برای بازگشت سرمایه و در عین حال حفظ کیفیت خدمات خود دید.

ال. «چیزهای زیادی در اکوسیستم در دهه گذشته در فضا تغییر کرده است دالی به TechCrunch گفت. ما می‌خواستیم شکاف بین رستوران‌ها و مشتریان را پر کنیم، به آنها کمک کنیم گسترش پیدا کنند، رشد کنند و فعالیت کنند یکپارچه از طریق فناوری و مدل اقتصاد مشترک».

آزمایشگاه مواد غذایی راه حل حاصل ال دالی و بنیانگذارانش بود احمد عثمان و وسام مسعود در سال 2020 راه‌اندازی شد. پس از دو سال راه‌اندازی، این شرکت 4.5 میلیون دلار سرمایه اولیه – اولین دور سرمایه‌گذاری خود – جمع‌آوری کرده است.

صندوق 4DX Ventures با تمرکز بر آفریقا و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در امارات متحده عربی Nuwa Capital و Shorooq Partners این دور را رهبری کردند که یکی از بزرگترین ها در مصر پس از Rabbit، Telda و Milezmore است. دیگر سرمایه گذاران شرکت کننده عبارتند از Al Faisaliah Group و Samurai Incubate.

آزمایشگاه غذا یک پلت فرم آشپزخانه ابری است اما خود را به عنوان یک شرکت زیرساختی برای رستوران‌های مصر – حدود 400000 نفر – در فضای غذا و نوشیدنی (F&B) معرفی می‌کند. این شرکت مجموعه کاملی از خدمات پایان به پایان، از جمله آشپزخانه ابری (آشپزخانه به عنوان یک سرویس) و تدارکات را ارائه می دهد..

اگر رستورانی برای گسترش آن مشکل دارد، شاید به دلیل مسائل مالی و حاشیه های کم، آنها می توانند به یکی از آشپزخانه های ابری ما در سراسر قاهره بیایند. عثمان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت TechCrunch گفت: ما همه چیز را از خرید تا تحویل به صورت سرتاسری برای آنها اجرا خواهیم کرد.

همچنین یکی از بزرگترین مشکلاتی که در فضای F&B به خصوص با تغییرات زنجیره تامین می بینیم، قیمت مواد اولیه است. فوق العاده فرار. بنابراین کار دیگری که ما برای آنها انجام می دهیم، تهیه است اقلام را به صورت عمده از لیست تامین کنندگان ما تهیه کرده و در اختیار آنها قرار دهید.”

مشاور برند مجازی آزمایشگاه غذا – اساسا یک داشبورد مبتنی بر داده با یادگیری ماشینی – داده‌ها را دموکراتیزه می‌کند و اطلاعات جزئی را در اختیار این برندها قرار می‌دهد. با توجه عملیات و امور مالی آنها سایر اطلاعات شامل مهندسی مجدد منو، بازاریابی، حاشیه سودآوری، تقسیم بندی مشتری و طبقه بندی شخصیت خریدار است.

ارائه‌دهنده آشپزخانه ابری مصری ادعا می‌کند که پلتفرم آن به صاحبان رستوران‌های موجود اجازه رشد می‌دهد نمایی و برندهای جدید از مفهومی به راه اندازی در داخل فقط 10 روز.»

کاری که ما می خواهیم انجام دهیم این است که آن رابط باشیم. ما می خواهیم نزدیکترین غذا یا نزدیکترین آشپزخانه را به دورترین اشتها وصل کنیم. آشپزخانه‌های ابری ممکن است تنها چیزی باشد که ما با آن شروع کرده‌ایم و برخی از آنها را تهیه می‌کنیم، اما عثمان گفت: ما یک بازی زیرساختی هستیم.

ما سعی می کنیم خودمان را به گونه ای جاسازی کنیم که به آنها کمک کنیم [restaurants] رشد. اگر آنها مشکل دارند، ما از پلتفرم فناوری و دانش خود برای کمک به آنها در انجام این کار و حذف همه آن موانع استفاده می کنیم. همین است واقعا کاری که ما سعی می کنیم انجام دهیم.»

LR: وسام مسعود، کریم الدالی و احمد عثمان

در اکتبر 2020، آزمایشگاه غذا با یک آشپزخانه راه اندازی شد. اگرچه این استارت‌آپ فناوری مواد غذایی سال گذشته مکان دیگری را افتتاح کرد، بنیانگذاران گفتند که سفارشات آزمایشگاه غذا 10 برابر افزایش یافته است و درآمد از آن زمان به بعد شروع 60 برابر افزایش یافته است.

این شرکت گفت که بیش از 50 رستوران و برند مواد غذایی از The Food Lab استفاده می کنند و 17500 مشتری نهایی از آشپزخانه های آن سفارش داده اند.. این مشتریان شارژ می شوند درصدی از درآمدهای آنها، از جمله هزینه های تجمیع، بازاریابی و تدارکات. در نتیجه، درآمدهای آزمایشگاه مواد غذایی 25 تا 35 درصد ماه به ماه افزایش یافته است.

نیاز فزاینده ای به آشپزخانه های ابری در بازارهای نوظهور وجود دارد، زیرا به دلیل مزیت های ظاهری هزینه کار در محیط آشپزخانه مشترک، به ویژه از آنجایی که خدمات تحویل غذا تقاضای بیشتری دارد. اکنون از همیشه

در جنوب صحرای آفریقا، ارائه دهندگان درگیر، مانند Kune و Ando، هستند به طور نسبی اندازه کوچک. اما بازیکنان بزرگی مانند Kitopi و REEF بر خاورمیانه تسلط دارند. آزمایشگاه مواد غذایی ادعا می کند که اولین ارائه دهنده از این نوع در مصر است، که محل تقاطع هر دو بازار است. به گفته بنیانگذاران آن، این سرمایه گذاری پیش از آغاز به این شرکت اجازه می دهد تا در کشور گسترش بیشتری پیدا کند و پایه و اساس ورود به خاورمیانه و جنوب صحرای آفریقا را ایجاد کند.

اولین چیز این است که بازار مصر را به طور کامل در اختیار بگیریم، به ویژه در قاهره یا برخی استان های کلیدی که می خواهیم ردپایی قوی داشته باشیم. بنابراین این بخش گسترش جغرافیایی است دالی، که موسس و رئیس شرکت است.

به غیر از آن، ما برنامه‌های استخدام برای برخی از نقش‌های اجتماعی و موقعیت‌های عملیاتی داریم. و سومین چیز این است که ما راه حل های فناوری خود را برای مشتریان، شرکا و مشتریان خود بیشتر توسعه دهیم


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا