کار آفرینی و استارتاپ

TopUp Mama به دنبال حل چالش های منبع یابی برای رستوران ها – TechCrunch

انبارها، قیمت‌های غیرقابل پیش‌بینی محصولات کشاورزی و کمبود سرمایه در گردش از جمله چالش‌هایی است که رستوران‌های کوچک و فروشندگان مواد غذایی را در بازارهای نوظهور گرفتار می‌کند. اینها برخی از دردسرهایی هستند که TopUp Mama (قبلاً Kibanda TopUp) از زمان راه اندازی آن در پایتخت کنیا، نایروبی، در سال گذشته برای کاهش آنها تلاش می کند و به نظر می رسد در مسیر درستی قرار دارد.

نجاووا موتامبو، که یکی از بنیانگذاران TopUp Mama بود امیلی بلاووف (COO) و اندرو کیبه (CTO) در فوریه 2021، به TechCrunch گفت که این استارتاپ در یک سال گذشته 10 برابر رشد کرده است و بیش از 3000 بازرگان (1000 فعال) از پلتفرم آن برای سفارش هر ماه استفاده می کنند.

استارت‌آپ تجارت الکترونیک B2B که در نیجریه نیز فعالیت دارد، ذخیره‌سازی مجدد آن را برای رستوران‌ها و فروشندگان مواد غذایی راحت می‌کند. این استارت آپ منابع را از توزیع کنندگان و کشاورزان تامین می کند و از ناوگان وسایل نقلیه خود برای تحویل آنها به فروشندگان و سایر کاربران انتهای زنجیره استفاده می کند. همچنین اعتبار کوتاه مدت ارائه می دهد.

“متوسط ​​بزرگسالان ساکن در نایروبی حداقل یک وعده غذایی در خارج از خانه خود هر روز می خورند، اما رستوران هایی که از این مصرف حمایت می کنند، زنجیره های تامین بسیار پراکنده دارند. توانایی آنها برای به دست آوردن محصولات برای مشاغل خود بسیار محدود است. اینها همان مشکلاتی هستند که مادرم را دیدم که بیش از 30 سال یک رستوران‌دار بود و الهام‌بخش این تجارت بود.» مدیرعامل TopUp Mama به TechCrunch گفت.

خبر پیشنهادی:   آوردن امید و تحول به جمهوری دموکراتیک کنگو | اخبار MIT

ما با تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان جداگانه کار می‌کنیم، فرآیند تدارکات را مدیریت می‌کنیم و سپس اقلام را در انبارهایمان که پشتیبانی از زنجیره سرد دارند، جمع‌آوری می‌کنیم. ما توزیع آخرین مایل را نیز انجام می دهیم. محصول ما خرید-اکنون-پرداخت-بعداً به مشتریان ما این امکان را می دهد که سفارش های بیشتری را انجام دهند و به گونه ای که کسب و کار خود را رشد می دهد.

TopUp Mama ذخیره سازی مجدد آن را برای رستوران ها و فروشندگان مواد غذایی راحت می کند. اعتبار تصویر: مامان تاپ آپ

1.7 میلیون دلار بودجه بذر

این استارتاپ همچنین در چند ماه گذشته ابزارهایی را توسعه داده است، از جمله الف تحویل غذا پلتفرمی که به رستوران ها کمک می کند تا عملیات خود را بهتر مدیریت کنند و با اتصال آنها به مصرف کنندگان، درآمد خود را افزایش دهند. این تحولات به دنبال بودجه اولیه 1.7 میلیون دلاری است که در ماه مارس بسته شد و کل مبلغ جمع آوری شده را به 2.16 میلیون دلار رساند.

طی چند سال آینده، TopUp Mama به دنبال تامین‌کننده اصلی 50000 کسب‌وکار در کنیا و نیجریه است، زیرا در تلاش است تا بزرگترین توزیع‌کننده مواد غذایی در آفریقا باشد که رستوران‌ها را هدف قرار می‌دهد.

این استارت آپ از حمایت تعدادی از سرمایه گذاران، از جمله Ventures Platform و JAM Fund برخوردار است که با مشارکت Next Billion Ventures، Future Africa، Jedar Capital، HoaQ Fund، First Check Africa و DFS Labs مستقر در سانفرانسیسکو، دور اولیه را رهبری کردند.

TopUp Mama به صاحبان رستوران ها از طریق دسترسی به مواد غذایی مقرون به صرفه و تجزیه و تحلیل داده های قدرتمند برای ارائه وعده های غذایی خوشمزه که ما را سرپا نگه می دارد و ما را دور هم جمع می کند، قدرت می دهد. مهمتر از همه، آنها همچنین به رستوران ها کمک می کنند تا پایگاه مشتریان خود را افزایش دهند و در عین حال کارایی را بهبود بخشند.

خبر پیشنهادی:   4 سرمایه گذار در مورد چشم انداز بازار شاهدانه ایالات متحده در سه ماهه سوم 2022 بحث می کنند - TechCrunch

استفاده از فناوری در حل چالش های زنجیره تامین در سراسر جهان توسط استارت آپ هایی مانند Twiga Foods مستقر در کنیا پذیرفته شده است، که واسطه ها را با تامین مستقیم محصولات از کشاورزان و فروش به مشتریان یا فروشندگان کوچک، عمدتاً در شهرها، حذف می کند.

فروبانا، یکی دیگر از استارت‌آپ‌های فن‌آوری رستوران که فعالیت خود را در کلمبیا آغاز کرد، در همان خط کسب‌وکار TopUp Mama است. فروبانا به رستوران‌ها و خرده‌فروش‌های کوچک کمک می‌کند تا محصولات را مستقیماً از کشاورزان یا تولیدکنندگان بخرند، همچنین واسطه‌ها را حذف کرده و قیمت تمام شده محصول را کاهش می‌دهد.

TopUp Mama می‌گوید که هدف آنها ایجاد یک “زنجیره تامین مواد غذایی در کلاس جهانی” است که به تولید ناخالص داخلی این قاره کمک می‌کند، اما ابتدا می‌خواهند بازار کنیا و نیجریه را تصرف کنند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا