کار آفرینی و استارتاپ

TuSimple راننده را از دست می دهد، نیکولا تسویه حساب می کند و ترانسپو را برای سال 2022 پیش بینی می کند – TechCrunch

ایستگاه یک خبرنامه هفتگی است که به همه امور حمل و نقل اختصاص دارد. اینجا ثبت نام کنید – فقط روی ایستگاه کلیک کنید – تا آخر هفته آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

سلام خوانندگان: به ایستگاه خوش آمدید، مرکز مرکزی شما برای همه وسایل گذشته، حال و آینده برای انتقال افراد و بسته ها از نقطه A به نقطه B.

میزبان همیشگی شما، کرستن کوروسک، در حال گذراندن تعطیلات بسیار شایسته در طبیعت است، بنابراین من این هفته را به عهده می‌گیرم تا اخبار را به شما بدهم و سال نوی مبارک و بهبودی سریع خماری را برای شما آرزو کنم.

به طور رسمی سال 2022 است، اما اجازه دهید نگاهی گذرا به سال گذشته بیندازیم. برای جمع بندی سریع – همه دوچرخه های الکترونیکی خریدند. ربات‌اکسی‌ها و کامیون‌های خودران به تجاری‌سازی نزدیک‌تر می‌شوند. ربات های حمل و نقل پیاده راه دور در حال تبدیل شدن به یک چیز هستند. انجمن ملی ترافیک و ایمنی بزرگراه‌ها، شرکت‌هایی مانند تسلا و شوی را زیر نظر دارد. تقریباً هر OEM در حال سرمایه گذاری نقدی جدی برای برق رسانی است، و این شامل سرمایه گذاری مشترک باتری می شود. و eVTOL ها مقدار زیادی سرمایه گذاری کردند.

بیایید کمی عمیق‌تر در این مورد آخر کاوش کنیم. همکارم آریا علمالهدایی یک مجموعه دو قسمتی در مورد روندهای شکل دهنده فضای eVTOL نوشت. بخش اول به سال 2021 نگاه می کند و روندهایی مانند زیر را برجسته می کند:

 • SPAC ها شروع به کار کرده اند و به سرمایه گذاری احمقانه ای در صنعت کمک می کنند، با شرکت هایی مانند آرچر هوانوردی، Joby Aviation، لیلیوم و هوافضای عمودی همه با شرکت های چک سفید ادغام می شوند.
 • زیرساخت‌های روی زمین، مانند پورت‌های عمودی و شارژرها، در حال تبدیل شدن به واحد تجاری خود هستند و شرکت‌هایی مانند کماندار، هیوندای و ولوکوپتر در حال بررسی راه هایی برای ادغام تحرک هوایی در شبکه های حمل و نقل موجود شهر هستند.
 • از ابتدا سفارشات برای هواپیماهای eVTOL افزایش یافته است یونایتد ایرلاین سفارش 1 میلیارد دلاری با آرچر.
 • خودروسازان – مانند هیوندای، هوندا و Xpeng – در حال سرمایه گذاری منابع برای ساخت ماشین های پرنده خود هستند.

همه این حرکت ها زمینه را برای اتفاقات آینده در سال 2022 آماده می کنند. برخی از پیش بینی های آریا عبارتند از:

 • سرجیو سکوتا، موسس و شریک مشاور SMG، گفت: «داستان اصلی سال 2022، قطعاً گواهینامه خواهد بود. “این سال قرار دادن یا ساکت شدن است.”
 • خودروسازان بیشتری وارد این فضا خواهند شد. این بسیار از سرمایه گذاری های عمده از تویوتا و استلانتیس به جوبی و یک معامله تولیدی با کماندار، به ترتیب.
 • معاملات بیشتر SPAC. آریا می نویسد که این امر مسلم نیست، “اما تقاضاهای سرمایه ای بالای هوانوردی می تواند به این معنی باشد که استارتاپ های بیشتری همچنان به دنبال تزریق هنگفت نقدینگی از طریق بازارهای عمومی هستند.”

اگر نظر، انتقاد، نکته یا نظری دارید که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، می‌توانید به ایمیل من در rebecca.techcrunch@gmail.com ایمیل بزنید.

Micromobbin’

از آنجایی که ما داریم پیش‌بینی می‌کنیم، اگر نظری در مورد آنچه ممکن است در سال 2022 برای دنیای میکروموبایلیتی داشته باشد را به اشتراک نگذاشته باشم. من با چند متخصص صحبت کردم و به پاسخ های جالب و حتی حواس پرتی رسیدم.

توپ کریستالی می گوید…

 • دوچرخه‌های الکترونیکی بیشتری به فضای میکروموبیلت مشترک می‌رسند.
 • پول تازه VC در حال خشک شدن است و به احتمال زیاد افراد جدید بیشتری در این فضا وجود ندارند. کسانی که تا اینجای کار را پشت سر گذاشته‌اند، احتمالاً اینجا خواهند ماند، و بالغ‌تر و کارآمدتر می‌شوند.
 • گفته می شود، شرکت های تگرگ سواری (معروف به اوبر و لیفت) ممکن است برای بازی بازگردد سگوی تونی هو، بر اساس سفارشات و پرس و جو برای وسایل نقلیه ای که می بیند وارد می شوند.
 • آن همه اسکوتر ADAS که سال گذشته شروع به دیدن کردیم؟ بله، اینجا برای ماندن است، و فقط افزایش خواهد یافت. اما این همه ماجرا نیست! به دنبال وسایل نقلیه هوشمندتر باشید که نه تنها بر نحوه رانندگی شما تأثیر می گذارد، بلکه فرصت های کسب درآمد بیشتری را برای اپراتورها فراهم می کند. داده ها. است. همه چیز. اپراتورها به دنبال راه هایی برای فروش داده های حسگر خواهند بود.
 • هوراس ددیو، تحلیلگر صنعت و مجری مشترک پادکست Micromobility، معتقد است که ادغام بسیار بیشتری از گزینه های micromobility با برنامه های برنامه ریزی حمل و نقل مانند Google Maps وجود خواهد داشت.
 • او همچنین گفت که ما می توانیم انتظار ازدواج بین میکروموبیلت و متاورس را داشته باشیم. f&%!، ممکن است فکر کنید. منتظرش باش. یک کلاه ایمنی هوشمند با یک گیره با قابلیت واقعیت افزوده تصور کنید که مسیرها را برای شما مشخص می کند یا با یک کوپن شناور شما را به نزدیکترین کافی شاپ جذب می کند!
 • فاکتورهای فرم جدید، سنگین تر. من شخصاً می خواهم یک وسیله نقلیه کوچک با سقف را ببینم! همه ما عاشق گرفتار شدن در باران نیستیم.
 • ادغام بهتر پیشنهادات micromobility با حمل و نقل عمومی.

در سایر خبرها…

صدای به تازگی مبلغ 115 میلیون دلاری از سری D را جمع آوری کرده است که از آن به عنوان یک دور سرمایه گذاری بیش از حد مجاز توصیف می شود که به گسترش آن در بازارهای جدید کمک می کند. همانطور که شرکت‌های اسکوتر قدرت خود را تثبیت می‌کنند، چنین افزایش بزرگی در اواخر بازی قطعاً قابل توجه است.

تحرک بادکه در ماه‌های اخیر فعالیت‌های ایتالیا و اسرائیل را فروخته است، اکنون در حال ارتقای ناوگان اسکوترهای الکترونیکی خود در ناتینگهام و دربی در بریتانیا با اسکوترهای الکترونیکی LINK است. ابر عابر پیاده. اکنون کاربران برای ادامه استفاده از سرویس Wind باید برنامه LINK را دانلود کنند… پس آیا واقعاً دیگر سرویس Wind است؟

Superpedestrian همچنین 150 اسکوتر نشسته را در بالتیمور راه اندازی کرد تا یک گزینه حمل و نقل ایمن تر و راحت تر را برای افراد دارای معلولیت و سواران مسن تر ارائه دهد.

معامله هفته

پول ایستگاه

در مورد تعطیلات، معاملات زیادی وجود نداشت، اما من متوجه سازنده تراشه هوش مصنوعی شدم Kneron’s جمع آوری 25 میلیون دلار استارت آپ چینی از این بودجه برای شروع ساخت تراشه برای برنامه های کاربردی رانندگی خودران استفاده خواهد کرد. این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که احتمالاً شرکت در چند سال آینده آماده عرضه عمومی در ایالات متحده می‌شود، و با افزایش تعداد شرکت‌های AV که قصد دارند در یک بازه زمانی یکسان توسعه پیدا کنند، Kneron ممکن است یکی از تماشاگران باشد.

معامله دیگری که توجه من را جلب کرد، معامله آفریقای جنوبی است سیاره 42، یک شرکت اشتراک خودرو که اتومبیل های دست دوم را از نمایندگی ها می خرد و به مشتریان اجاره می دهد که فقط 30 میلیون دلار سرمایه و بدهی جمع آوری کرده است. این دور یک پل پل است، پیش‌روی سری A، و به شرکت کمک می‌کند تا در بازار مکزیک گسترش یابد.

Planet42 یک مدل کسب و کار جالب دارد که آن را “شامل اجتماعی” می نامد. به عنوان شرکتی که در بازارهای نوظهور خدمات ارائه می دهد، به افرادی که احتمالاً درآمدهای ناپایدار یا امتیازات اعتباری چشمگیر دارند کمک می کند تا به وسایل نقلیه ای دسترسی پیدا کنند که به طور بالقوه می تواند زندگی آنها را تغییر دهد.

اخبار قابل توجه و نکات دیگر

TuSimple راننده را از دست می دهد، نیکولا تسویه حساب می کند و ترانسپو را برای سال 2022 پیش بینی می کند - TechCrunch

وسایل نقلیه خودران

وایمو با خودروساز چینی همکاری می کند جیلی برای ساخت یک وسیله نقلیه سواری تمام الکتریکی و خودران. این شرکت ها Waymo Driver، سیستم AV Waymo را در Geely ادغام خواهند کرد زیکر وسایل نقلیه برای استفاده در بازارهای ایالات متحده “در سال های آینده”.

TuSimple اولین کامیون خودران خود را که در جاده های عمومی باز بدون حضور انسان در وسیله نقلیه یا هیچ دخالت انسانی انجام می شود، انجام داده است. چنگ لو، رئیس و مدیر عامل شرکت می گوید که سیستم رانندگی خودران آن به طور کامل مسیری 80 مایلی را در امتداد خیابان ها و بزرگراه های سطحی بین توسکون، آریزونا و فینیکس طی می کند و نقطه عطفی برای شرکتی است که قصد دارد تا سال 2024 فناوری خود را به کامیون های هدفمند تبدیل کند.

ایویکو ملحق شد به علاوه راه اندازی آزمایشی در اروپا و چین با هدف شروع اعتبارسنجی و ادغام فناوری حمل و نقل خودکار پلاس با جدیدترین کامیون سنگین نسل S-Way ایویکو.

AutoX یک مرکز تولید رباتاکسی سطح 4 در چین برای تولید خودروهای نسل 5 خود ساخته است که می گوید می تواند بدون راننده های ایمنی در خودرو کار کند.

وسایل نقلیه الکتریکی

فدرال اکسپرس پنج نفر اول خود را دریافت کرده است جنرال موتورز-ساخته شده برایت دراپ ون های تحویل الکتریکی از سفارش 500 دستگاه. این حرکت نشان دهنده نقطه عطف مهمی برای FedEx در هدف اعلام شده خود برای داشتن یک ناوگان تحویل تمام برقی و تا سال 2040 در سراسر جهان کربن خنثی شود.

جاذبه زمین ناوگانی از تاکسی های زرد رنگ نیویورک را راه اندازی کرد که شامل کابین فورد موستانگ Mach-E.

نیکولا با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به توافق رسیده است، موافقت با پرداخت 125 میلیون دلار برای تسویه اتهامات ناشی از فریب سرمایه گذاران با گمراه کردن آنها در مورد محصولات، پیشرفت های فنی و چشم اندازهای تجاری.

ورود آزمایش اتوبوس ورودی خود را در یک مرکز آزمایشی در بریتانیا آغاز کرده است، جایی که آزمایش‌های دقیقی را انجام خواهد داد تا بتواند گواهینامه کار در جاده‌های عمومی را دریافت کند.

متفرقه

شرکت اسرائیلی سیستم نظارت بر رانندگان (DMS). سیپیا فناوری خود را با خودروساز چینی ادغام خواهد کرد SAIC ماشین Roewe RX5 MAX برای تشخیص حواس پرتی یا خواب آلودگی راننده.

گزارشگر ریتا لیائو در مورد غول اینترنتی چینی غواصی عمیق نوشت میتون تسلط بر فضای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین در شنژن. طی دو سال گذشته، این شرکت 19000 وعده غذایی به 8000 مشتری در هفت محله شهر داده است. اکنون، این شرکت در حال آماده شدن برای دو برابر کردن جاه‌طلبی‌های خود برای تحویل هوایی است. Meituan اخیراً درخواست مجوزی برای اجرای یک سرویس تحویل پهپاد تجاری در سراسر شنژن کرده است که انتظار می‌رود در سال 2022 تاییدیه دریافت کند. رقابت Meituan، با حمایت علی بابا Ele.me و نیروگاه تجارت الکترونیک JD.com، همچنین در سال های اخیر در خدمات تحویل پهپادهای مشابه سرمایه گذاری کرده اند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا