کار آفرینی و استارتاپ

Twelve در حال بازیافت CO2 جذب شده به سوخت، عینک آفتابی و موارد دیگر است – TechCrunch

از آنجایی که تغییرات اقلیمی همچنان به عنوان یک موضوع پیشرو در سطح جهانی ادامه می‌یابد، بسیاری در حال درخواست تغییر و یافتن راه‌حل‌های منحصربه‌فرد برای حل این مشکل هستند. دوازدهشرکتی که خود را «شرکت تبدیل کربن» معرفی می‌کند، تلاش می‌کند تا با تبدیل دی‌اکسید کربن جذب شده، بخشی از راه‌حل باشد.2 به محصولاتی که معمولاً از سوخت های فسیلی ساخته می شوند.

به گفته یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل نیکلاس فلندرز، این شرکت “بلوک های ساختمانی برای طیف گسترده ای از مواد، مواد شیمیایی و سوخت هایی تولید می کند که در حال حاضر از سوخت های فسیلی ساخته می شوند.” او ادعا می کند که محصولاتی که به این روش تولید می شوند، در مقایسه با محصولاتی که جایگزین می شوند، هیچ تغییری در کیفیت ندارند.

تاکنون این شرکت محصولاتی مانند CO را در داخل توسعه داده است2عینک آفتابی مشتق شده (که به قیمت 495 دلار به فروش می رسد) و سوخت های کربن خنثی، اما برنامه این است که فناوری آنها را در شرکت هایی که می خواهند انتشار گازهای گلخانه ای را در زنجیره تامین و عملیات خود کاهش دهند، ادغام کنند.

Twelve که در برکلی، کالیفرنیا مستقر است، می‌گوید که قبلاً با مرسدس بنز، پروکتر اند گمبل، شاپیفای، ناسا و نیروی هوایی برای ایجاد محصولاتی برای فضاهای خودرو، خانگی و دولتی شریک شده است، اگرچه از پاسخگویی به تعداد محصولات خود خودداری کرده است. فروخته یا درآمد خود را به اشتراک بگذارد.

پس از اعلام دور سرمایه‌گذاری 130 میلیون دلاری سری B – به رهبری DCVC با مشارکت سرمایه‌گذاران Carbon Direct Capital Management و Capricorn Technology Impact Fund – این شرکت قرار است چیزی را ایجاد کند که آن‌ها «پلتفرم تبدیل کربن در مقیاس صنعتی» می‌نامند.

فلاندرز توضیح داد که این پلت فرم شامل استقرار سیستم خود، یک راکتور، در مکان‌های تولید مشترک برای تغییر CO منتشر شده است.2 شرکت‌های شریک می‌توانند مستقیماً در محصولات («بلوک‌های سازنده»، احتمالاً هیدروکربن‌های پیچیده‌تر) استفاده کنند.

"آ

تا به حال، تمرکز بر اختراع و خلق و ساخت محصول بوده است. فلاندرز گفت، بنابراین این دور واقعاً یک نقطه عطف هیجان انگیز را نشان می دهد.

Twelve در حال بازیافت CO2 جذب شده به سوخت، عینک آفتابی و موارد دیگر است - TechCrunch

عینک آفتابی با عدسی ساخته شده از CO2-مواد مشتق شده اعتبار تصویر: دوازده

بر اساس گزارش Crunchbase، Twelve از زمان تأسیس در سال 2015 بیش از 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است و از بودجه این دور برای گسترش و آماده سازی برای استقرار فناوری خود در دنیای واقعی استفاده خواهد کرد.

“یکی از مزایای بزرگ فناوری ما این است که به مشتریان کمک می کند تا نوسانات زیادی را که در زنجیره تامین خود مشاهده می کنند برطرف کنند، زیرا ورودی های اصلی ما CO هستند.2فلاندرز گفت، که ما آن را به صورت محلی دریافت می کنیم، و برق، چیزی است که شما می توانید برای آن یک قرارداد واقعا بلندمدت و قیمت بسیار پایدار بگیرید. بنابراین ما در واقع کاری را که انجام می‌دهیم نه تنها به‌عنوان کاری می‌بینیم که تأثیر زیست‌محیطی مثبت دارد، بلکه در واقع چیزی است که مشتریان می‌توانند کمی کنترل بیشتری بر قیمت‌گذاری و پیش‌بینی‌پذیری بلندمدت خود داشته باشند.»

این شرکت همچنین فرصت‌هایی را برای مشارکت با شرکت‌هایی می‌بیند که در حال حاضر روی جذب و ذخیره CO کار می‌کنند2 انتشارات، مانند ترموستات جهانی و شل.

چه جذب نقطه‌ای باشد، که به معنای جذب CO از منابع صنعتی است2فلاندرز توضیح داد، یا گرفتن مستقیم هوا، که به معنای بیرون کشیدن آن از هوا است، همه آن شرکت ها شرکای بالقوه ای برای ما هستند، زیرا ما به این سوال پاسخ می دهیم، خوب، عالی، من CO را جذب کردم.2 … حالا من با آن چه کنم؟»

علیرغم ماموریت کاهش انتشار کربن، این شرکت ردپای کربنی را در تولید محصول خود منتشر می‌کند، اما فلاندرز گفت که آنها این بدهی کربن را به سرعت پس از راه‌اندازی و راه‌اندازی بازپرداخت می‌کنند. اینکه آیا این شامل انتشارات Scope 3 نیز می شود، مشخص نیست.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا