کار آفرینی و استارتاپ

Via’s Tiffany Chu در مورد اهمیت govtech برای برنامه ریزی اکوسیستم های تحرک – TechCrunch

تیفانی چو، SVP Via و یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق Remix، در طراحی تجربه کاربری در ZipCar کار می کرد که در سال 2014 تصمیم گرفت یک سال برای کمک هزینه تحصیلی در Code for America مرخصی بگیرد. چو با سابقه خود در معماری و برنامه ریزی شهری از موسسه فناوری ماساچوست، همیشه مجذوب روشی بود که حمل و نقل در کل محیط های ساخته شده را حیات می دهد.

در این گردهمایی افراد متفکر فناوری که به دنبال راه‌هایی برای آوردن دولت به عصر دیجیتال بودند، چو با بنیان‌گذاران آینده‌اش ریمیکس ملاقات کرد. چو و تیمش یک نمونه اولیه برنامه ریزی ترانزیت مردمی ساده ساختند که به پیشنهاد مسیرهای بهتر به سانفرانسیسکن کمک کرد. یک وبلاگ برنامه ریزی شهری این پروژه را به نمایش گذاشت و به همان اندازه ویروسی شد که یک ابزار نقشه برداری و مسیریابی برای حمل و نقل عمومی می توانست.

به زودی، چو و تیمش درخواست‌هایی را از آژانس‌های حمل‌ونقل ارائه کردند که ایده‌هایی در مورد چگونگی بهتر کردن این ابزار داشتند، و به طور غیرمنتظره‌ای، Remix تشکیل شد. سال بعد، Remix به Y Combinator ملحق شد، 2 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد و وزارت حمل و نقل اورگان را به عنوان اولین مشتری خود وارد کشتی کرد. در سال‌های بعد، ریمیکس شتاب بیشتری به دست آورد و در مجموع ۲۷ میلیون دلار بودجه دریافت کرد، تا اینکه توجه Via، یک سرویس شاتل درخواستی را به خود جلب کرد.

Via Remix را در ماه مارس به مبلغ 100 میلیون دلار خریداری کرد که این شرکت را قادر ساخت تا مجموعه ابزارهای برنامه ریزی Remix را در اختیار شرکای آژانس های شهری و حمل و نقل قرار دهد و نقش خود را در اکوسیستم تحرک گسترش دهد.

خبر پیشنهادی:   3 دیدگاه درباره تصمیم جک دورسی برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی توییتر - TechCrunch

امروزه، دسترسی پلتفرم اصلی Remix به عنوان بخشی از بیش از 500 مشارکت Via در پنج قاره بیشتر شده است.

ما با چو به بحث در مورد گسترش فناوری دولتی پرداختیم، چرا شهرها باید در مورد اشکال جدید تحرک فعال باشند و چگونه بخش خصوصی و دولتی می توانند برای ایجاد یک سیستم جابجایی جامع گرد هم آیند.

مصاحبه زیر، بخشی از یک مجموعه در حال انجام با بنیان‌گذارانی که شرکت‌های حمل‌ونقل را می‌سازند، برای طولانی‌تر شدن و وضوح ویرایش شده است.

TechCrunch: Remix در یک هکاتون در Code for America شروع شد و سپس به Y Combinator رفتید. این نهادها چقدر اهمیت داشتند؟

تیفانی چو: کد برای آمریکا برای ما بسیار مهم بود، زیرا گروهی از افراد همفکر و مدنی گرا را گرد هم آورد که اساساً دستان خود را بالا بردند و گفتند که از مشاغل فنی معمولی خود در دوره میانی کار خود را کاهش می دهند تا به دنبال خدمات عمومی باشند. سال

وقتی تصمیم گرفتیم Y Combinator را انجام دهیم، این واقعا برای ما مهم بود، زیرا هیچ یک از ما، به استثنای دن گتلمن، مدیر ارشد فناوری من، قبلاً شرکتی را تاسیس نکرده بودیم. بنابراین ما اولین چیز را در مورد راه اندازی یک کسب و کار نمی دانیم، خیلی کمتر از اداره یک شرکت تجاری، متمرکز بر دولت، تجارت B2G. YC واقعاً به ما تسلط تجاری و سواد مورد نیاز خود را داد و ما را به سایر بنیانگذاران در صنایع بسیار تنظیم شده مانند مراقبت های بهداشتی و edtech متصل کرد که باید با موانع مشابهی روبرو می شدند. من فکر می کنم ما ممکن است اولین شرکت فناوری دولتی یا مدنی بوده باشیم که YC در آن سرمایه گذاری کرده است.

خبر پیشنهادی:   3 دیدگاه درباره تصمیم جک دورسی برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی توییتر - TechCrunch

Govtech و Civic Tech چیزی نیستند که در سیلیکون ولی زیاد مشاهده کنید. دوست دارید دنیای استارتاپ در مورد این نوع فناوری و برنامه هایی که می توان از آن استفاده کرد چه می دانست؟

ویژگی خاص این فضا این است که محل تلاقی یک پایگاه مشتری است که همیشه در اطراف خواهد بود. دولت‌ها به ندرت از کار خارج می‌شوند، بنابراین یک پایگاه مشتری بسیار مستقیم و هدفمند وجود دارد که مشخص می‌کند محصول شما باید به چه کسی خدمت کند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا