کار آفرینی و استارتاپ

Wondermed 4600 هزار دلار را از یک سوراخ بیرون می کشد تا شما را با کتامین پر کند – TechCrunch

برای آن دسته از ما که در چند سال گذشته در زمینه سلامت روان کمی متزلزل بوده‌ایم، مجموعه‌ای از گزینه‌ها وجود دارد که شروع به ظهور کرده‌اند. گزینه‌های درمانی مبتنی بر گپ درخواستی یکی هستند و درمان‌های خانگی با کمک کتامین یکی دیگر هستند. ما دیده ایم شکوفایی ذهن و سلامت سفر میدانی گرفتن قطب، و اخیرا، تعجب کرد اعلام کرد که 4.6 میلیون دلار برای پیوستن به گروه کتامین جمع آوری کرده است.

خدمات همه تغییرات جزئی در یک موضوع بسیار مشابه هستند. شما ثبت نام می کنید و مقداری پول به آنها می دهید و از طریق یک پروتکل پزشکی از راه دور دریافت می شوید تا بفهمید که آیا کتامین یک گزینه درمانی معقول برای شما است یا خیر. اگر بله، بسته کوچکی جلوی در ظاهر می‌شود، و از شما دعوت می‌شود، با درجات مختلف نظارت، وارد شوید، جدا شوید و با شیاطین درونی خود روبرو شوید.

من در این مورد با دلسوزی می نویسم، اما درمان کتامین به دلایلی که در جایی که همه بتوانند آن را بخوانند کاملاً راحت نیستم زندگی من را کاملاً تغییر داد. کافی است بگوییم؛ من کمی مشکوک هستم که چقدر “آسان” دریافت تاییدیه برای درمان خانگی کتامین تایید شود – اما پیشرفت های بهداشت روانی که من در درمان ها تجربه کردم غیرقابل انکار هستند.

واندر ساینسز با محصول Wondermed خود و آنچه که «در دسترس ترین محلول کتامین در بازار» نامیده می شود، به بازاری که به سرعت پر می شود، می پیوندد، که تا آنجا که من می توانم بگویم، بیشتر بر اساس قیمت است. ادعا می کند که با نرخ اولیه 249 دلار در ماه در دسترس است. Mindbloom کمی گران تر است (حدود 1000 دلار برای سه ماه اول که تقریباً 333 دلار در ماه است. برای مشتریان بازگشتی، Mindbloom حدود 230 دلار در ماه هزینه دارد) و Field Trip برای یک بسته قابل مقایسه در خانه (حدود 410 دلار در ماه) 1250 دلار است. .

از یک طرف، من از صمیم قلب هیجان زده هستم که این درمان ها در حال در دسترس تر شدن هستند، و کنجکاو هستم که آیا این شروع یک مسابقه به سمت پایین از نقطه نظر قیمت است، با مداخله اجتناب ناپذیر FDA/DEA که ملزم به دنبال کردن است.

در حالی که کلینیک های کتامین اغلب بیش از 1500 دلار برای هر درمان هزینه دارند و به صورت عضلانی یا داخل وریدی (یعنی تزریق در ماهیچه ها یا از طریق قطره مستقیم به جریان خون شما) تحویل داده می شود، کتامین در خانه معمولاً از طریق یک کپسول پودر فشرده انجام می شود که کاربران انجام می دهند. برای مدتی در دهان خود نگه دارید تا به صورت زیر زبانی (زیر زبان) جذب شود.

مطالعات بالینی اخیر اثبات اثربخشی کتامین به عنوان یک گزینه درمانی سریع الاثر برای اضطراب و افسردگیبه خصوص در مقایسه با روش های درمانی سنتی تر. کتامین که در اصل به عنوان یک مسکن استفاده می‌شد، انعطاف‌پذیری عصبی را افزایش می‌دهد – به عنوان مثال، توانایی مغز برای سازگاری و باز بودن برای تغییر. کتامین با تحریک رشد مسیرهای عصبی جدید، حلقه های فکری را که ممکن است به اضطراب کمک کند، مختل می کند. درمان کتامین معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد، با یک دوره نقاهت 2 تا 3 ساعته پس از آن و در مقایسه با داروهای ضد اضطراب سنتی کمترین عوارض جانبی دارد.

رایان مگنوسن، موسس، گفت: «در حالی که جامعه پزشکی تا حد زیادی موافقت کرده است که کتامین یک گزینه درمانی موفق برای کسانی است که با اضطراب و مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، درمان های موجود تا به امروز محدود بوده و اغلب نیاز به سرمایه گذاری زیادی در زمان و منابع مالی دارد. و مدیر عامل علوم شگفت انگیز. Wondermed در دسترس ترین پروتکل موجود با کمک کتامین است. ما مفتخریم که با کمک به افراد با یک پروتکل ایمن و علمی اثبات شده، در تأثیرگذاری بر زندگی‌های بی‌شماری نقشی ایفا کنیم.»

Wondermed در حال حاضر بیمارانی را در کالیفرنیا، نیویورک، فلوریدا و تگزاس می پذیرد و در اواخر این سه ماهه در ایلینویز، آریزونا و کانکتیکات گسترش خواهد یافت. این شرکت به من گفت که قصد دارد تا پایان سال در 19 ایالت در دسترس باشد.

این شرکت به تازگی اعلام کرد که در مجموع 4.6 میلیون دلار تا به امروز، عمدتاً از سرمایه‌گذاران فرشته، در راه جمع‌آوری وجوه اضافی از فرشتگان و سرمایه‌گذاران نهادی جمع‌آوری کرده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا