ارز دیجیتالاقتصادی

Worldcoin راه اندازی World ID، یک پروتکل شناسه وابسته به هوش مصنوعی، مقاوم به هوش مصنوعی – اخبار بلاک چین بیت کوین


Worldcoin، پروژه ای که توسط Sam Altman، که یکی از بنیانگذاران استارتاپ هوش مصنوعی Openai است، راه اندازی شد، از راه اندازی World ID، یک پروتکل دیجیتالی برای اثبات شخصیت بودن خبر داد. این پروتکل اجازه می‌دهد تا با استفاده از دستگاهی به نام orb، عنبیه هر فرد را برای تأیید صحت بررسی کند.

ورلد کوین برای مقابله با هوش مصنوعی، سیستم تایید هویت جهانی مبتنی بر Iris را راه اندازی کرد

Worldcoin، یک پروژه رمز ارز دیجیتال که توسط سم آلتمن، یکی از بنیانگذاران Openai تأسیس شده است، راه اندازی شد World ID، یک پروتکل مقاوم در برابر هوش مصنوعی است که امکان تأیید هویت آنلاین انسان ها را از طریق اسکن عنبیه فراهم می کند.

این پروژه که اشاره کرد این راه‌اندازی درآمد پایه جهانی غیردولتی (UBI) را که از طریق هوش مصنوعی به دست می‌آید و از طریق ارزهای دیجیتال توزیع می‌شود، امکان‌پذیر می‌سازد، استدلال می‌کند که ظهور مدل‌های هوش مصنوعی که می‌توانند آزمون تورینگ را پشت سر بگذارند یا تقریباً قبول شوند، نیاز به پروتکل‌های نوآورانه‌تر را تعیین می‌کند. تعیین “انسان بودن” یک موجود.

World ID، پروتکلی که از اثبات های دانش صفر در ارتباط با داده های بیومتریک ارائه شده توسط عنبیه کاربران استفاده می کند، پیشنهاد Worldcoin برای رویارویی با این چالش های جدید است. Wordcoin بیان می‌کند که این پروتکل خصوصی، مستقل و غیرمتمرکز خواهد بود و به کاربران اجازه می‌دهد تا ضمن محافظت از توزیع منابع، بر استفاده از داده‌های شناسه خود کنترل داشته باشند.

این پروتکل، که نرم‌افزار خود را نیز برای سازندگان راه‌اندازی کرد تا آزمایش با آن را آغاز کنند، بیان می‌کند که خدمات خود را به عنوان یک «ابزار عمومی» ارائه می‌کند و امکان استفاده از آن را با «اعطای مالکیت به افراد صرف نظر از ملیت یا پیشینه و تسریع در انتقال به آینده ای که از همه افراد روی کره زمین استقبال می کند و به نفع آن است.»

وارد The Orb شوید

با این حال، با توجه به رویکرد بیومتریک پروتکل، یک دستگاه سخت افزاری جدید باید ساخته می شد. با همکاری ابزار انسانیتورلد کوین، یک شرکت فناوری، یک دستگاه اسکن عنبیه به نام orb را معرفی کرده است که برای اجرای موثر World ID مورد نیاز است.

Worldcoin راه اندازی World ID، یک پروتکل شناسه وابسته به Iris مقاوم در برابر هوش مصنوعی
شماتیکی از گوی، دستگاه اسکن عنبیه سخت افزاری باز Worldcoin. منبع: worldcoin.org

گوی یک دستگاه سخت افزاری منبع باز است که برای گرفتن عنبیه کاربران پروتکل World ID طراحی شده است که ساخت آن به ازای اظهارات Worldcoin سال ها طول کشید. این دستگاه دارای دو دوربین، یک دوربین با زاویه دید عریض و یک دوربین تله فوتو است که در ترکیب با یک شبکه عصبی برای ثبت تصویری با وضوح بالا از عنبیه کار می کنند.

ساخت بخش در حال حاضر پیشرفته است و Worldcoin در حال توزیع این دستگاه ها برای چندین اپراتور رجیستری در سراسر جهان است. این پروژه که در حال حاضر در مراحل بتا است، قصد دارد در نیمه اول سال 2023 راه اندازی شود.

برچسب ها در این داستان

ai، هوش مصنوعی، بیومتریک، دوربین، چشم، عنبیه، ORB، سم آلتمن، تأیید، شناسه جهانی، Worldcoin

نظر شما در مورد Worldcoin و پروتکل World ID با قابلیت iris-enable آن چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما بگویید.

Worldcoin راه اندازی World ID، یک پروتکل شناسه وابسته به هوش مصنوعی، مقاوم به هوش مصنوعی – اخبار بلاک چین بیت کوین

سرجیو گوشنکو

سرجیو یک روزنامه نگار ارز دیجیتال مستقر در ونزوئلا است. او خود را دیر به بازی توصیف می کند و زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد وارد حوزه رمزنگاری شد. او با داشتن سابقه مهندسی کامپیوتر، زندگی در ونزوئلا و تحت تاثیر قرار گرفتن از رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می دهد. در مورد موفقیت کریپتو و اینکه چگونه به افراد بدون بانک و محروم کمک می کند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا