ارز دیجیتالاقتصادی

wXRP در ماه دسامبر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی می شود


اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Wrapped XRP (wXRP) خواهد بود آینده به بلاک چین اتریوم (ETH) در ماه آینده، توسط Wrapped.com. هدف از این حرکت این است که دارندگان XRP بتوانند با جنبه‌های مالی غیرمتمرکز یا DeFi تعامل کنند، مانند اجرای قراردادهای هوشمند برای استفاده در قرض‌گیری و وام‌دهی، مبادله با آلت‌کوین‌ها، از طریق توکن‌های بومی خود. در حال حاضر، شبکه فقط می تواند ارسال، دریافت و نگهداری XRP را انجام دهد.

توکن‌های پیچیده، ارزهای دیجیتالی هستند که در یک صندوق دیجیتال ذخیره می‌شوند و روی یک بلاک چین جداگانه اجرا می‌شوند. توکن های پیچیده قابل توجه عبارتند از Wrapped Bitcoin که بر روی بلاک چین اتریوم کار می کند و Wrapped Ethereum که ETH را به استاندارد ERC-20 تبدیل می کند. wXRP دارای نسبت مبادله 1:1 با XRP خواهد بود، با سرپرستی که توسط Hex Trust ارائه می شود.

در توییتی که اوایل این هفته منتشر شد، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، ادعا کرد که wXRP یک “چند زنجیره ای” خواهد بود. در حالی که اتریوم به عنوان بلاک چین انتخابی برای راه اندازی توکن های پیچیده باقی مانده است، هزینه های بالای گاز آن باعث ایجاد بحث هایی در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال شده است. با توجه به Ycharts.com، میانگین قیمت گاز در هر اجرای قرارداد هوشمند اتریوم به 184 دلار افزایش یافته است. ادغام چند زنجیره ای می تواند کاربران را قادر سازد تا XRP خود را روی زنجیره هایی بپیچند که قیمت بنزین بسیار پایین تری دارند.

آزمایشگاه ریپل به دنبال ایجاد اختلال در موسسات مالی مستقر، مانند انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان، با کارمزدهای کمتر و زمان تسویه سریع تر است. برای انجام این کار، این شرکت نرم افزار سازمانی خود، RippleNet را برای تسهیل نقل و انتقالات پولی برون مرزی ایجاد کرده است. با این حال، تراکنش ها در XRP انجام نمی شوند و از سکه فقط برای ارائه استفاده می شود نقدینگی.

خبر پیشنهادی:   اقتصاد کریپتو میلیاردها دلار را در رکود بازار از دست داد، قیمت بیت کوین در 30 روز بیش از 25 درصد کاهش یافت - به روز رسانی بازار اخبار بیت کوین

دسامبر گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) متهم ریپل و دو تن از مدیرانش با ارائه 1.3 میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده از طریق فروش XRP به سرمایه گذاران بین سال های 2010 تا 2019. تیم حقوقی ریپل هیچ برنامه ای برای حل کن با SEC و مطمئن است که رئیس آژانس نظارتی، گری جنسلر، از شکایت جاری صرف نظر خواهد کرد.