فوتبالورزشی

بدون ازدحام در خانه مزیتی وجود ندارد: Chhetri | اخبار فوتبال

سونیل چهتری به پایان گفتن بازی های مقدماتی جام ملت های آسیا در کلکته که گزارش هایی مبنی بر اینکه فقط حدود 15000 بلیت در دسترس است به او گفته شد که چقدر خاص خواهد بود. 9 روز پس از اتمام 17 سال فوتبال بین المللی، چهتری طوری واکنش نشان داد که انگار از پشت با او برخورد می کنند. «این منطقی نیست. این واقعیت که ما میزبان آن هستیم هیچ تفاوتی در آن زمان ندارد.»

هند در 8 ژوئن با کامبوج، در 11 ژوئن با افغانستان و در 14 ژوئن با هنگ کنگ برای دومین کرسی متوالی در جدول بالای فوتبال آسیا بازی خواهند کرد. این اولین بازی خانگی هند از اکتبر 2019 خواهد بود.

این تنها بار در طول تعامل یک ساعته رسانه ای روز جمعه بود که چهتری گیج به نظر می رسید. او پرسید چگونه است که بیش از 30000 نفر برای بازی های ATK Mohun Bagan در AFC Cup آمده اند، تساوی هایی که اوایل عصر شروع شد، زمانی که هوا گرم است و “ما در حال مبارزه برای فروش بلیط در حالی که به عنوان یک ملی پوش بازی می کنیم تلاش می کنیم. تیم… ما برای تمرین اینجا می رویم و 100 نفر برای تماشای ما می آیند. در هیچ جای دیگر کشور این اتفاق نمی افتد. به همین دلیل است که وقتی می شنوم که ممکن است پاسخ سرد باشد، احساس عجیبی می کنم. بنابراین شما می توانید هر کسی را به خاطر کم کاری برای تبلیغ بازی سرزنش کنید.”

روز چهارشنبه، فدراسیون فوتبال تمام هند، که اکنون تحت کمیته ای از دادگاه عالی منصوب شده است، گفت که بلیط ها رایگان بوده و از طریق یک وب سایت در دسترس خواهند بود. یک گزارش PTI در همان روز به نقل از یک مقام کمیته سازماندهی گفت: “ما انتظار نداریم که جمعیت از مرز 5000 نفر فراتر رود.” این مقام مسئول پایین بودن رتبه تیم ها و شروع ساعت 20:30 بازی های هند را دلیل آن عنوان کرد. در این گزارش آمده است که عدم فروش بلیت به این معنی است که AIFF مجبور نخواهد بود به دولت ایالتی که مالک ورزشگاه است، پول پرداخت کند. ATK Mohun Bagan، به گفته یکی از مقامات باشگاه، پول پرداخت کرده است 21 لک در هر روز برای جام AFC که سه روز بازی نیز داشت.

چتری گفت: “فدراسیون فوتبال بنگالورو همیشه در شرایط “ترسناک” در اینجا بازی کرده است زیرا مردم اینجا باشگاه های خود را دوست دارند. آنها (تیم های گروه هند) نیز باید آن را احساس کنند.

در سال 2018، قبل از بازی جام بین قاره‌ای مقابل کنیا در بمبئی، چتری در رسانه‌های اجتماعی از هواداران خواسته بود «از ما سوءاستفاده کنند، از ما انتقاد کنند، اما لطفاً برای تماشای بازی تیم ملی هند بیایید». روز بعد، هند با یک خانه کامل در ورزشگاه فوتبال بمبئی بازی کرد. چتری گفت: “من می دانم که مجبور نیستم این کار را در کلکته انجام دهم.” قبل از بازی بنگلادش (در اکتبر 2019) مجبور نبودم. 61486 نفر آن بازی را تماشا کرده بودند که 1-1 به پایان رسید.

مثل همیشه، Chhetri در تعامل بسته بندی زیادی داشت. چتری گفت: بازگشت به جام ملت های آسیا یک “رویایی” خواهد بود – او اولین هندی خواهد بود که در صورت صعود سه فینال بازی می کند. هر بار صعود به فینال 24 تیمی برای پیشرفت هند ضروری است. “ما باید آنجا باشیم.”

چهتری گفت که تایلند و امارات “طعم” کاری را که هند می تواند انجام دهد را چشیده اند (در سال 2019، هند 4-1 تایلند را شکست داد و 0-2 به امارات شکست خورد پس از اینکه چتری و آشیک کورونیان دو موقعیت واضح در اوایل بازی به دست آوردند). اکنون می توانیم بدویم، می توانیم بجنگیم و شکل خود را حفظ کنیم. اگر از برخی از این افراد بخواهید تی شرت های خود را در بیاورند، نه تنها شش، بلکه هشت بسته را خواهید دید. بنابراین هیچ ترسی وجود ندارد.»

او گفت که «می‌ترسید» که ممکن است بازی‌های هفته آینده پس از به‌عهده گرفتن سرپرستی مدیران برگزار نشود، زیرا ممکن است به معنای محرومیت فیفا باشد. اما بعد متوجه شدم که ممکن است آنقدرها هم خطرناک نباشد، اگرچه امیدوارم کشور ممنوعیتی نداشته باشد.»

با انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا، هیچ کس نمی‌داند که دوره بعدی چه زمانی برگزار می‌شود، اما چهتری گفت که این مهم نیست. “ما باید واجد شرایط باشیم. اگر این کار را انجام دهیم و من بازی نکنم، شاید اودانتا (سینگ) را با هم تماشا کنیم. یا شاید، مرا در حال دویدن تماشا کنی. اما اگر این کار را نکنیم، هیچ شانسی برای آن وجود ندارد.»

چتری گفت که ناهماهنگی هند او را آزار می دهد. بیش از 80 دقیقه مقابل عمان پیشتاز بودیم، قطر را نگه داشتیم و سپس بازی های ناامیدکننده ای را مقابل بنگلادش و افغانستان انجام دادیم. این وظیفه ما بازیکنان است که بفهمیم چه چیزی کم است.”

این داستان از فید آژانس سیمی بدون تغییر در متن منتشر شده است.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا