کار آفرینی و استارتاپ

تحویل کالا به پایین ترین حد خود رسید، ارزش بازار به زیر ارزش گذاری خصوصی در سال 2021 کاهش یافت • TechCrunch

سهام Delhivery روز چهارشنبه به پایین ترین سطح خود یعنی 317 روپیه هند (3.88 دلار) رسید و ارزش بازار خود را به 2.8 میلیارد دلار کاهش داد و به زیر ارزشی که در سال 2021 از سرمایه گذاران خصوصی جذب کرد، سقوط کرد، زیرا شرکت لجستیک هندی با عواقب بعدی دست و پنجه نرم می کند. از یک معامله عمده فروش و گزارش رشد بی صدا.

سهام شرکت مستقر در گورگان که در ماه مه امسال وارد بورس شد، به 317 روپیه هندی رسید که بسیار کمتر از قیمت انتشار آن 487 و بالاترین قیمت تاریخ 708.45 بود. حرکت سهام به دنبال این است که CA Swift Investments موقعیت خود را در Delhivery به قیمت 74.2 میلیون دلار در این هفته تخلیه کرد. فروش زیاد، فشار نزولی بر سهام وارد می کند.

با قیمت فعلی سهم، ارزش بازار Delhivery به 2.8 میلیارد دلار کاهش یافته است. ارزش آن در دوری که توسط Fidelity در ماه مه 2021 انجام شد، به 3 میلیارد دلار رسید. این شرکت بیش از 2.3 میلیارد دلار در دورهای خصوصی و IPO (از جمله فروش ثانویه) جمع آوری کرده است.

Delhivery که در سال 2011 تأسیس شد، یکی از بزرگترین شرکت های تدارکات کاملاً یکپارچه هند است که در بیش از 18000 کد پستی به مشتریان خدمات ارائه می دهد. این صندوق SoftBank Vision، Tiger Global، Carlyle Group، Steadview Capital، GIC سنگاپور و Baillie Gifford بریتانیا را از جمله حامیان خود می‌داند.

این استارت‌آپ در ماه گذشته رشد سه ماهه کسب‌وکار را کاهش داد و بیان کرد که خدمات زنجیره تامین و حجم تجارت باربری آن کاهش یافته است.

این شرکت به سرمایه گذاران اطمینان داد که «سرمایه گذاری ظرفیت کافی در سال مالی 22 و اوایل سال مالی 23 را انجام داده است تا نرخ رشد فعلی ما را حفظ کند و انتظار دارد که تصمیمات بزرگ دروازه جدید و جورکننده ها فقط تا اوایل سال مالی 24 اتخاذ شود.»

Delhivery یکی از معدود استارت آپ های فناوری هند است که در یک سال و نیم گذشته لیست شده است. همه استارتاپ‌های دیگر بسیار پایین‌تر از قیمت‌های عرضه اولیه سهام خود معامله می‌کنند. غول فین‌تک هند Paytm که روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح خود رسید، روز چهارشنبه به پایین‌تر از 452 روپیه هندی سقوط کرد و ارزش بازار خود را به 3.6 میلیارد دلار کاهش داد. بیمه آنلاین Policybazaar به 391 روپیه هند سقوط کرد که از قیمت انتشار 980 کاهش یافت.

Sensex هند – معیار سهام محلی – در سال جاری 4.16 درصد افزایش یافته است و عملکرد قابل توجهی از شاخص S&P 500 (افت 16.5 درصدی) و CSI 300 چین (23.27 درصد کاهش) دارد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا