ارز دیجیتالاقتصادی

در صورت عدم بهبود این سه معیار، ارزش کل بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار سقوط می کند.

مجموع ارزش بازار کریپتو از 1.19 تریلیون دلار تا 1.36 تریلیون دلار در 23 روز گذشته متغیر بوده است که محدوده نسبتاً محدودی 13 درصد است. در همان زمان، افزایش 3.5 درصدی بیت کوین (BTC) و 1.6 درصدی اتر (ETH) برای هفته چندان دلگرم کننده نیست.

تا به امروز، کل بازار کریپتو تنها در دو ماه 43 درصد کاهش یافته است، بنابراین سرمایه‌گذاران بعید به نظر می‌رسند که حتی اگر شکل‌گیری مثلث نزولی به سمت بالا برود، جشن بگیرند.

کل ارزش بازار کریپتو، میلیارد دلار. منبع: TradingView

نگرانی های مربوط به مقررات همچنان احساسات سرمایه گذاران را تحت فشار قرار می دهد، نمونه بارز آن تصمیم سریع ژاپن برای اجرای قوانین جدید پس از فروپاشی Terra USD (UST) – که اکنون به عنوان TerraUSD Classic (USTC) شناخته می شود – است. در 3 ژوئن، پارلمان ژاپن لایحه ای را برای محدود کردن صدور استیبل کوین به بانک های دارای مجوز، نمایندگی های انتقال پول ثبت شده و شرکت های اعتماد تصویب کرد.

چند آلتکوین با سرمایه متوسط ​​افزایش یافتند، اما احساسات کلی تحت تاثیر قرار نگرفت

احساسات نزولی به وضوح در بازارهای رمزنگاری منعکس شد زیرا شاخص ترس و طمع، یک سنج احساسات مبتنی بر داده، در 3 ژوئن به 10/100 رسید. این شاخص از 8 مه زیر 20 بوده است، زیرا کل سرمایه ارزهای دیجیتال 1.7 تریلیون دلار را از دست داده است. به پایین ترین سطح از 27 ژانویه رسیده است.

در صورت عدم بهبود این سه معیار، ارزش کل بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار سقوط می کند.
شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده منبع: alternative.me

در زیر برندگان و بازنده های هفت روز گذشته آمده است. در حالی که دو ارز دیجیتال پیشرو سودهای اندکی داشتند، تعداد انگشت شماری از آلت کوین های با سرمایه متوسط ​​13 درصد یا بیشتر افزایش یافتند.

در صورت عدم بهبود این سه معیار، ارزش کل بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار سقوط می کند.
برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: Nomics

پس از کاهش نقدینگی، موج 109 درصد افزایش یافت آورده شده بازگشت به Vires Finance و پروتکل نوترینو استیبل کوین USDN پس از اعمال محدودیت برداشت روزانه 1000 دلاری بر USDT و USDC، مجدداً پیوند 1.00 دلاری خود را برقرار کرد.

Cardano (ADA) 19٪ افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران انتظار داشتند که هارد فورک “Vasil” برای 29 ژوئن برنامه ریزی شده است تا مقیاس پذیری و عملکرد قرارداد هوشمند را بهبود بخشد و به سپرده گذاری ها برای برنامه های مالی غیرمتمرکز شبکه که مدت هاست تبلیغ می شد تشویق کند.

Stellar (XLM) پس از همکاری غول حواله MoneyGram با بنیاد توسعه Stellar، سرویسی را راه اندازی کرد که به کاربران خود امکان ارسال و تبدیل استیبل کوین ها به ارزهای فیات را می دهد، 18.6 درصد افزایش یافت.

سولانا (SOL) به دلیل توقف غیرمنتظره تولید بلوک در 1 ژوئن، 8 درصد از دست داد و اعتبارسنجی‌ها را ملزم به هماهنگی مجدد راه‌اندازی مجدد شبکه اصلی پس از چهار ساعت قطعی کرد. این مشکل مداوم در 12 ماه گذشته در هفت مورد بر شبکه تأثیر منفی گذاشته است.

داده ها به فشار بیشتر قیمت اشاره می کند

حق بیمه OKX Tether (USDT) معیار خوبی برای تقاضای معامله‌گران ارزهای دیجیتال خرده‌فروشی در چین است. این تفاوت بین معاملات همتا به همتا (P2P) مبتنی بر چین و دلار ایالات متحده را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد به شاخص بالاتر از ارزش منصفانه روی 100٪ فشار می آورد و در طول بازارهای نزولی، پیشنهاد بازار Tether سیل می شود و باعث تخفیف 4٪ یا بالاتر می شود.

در صورت عدم بهبود این سه معیار، ارزش کل بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار سقوط می کند.
تتر (USDT) نظیر به نظیر در مقابل USD/CNY. منبع: OKX

تتر از 30 ماه مه در بازارهای همتا به همتا آسیایی با تخفیف 2 درصدی یا بالاتر معامله می‌شود. با این حال، این اندیکاتور با کاهش 4 درصدی در 1 ژوئن و پایین آمدن آن در 1 ژوئن، وخیم‌تر شد. معامله گران غافلگیر شدند زیرا کل سرمایه ارزهای دیجیتال نتوانست مقاومت 1.3 تریلیون دلاری را بشکند.

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ تعبیه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریداران طولانی مدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، زمانی که شورت ها (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند، وضعیت برعکس رخ می دهد که باعث می شود نرخ تامین مالی منفی شود.

در صورت عدم بهبود این سه معیار، ارزش کل بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار سقوط می کند.
انباشته نرخ سرمایه آتی دائمی در 3 ژوئن. منبع: Coinglass

قراردادهای دائمی احساسات متفاوتی را منعکس می‌کردند زیرا بیت‌کوین و اتریوم یک نرخ سرمایه‌گذاری اندکی مثبت (بالایی) داشتند، اما نرخ آلت‌کوین مخالف بود. نرخ هفتگی منفی 0.20% Solana برابر با 0.8% در ماه است که برای اکثر معامله گران مشتقه نگرانی بزرگی نیست.

با توجه به شاخص های مشتقه و معاملات، بازار در معرض خطر نزولی بیشتر قرار دارد. شاهد این امر را می توان در تقاضای کمی بیشتر برای موقعیت های نزولی آلت کوین ها و عدم تمایل آشکار خرید از بازارهای خرده فروشی مستقر در آسیا مشاهده کرد.

گاوها باید قدرت خود را نشان دهند و حمایت 1.19 تریلیون دلاری سرمایه بازار را حفظ کنند تا از افزایش فروشندگان اهرمی، شرط‌بندی نزولی و متعاقب آن فشار منفی قیمت جلوگیری کنند.

نظرات و نظراتی که در اینجا بیان می شود، صرفاً مربوط به دیدگاه ها و نظرات است نویسنده و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیستند. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری مستلزم ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.