کار آفرینی و استارتاپ

موج بعدی نوآوری در زنجیره تامین توسط استارت آپ هایی هدایت می شود که به شرکت های فعلی کمک می کند تا برنده شوند – TechCrunch


برای سال ها، روایت غالب برای نوآوری در زنجیره تامین بر عوامل مخرب متمرکز شده است: تازه‌کارهایی که با فناوری‌ها و مدل‌های تجاری جدید وارد صنعت می‌شوند تا جانشین متصدیان فعلی شوند.

موج بعدی که این اخلالگران اغلب کاتالیز می کنند، کمتر اعلام شده است: توانمندسازهای دیجیتالی که به دنبال مسلح کردن شرکت های مستقر در برابر تهاجمات رقبای دیجیتالی جدید خود هستند.

اما در حوزه های عمودی از دلالی حمل و نقل تا بازارهای B2B، این توانمندسازها بارها و بارها پس از یک اختلال اولیه ظاهر شده اند. برای این صنایع، توانمندسازهای دیجیتال، به جای اخلالگر، موج بعدی نوآوری زنجیره تامین را تشکیل می دهند.

موج دوم تکراری نوآوری

در کارگزاری حمل و نقل، Convoy و Uber Freight فرآیند سنتی تطبیق کامیون‌داران با بار را دیجیتالی کردند و به آنها امکان داد ساعت‌های ایمیل و تماس‌های تلفنی را با جریان‌های کاری ساده مبتنی بر برنامه ساده‌سازی کنند. در حال حاضر، شرکت هایی مانند رژه در حال تجهیز کارگزاران حمل و نقل سنتی به بسیاری از ابزارهای مشابه هستند.

Flexport و Forto با قول دادن به شفافیت و کنترل بیشتر، سرفصل‌ها را در حمل و نقل بار به‌دست آوردند. آنها مدل‌های کسب‌وکار دیجیتالی را معرفی کردند که تجربه مشتری را بهبود بخشید، اما همچنین هجوم توانمندسازها را تسریع کرد – از جمله Vector.ai و شیپامکس – به دنبال دیجیتال تر کردن حمل و نقل های قدیمی نیز هستیم.

اعتبار تصویر: منلو ونچرز

و در دنیای سنتی تجارت B2B، که تحت تسلط نمایشگاه‌های تجاری و نمایندگان فروش است، Faire و Ankorstore به افزایش توانمندسازها کمک کردند. Proton.ai و فعال کردن.

توانمندسازها نقش نامطلوب کمک به متصدیان فعلی مرتبط بودن را بر عهده می گیرند.

بارها و بارها، ما شاهد این الگوهای تماس و پاسخ نوآوری مخرب در سراسر دسته های زنجیره تامین هستیم. این داستان زمانی تکرار می شود که توانمندسازها به دنبال اخلالگران در هر دسته از مشاغل زنجیره تامین هستند.

در هر مورد، تهدید جابه‌جایی، مدیران متصدی را به افزایش سرمایه‌گذاری در قابلیت‌های دیجیتالی خود سوق داده است و بودجه بیشتری را برای ابزارهای دیجیتال اختصاص می‌دهد تا با قابلیت‌های رقابت جدید خود مطابقت داشته باشد. نتیجه؟ چیزی کمتر از نسل بعدی نوآوری نیست، این بار توسط توانمندسازها رهبری می شود.

موتورهای بی صدا باعث ایجاد تحول می شوند

توانمندسازها معمولاً پس از معرفی فناوری‌هایی که پیشینیان مخرب آنها را تغییر می‌دهد، ظاهر می‌شوند یا رشد را تسریع می‌کنند. آنها نقش نامطلوب کمک به مدیران فعلی را بر عهده می گیرند. شاید به دلیل این رویکرد، توانمندسازها به‌عنوان یک مقوله به‌طور شگفت‌انگیزی نادیده گرفته شده‌اند، به‌ویژه با توجه به گسترش گسترده آن‌ها در چشم‌انداز زنجیره تأمین و نتایج چشم‌گیری که به دست آورده‌اند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا