دانش و فناوریموبایل و تبلت

پس از یک سال گوشی‌های اپل و سامسونگ کمترین افت ارزش را تجربه کردند

گزارش جدیدی از یک خرده فروش آنلاین بریتانیایی نشان می دهد که چگونه ارزش گوشی های هوشمند در 12 ماه گذشته کاهش یافته است. در این گزارش، محصولات اپل دارای بالاترین ارزش حفظ و پس از آن نام سامسونگ هستند.

مصرف کنندگان Magpie Music در گزارشی جدید می گویند که مصرف کنندگان بریتانیایی به طور متوسط ​​هر 16 ماه یک بار گوشی های خود را تعویض می کنند و تا 50 درصد از ارزش دستگاه برای آنها هزینه دارد. محصولات اپل در 12 ماهه اول 41 درصد ارزش خود را از دست می دهند و این رقم در 24 ماه به 60 درصد می رسد.

.

از سوی دیگر پس از یک سال ارزش گوشی های سامسونگ 64 درصد کاهش می یابد و این رقم پس از سال دوم به 77 درصد می رسد. وان پلاس در جایگاه چهارم قرار دارد که پس از سال اول و دوم به ترتیب با کاهش 69 و 78 درصدی مواجه خواهد شد. رتبه پنجم به گوگل می رسد که پس از سال اول همچنان از گوشی های وان پلاس با ارزش تر است، اما پس از سال دوم 84 درصد از ارزش خود را از دست می دهد. در نهایت، به نام هوآوی می توان مشاهده کرد که محصولات آن در پایان سال دوم با افت 87 درصدی ارزش مواجه می شوند.

پس از یک سال گوشی‌های اپل و سامسونگ کمترین افت ارزش را تجربه کردند
پس از یک سال گوشی‌های اپل و سامسونگ کمترین افت ارزش را تجربه کردند 3

این خرده‌فروشی در بخش دیگر گزارش خود تلفن‌های هوشمند پرچمدار را از لحاظ افت ارزش با یکدیگر مقایسه کرده است. کمترین افت قیمت متعلق به آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو بوده که به ترتیب ۳۳ و ۳۶ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. در رده‌های بعدی نام آیفون ۸ پلاس، آیفون XS و آیفون XR دیده می‌شود.

در سوی دیگر، هواوی میت ۳۰ پرو، هواوی P20 و وان پلاس ۸ به ترتیب با افت ۸۷، ۸۴ و ۸۳ درصد بیشترین ارزش را از دست داده‌اند. musicMagpie می‌گوید ۳۳ درصد کاربران برای خرید گوشی جدید موبایل قدیمی خود را نمی‌فروشند. هرچه سن آن‌ها بالاتر می‌رود احتمال تحویل دستگاه به شرکت برای خرید محصولات جدید پایین‌تر می‌آید. افزون بر این، ظاهرا هرچه گوشی گران‌تر باشد، با گذشت زمان درصد کمتری از ارزش آن کاسته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا