کار آفرینی و استارتاپ

چرا ما طرح سهام خود را برای انعطاف پذیری بازسازی کردیم (و چگونه می توانید) – TechCrunch

Mailchimp ماه گذشته زمانی که به Intuit به قیمت 12 میلیارد دلار فروخت، تیتر خبرها شد، اما بسیاری از داستان‌های پیرامون این خبر چندان درخشان نبودند. 1200 کارمند آن هیچ سهامی در شرکت به دست نیاوردند و رشد مالی متحول کننده زندگی را که معمولاً از معامله ای به این بزرگی حاصل می شد، از دست دادند.

ما می دانیم که این یک هنجار نیست. اکثر استارت آپ ها از یک کتاب راهنمای استاندارد برای صدور سهام کارکنان پیروی می کنند، اما این سیستمی پر از پیچیدگی است. این صنعت حتی برای توصیف یکی از سناریوهای بسیار رایج که در آن کارکنان میلیون ها گزینه سهام دارند اما نمی توانند مالیاتی را که برای ترک شرکت فعلی خود قبل از یک رویداد نقدینگی مانند IPO بدهی دارند، پرداخت کنند، اصطلاحاتی مانند “دستبند طلایی” ابداع کرده است. یا کسب.

وضعیت حقوق صاحبان سهام کارمندان برای مدت طولانی تری کار نمی کند. با ادامه جنگ استعدادها، شرکت ها بر اساس حقوق پایه، پاداش ها، مزایا و انعطاف پذیری محل کار رقابتی تر می شوند. ارزش سهام قطعاً تغییر بعدی در نبرد برای استعداد است.

رقابت‌پذیرترین استارت‌آپ‌ها نه تنها به کارکنان سهامی را که شایسته آن‌ها هستند می‌دهند، بلکه این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهند که از نظر مالیاتی دارای مزیت، بدون ریسک و بسیار قابل شخصی‌سازی باشد. در اوایل سفر برای ساختن استارتاپ Postscript خود با هم بنیانگذارانم، آدام ترنر و الکس بلر، تصمیم گرفتیم که یک طرح سهام که کارمندان را در اولویت قرار دهد، اولویت اصلی باشد. ما قبلاً این کار را انجام نداده بودیم و از دستورالعمل استاندارد پیروی نمی کردیم، بنابراین زمان، تحقیق و خلاقیت لازم بود.

خبر پیشنهادی:   3 دیدگاه درباره تصمیم جک دورسی برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی توییتر - TechCrunch

انعطاف پذیری و انتخاب در برابری کارکنان بسیار مهم است

اولین ابتکار ما بر ارائه یک پنجره ورزشی طولانی به کارکنان متمرکز بود. اگر شخصی به مدت دو سال در شرکت بوده و استعفا دهد، نیازی به خرید سهام ندارد. در واقع، آنها تا پنج سال فرصت دارند تا این تصمیم را بگیرند. این یک گزینه عالی برای کارمندانی است که می‌خواهند «صبر کنند و ببینند» و ارزش سهام خود را از بین ببرند.

طی چند سال آینده، من پیش‌بینی می‌کنم که شاهد تغییری در نحوه برخورد کارفرمایان با حقوق برابر به‌عنوان یک مزیت خواهیم بود و انعطاف‌پذیری به جای استثنا، به یک هنجار تبدیل خواهد شد.

مؤلفه بعدی برنامه ما در پاسخ به تقاضای کارمندانی بود که به چشم‌انداز بلندمدت ما اطمینان داشتند. ما طرحی را طراحی کردیم که به کارمندان اجازه می دهد سهام خود را زودتر استفاده کنند – در واقع در هر زمان. این یک گزینه عالی برای کارمندانی است که قویاً به موفقیت ما اعتقاد دارند و می‌خواهند از مزایای مالیاتی خرید سهام خود در مراحل اولیه بهره ببرند.

با این دو برنامه، ما چیزی در مورد وضعیت شخصی هر کارمند فرض نمی کنیم یا اعتقادات خود را به کسی تحمیل نمی کنیم. ما همچنین مراقب هستیم که قول هایی در مورد آینده ندهیم که بر تصمیمات تأثیر بگذارد، همانطور که دیدیم در مورد Mailchimp اتفاق افتاد. ما به اظهارات اعلامی مانند “ما هرگز عمومی نمی شویم” یا “ما هرگز کسب نخواهیم شد” اعتقادی نداریم، حتی اگر نیت خوبی داشته باشیم. هیچ اجرایی نمی تواند آینده را به طور کامل با اطمینان مطلق پیش بینی کند.

برای کسب‌وکارهایی که آماده اصلاح طرح حقوق صاحبان سهام خود هستند، در اینجا چند درس کلیدی وجود دارد که در این مسیر فهمیدیم:

خبر پیشنهادی:   Abacum، یک SaaS برای تیم‌های مالی، ۲۵ میلیون دلار به سری A به رهبری Atomico اضافه می‌کند – TechCrunch

از هیئت مدیره خود خرید کنید

اولین قدم باید بحث با هیئت مدیره باشد، احتمالاً در جلسه بعدی هیئت مدیره. این گروه از افراد معمولا دارای سهام قابل توجهی در کسب و کار هستند، بنابراین ممکن است به اندازه بنیانگذاران در تصمیم گیری سرمایه گذاری کنند. اگر با مزایای تجاری که تغییرات می تواند در استخدام، فرهنگ و روحیه داشته باشد، رهبری کنید، فرصت برای پس زدن محدود خواهد بود.

از کارشناسان حقوقی پشتیبانی خارجی دریافت کنید

پس از همسویی ذینفعان کلیدی، کارشناسان را حلقه حلقه کنید. مگر اینکه قبلاً در تیم حضور داشته باشند، یک شرکت حقوقی یا مشاور حقوقی پیدا کنید که ارزش حقوق کارمندان را از درون بداند. آنها باید هر احتمالی را در نظر بگیرند و اسناد و قراردادهای جدیدی را ایجاد کنند که ممکن است قبلاً وجود نداشته باشد. شریک حقوقی ما نقش مهمی در اطمینان از اینکه طرح ما بدون هیچ مشکلی آغاز شد، ایفا کرد.

آموزش کارمندان و نامزدها را دو برابر کنید

در نهایت، افراد و تیم های استخدام باید به خوبی در مورد برنامه آموزش داده شوند. این مسئولیت آنهاست که اطمینان حاصل کنند که کارمندان و مشتریان احتمالی نحوه عملکرد برنامه و همچنین پیامدهای تصمیماتی که می گیرند را درک می کنند. حقوق صاحبان سهام پیچیده است و درک آن دشوار است، بنابراین نباید به این تعهد به سادگی برخورد کرد و باید ادامه داشته باشد.

طی چند سال آینده، من پیش‌بینی می‌کنم که شاهد تغییری در نحوه برخورد کارفرمایان با حقوق برابر به‌عنوان یک مزیت خواهیم بود و انعطاف‌پذیری به جای استثنا، به یک هنجار تبدیل خواهد شد. در پایان روز، این خبر خوبی برای کارمندان و کارفرمایان است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا