کار آفرینی و استارتاپ

گاستو با دنبال کردن Faire در حالی که تک‌شاخ‌ها به بازار در حال تغییر واکنش نشان می‌دهند، یک دور توسعه‌یافته افزایش می‌دهد – TechCrunch

لذتیک تکشاخ فناوری HR به ارزش نزدیک به 10 میلیارد دلار، توسعه‌ای برای خود ایجاد کرده است دور تامین مالی سری E دوره 2021. این رویداد مالی شامل 175 میلیون دلار سرمایه اولیه، بخشی از سهام ثانویه و یک پیشنهاد مناقصه بود. EquityZen ابتدا به افزایش سرمایه جدید Gusto بر اساس بررسی پرونده های در دسترس عموم اشاره کرد که TechCrunch می تواند تأیید کند.

دقیقاً میزان سرمایه ای که Gusto برای گسترش سری E خود جمع آوری کرده است کمی مبهم تر است. با این حال، به نظر می رسد حدود 55 میلیون دلار باشد.

این که گوستو به عنوان تمدید سری E خود پول جمع آوری می کند، به این معنی که سرمایه را با ارزش گذاری ثابت به افزایش سال 2021 خود اضافه کرده است، نباید یک علامت منفی تلقی شود. بازار سرمایه‌گذاری‌های استارت‌آپ از اواخر سال 2021 به شدت تغییر کرده است، به طوری که ارزش عمومی شرکت‌های فناوری نزدیک به دو سه ماهه است که روند منفی داشته است. شرکت‌هایی که در سال گذشته سرمایه‌گذاری کردند، اکنون با واقعیت جدیدی در مورد انتظارات سرمایه‌گذاران روبرو هستند.

با گسترش آن، Gusto اکنون به احتمال زیاد پول نقد کافی برای مشاهده آن در شرایط فعلی و شاید به صورت عمومی پس از باز شدن پنجره IPO دارد. اینکه چه مدت انتظاری ثابت می‌شود، مشخص نیست، بنابراین اقدام برای دریافت بودجه اضافی معقول می‌شود.

یک منبع آگاه به TechCrunch گفت که این تمدید، همراه با پیشنهاد ثانویه ای که Gusto انجام شد (همچنین با اندازه نامشخص) برای برآورده کردن تقاضای بالای سرمایه گذاران برای سری E اجرا شد.

خبر پیشنهادی:   4 سرمایه گذار در مورد چشم انداز بازار شاهدانه ایالات متحده در سه ماهه سوم 2022 بحث می کنند - TechCrunch

این شرکت در افزایش آخرین سرمایه خود تنها نیست. همانطور که TechCrunch اخیرا گزارش داد، Faire همچنین سرمایه بیشتری را به عنوان یک دور افزایشی به خزانه خود اضافه کرد.

در شرایط کنونی بازار، یک دور افزایشی «مسطح» تا افزایش نرخ سال 2021 باید یک برد در نظر گرفته شود. فیل هاسلتبنیانگذار و مدیر ارشد استراتژی EquityZen به TechCrunch گفت. هسلت خاطرنشان کرد که افزایش یک تمدید «مصطح» می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا از دور نزولی یا کاهش ارزش‌گذاری جلوگیری کنند و او انتظار دارد که شاهد افزایش بیشتر از این نوع افزایش‌ها از «حتی قوی‌ترین شرکت‌ها» باشد.

مشخص نیست که چه تعداد از چنین دورهایی را خواهیم دید، و همچنین مشخص نیست که چه تعداد از آنها را خواهیم دید. برنامه‌های افزودنی از نظر بایگانی و از منظر روابط عمومی کمی آرام‌تر هستند. شرکت‌هایی که سال گذشته دورهای بزرگی را در بوق و کرنا کردند که در شرایط رکود کنونی تمدید می‌کنند، ممکن است نخواهند اعلام کنند که سهام بیشتری را با قیمت معین می‌فروشند. اگر واقعا درست باشد، آنها مرتکب خطا خواهند شد.

چرا؟ یکی از مسائلی که شرکت‌های خصوصی در مراحل بعدی با همتایان دولتی خود مقایسه کرده‌اند، هزینه شفافیت است. ساده تر، شرکت های دولتی می توانند توسط مشتریان بالقوه به عنوان حلال بررسی شوند. مشاهده شرکت های خصوصی در داخل آنها سخت تر است. اگر یونیکورن به اشتراک بگذارد که بخش دیگری از سرمایه را با قیمت ثابت در سال جاری جمع آوری کرده است، با نگرانی های بازار در مورد تداوم دوام در بازار آشفته امروز مبارزه می کند.

خبر پیشنهادی:   MotiSure کنیا از پرداخت های خرد استفاده می کند تا رشد بیمه تحرک شخصی را افزایش دهد - TechCrunch

این به خوبی با دیدگاه کلی تر TechCrunch مطابقت دارد که به اشتراک گذاری اطلاعات بیشتر، در مقابل اطلاعات کمتر، نه تنها برای توانایی ما در پوشش بازار استارتاپ، بلکه برای خود شرکت ها خوب است.

تخت جدید است. از نو.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا