کار آفرینی و استارتاپ

HealthAtom دفاتر کوچک مراقبت های بهداشتی LatAm را با عملیات های مبتنی بر ابر قدرت می دهد • TechCrunch

HealthAtom قصد دارد سیستم عملیاتی مبتنی بر ابر برای شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی کوچک و متوسط ​​در سراسر آمریکای لاتین (LatAm) باشد. اگرچه این شرکت از سال 2012 فعالیت خود را آغاز کرده است، اما این اولین بار است که سرمایه جدیدی را به مبلغ 10 میلیون دلار اعلام می کند.

مجموعه‌های نرم‌افزار medilink و dentalink HealthAtom به کلینیک‌ها این امکان را می‌دهند که برنامه‌ریزی کنند، پرونده‌های سلامت الکترونیکی را مدیریت کنند، فهرست موجودی را مدیریت کنند، حقوق و دستمزد را مدیریت کنند و تفکیک بودجه و پرونده‌های قانونی را ارائه دهند. آنها همچنین دارای قابلیت های سلامت از راه دور هستند که به بیماران اجازه می دهد به سوابق خود در یک دستگاه تلفن همراه دسترسی داشته باشند.

ارائه دهنده با HealthAtom با اطلاعاتی در مورد اندازه عملیات و نیازها و خواسته های آنها تماس خواهد گرفت. پس از مشاوره، یک طرح ایجاد می شود و می توان اطلاعات را با رعایت مقررات محلی به پلتفرم ابری منتقل کرد. به گفته بنیانگذاران، یک کلینیک می تواند در عرض سه ساعت عملیات خود را روی سیستم راه اندازی کند.

بسته به اندازه عمل و مقررات محلی، یک کلینیک می تواند ماهیانه بین 20 تا 20000 دلار بپردازد. امروزه HealthAtom نزدیک به 6500 مشتری در 20 کشور دارد که عمده فعالیت‌های آنها در شیلی، کلمبیا و مکزیک است. علاوه بر این، 50000 پزشک و دندانپزشک از خدمات این شرکت استفاده می کنند و سالانه بیش از 42 میلیون نوبت را پردازش می کنند.

روبرتو لئون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، در مصاحبه ای با TechCrunch (که به زبان اسپانیایی انجام شده و توسط نویسنده ترجمه شده است) گفت: «ما در نقطه ای هستیم که تنش فروش در سطح اطلاعات رخ می دهد. “این ابزاری است که می تواند فراتر از SaaS باشد و ما را به یک راه حل فناوری تبدیل کند که کل اکوسیستم را برای افزایش شفافیت فرآیندهای سلامت یکپارچه کرده است.”

با توجه به الف گزارش که توسط مؤسسه جهانی مک کینزی انجام شد، پذیرش دیجیتال در سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در LatAm به بیمارستان‌های بزرگ‌تر و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​نادیده گرفته شده است. علاوه بر این، پیشنهادات موجود برای SMB ها اغلب مقرون به صرفه تر هستند و نیازهای کلینیک را ارائه نمی دهند. HealthAtom می‌خواهد با تبدیل شدن به «فروشگاه یک‌جا» برای کلینیک‌های مراقبت‌های بهداشتی کوچک و متوسط ​​برای اجرای عملیات خود، بخشی از راه‌حل باشد.

HealthAtom دفاتر کوچک مراقبت های بهداشتی LatAm را با عملیات های مبتنی بر ابر قدرت می دهد • TechCrunch

اعتبار تصویر: HealthAtom

اگرچه برخی از شرکت‌های محلی و خاص کشوری خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند، HealthAtom تنها ارائه‌دهنده LatAm است. اگرچه این شرکت دسترسی به قاره را فراهم می کند، بنیانگذاران به TechCrunch گفتند که رسیدگی به مقررات هر کشور یک چالش است.

دانیل گواخاردو، یکی از بنیانگذاران و CPO، گفت: “در مورد نحوه امضای چیزها، نحوه ذخیره اطلاعات، نحوه ثبت برخی داده های بهداشتی، مقررات و انطباق وجود دارد.” “همه اینها تنوع کشور به کشور دارد و به ما این امکان را داده است که در این 10 سال راه اندازی، بتوانیم روی داشتن یک محصول بسیار منطقه ای تمرکز کنیم.”

HealthAtom با مشارکت FJ Labs، Soma، Amador، Taram و (تعدادی) فرشته، در قالب سری A 10 میلیون دلاری به رهبری Kayyak Ventures حمایت به دست آورده است.

وجوه این دور به منظور گنجاندن پرداخت‌های تعبیه‌شده در نرم‌افزار آن، ایجاد مشارکت با شرکت‌های بیمه و توسعه یک برنامه وام برای بیماران خواهد بود.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا