کار آفرینی و استارتاپ

Netlify برای تقویت توسعه وب متمرکز بر Jamstack – TechCrunch 105 میلیون دلار سری D می گیرد

Netlify خیلی زود به ایده جداسازی طراحی فرانت‌اند و فرآیندهای تجاری بک‌اند در وب‌سایت‌ها رسیدند. در آغوش گرفت Jamstack و میکروسرویس ها زمانی که آن فناوری ها به خوبی درک نشده بودند. امروزه این یک روش نسبتاً متداول برای ایجاد یک وب سایت است، اما زمانی که آنها شروع به کار کردند همیشه اینطور نبود.

شاید همین دانش و درک چیزی است که سرمایه گذاران را به شرکت جذب می کند. امروز، نتلیفای سری D 105 میلیون دلاری را با ارزش 2 میلیارد دلار اعلام کرد. 18 ماه پس از دور C 53 میلیون دلاری شرکت می آید.

Bessemer Venture Partners دور امروز را با مشارکت سرمایه گذاران فعلی Andreessen Horowitz، Bond، EQT Ventures، Kleiner Perkins، Mango Capital و Menlo Ventures رهبری کرد. طبق داده های Crunchbase، این شرکت اکنون نزدیک به 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

مت بیلمن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران نتلیفای، گفت که در روزهای اولیه، آنها باید به مردم آموزش می دادند و متقاعد می کردند که تغییر در معماری که نتلیفای در تلاش بود ایجاد کند، یک چیز واقعی بود. امروز، داستان متفاوت است.

“بنابراین آن تغییر معماری کاملاً اتفاق می افتد، و فقط در حال شتاب است. و به همین دلیل است که ما دور بعدی را نیز مطرح کردیم تا واقعاً آن را تسریع کنیم، تا به انقلاب توسعه‌دهندگان دامن بزنیم و پیشرفت کنیم. [this] روش مدرن [of developing websites]و همچنین برای مقابله با مجموعه چالش های بعدی. بیلمان به من گفت که این زمانی شروع می شود که مشخص شود این تغییر در معماری واقعی و پایدار است.

او گفت که هدف در حال حاضر مقابله با سطح بعدی اصطکاک است که شامل مدیریت API های متعدد و اینکه چگونه توسعه دهندگان همه وابستگی های بین این عناصر مختلف را حل می کنند، است. به همین دلیل است که این شرکت اخیراً یک استارتاپ در مراحل اولیه خرید OneGraph، عضوی از گروه Y Combinator Summer 2018، که یک راه حل بر اساس GraphQL برای اتصال این API های مختلف به یکدیگر در قسمت پشتی.

“[OneGraph technology] بیلمان توضیح داد که بخش مهمی از مرحله بعدی توسعه محصول ما خواهد بود. چگونه می‌توانیم به تیم‌ها کمک کنیم تا با پیچیدگی بسیاری از APIها و سرویس‌های مختلف مقابله کنند و تجربه ساختن برای Jamstack را واقعاً شبیه یک تجربه برنامه یکپارچه کنیم، در حالی که از این دنیای جدید که در آن یک API برای همه چیز وجود دارد و در آن شما کاملاً بهره می‌بریم، کمک کنیم. رابط کاربری از تمام این بخش‌های مختلف جدا شده است.»

این شرکت دارای بیش از 2 میلیون توسعه دهنده است که از این پلتفرم استفاده می کنند، اگرچه بسیاری از آنها از لایه رایگان استفاده می کنند. پنج سال طول کشید تا این شرکت به 1 میلیون کاربر برسد و فقط یک سال طول کشید تا این تعداد را دو برابر کند، بنابراین همه چیز به سرعت پیش می رود.

نتلیفای در حال حاضر 200 کارمند دارد و قصد دارد در سال آینده این تعداد را دو برابر کند زیرا این سرمایه جدید را به کار می‌اندازد. کریستین باخ، یکی از بنیانگذاران شرکت، گفت که نتلیفای پایگاه مشتریان متنوعی دارد و برای کارکنان شرکت مهم است که آن را منعکس کنند.

«همیشه برای ما بسیار مهم بوده است، فقط به این دلیل که ما یک شرکت جهانی سازمانی هستیم که به هر کسی که برای وب می‌سازد پاسخ می‌دهد. بنابراین، این یک مخاطب هدف بسیار متنوع است، و برای اینکه ما یک سازمان به اندازه کافی هوشمند داشته باشیم، باید متنوع نیز باشیم.»

نتلیفای همچنین یک صندوق نوآوری 10 میلیون دلاری Jamstack را برای کمک به تشویق و حمایت از نوآوری در اکوسیستم Jamstack با چک هایی در محدوده 100000 دلار اعلام کرد. علاوه بر این، یک میلیون دلار دیگر را برای سرمایه گذاری در ابزارهای متن باز مجاور برای اکوسیستم کنار می گذارد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا