کار آفرینی و استارتاپ

Sequoia Capital India، STV پشتیبان ارائه دهنده BNPL مستقر در دبی در دور توسعه ۵۴ میلیون دلاری – TechCrunch

تابی، پلتفرم خرید اکنون، پرداخت دیرتر (BNPL) مستقر در دبی که به کاربران امکان خرید، پرداخت دیرتر و کسب درآمد نقدی از بیش از 3000 برند جهانی از جمله آدیداس، IKEA و Bloomingdale را می دهد، توسعه سری B 54 میلیون دلاری را تکمیل کرده است.

این به دنبال دور اولیه سری B 50 میلیون دلاری Tabby است که در آگوست گذشته اعلام شد و ارزش شرکت را 300 میلیون دلار اعلام کرد. Sequoia Capital India و STV این دور تمدید کننده را با هم رهبری کردند (STV اولین دور سری B را رهبری کردند). سرمایه گذاران موجود مانند Arbor Ventures، Mubadala Investment Capital و Global Founders Capital (GFC) شرکت کردند.

ارائه دهنده BNPL 104 میلیون دلار در مجموع بودجه سری B جمع آوری کرده است و قصد دارد از این دور تمدید استفاده کند. در بیانیه ای اعلام کرد که برای گسترش عرضه محصولات مصرفی خود و تسهیل گسترش بین المللی خود.

حسام عرببنیانگذار و مدیرعامل tabby به TechCrunch گفت که حجم تراکنش های شرکت او 8 برابر نسبت به آگوست گذشته و 50 برابر بین سال قبل تا 2020 رشد داشته است.

دو بازار اصلی آن عربستان سعودی و امارات هستند. عرب گفت که عربستان سعودی سهم بزرگی از حجم تراکنش‌های این شرکت را برعهده دارد که این امر ناشی از پذیرش قوی مصرف‌کننده و افزایش تراکنش‌های آنلاین است.

به گفته او، یک رویداد شگفت‌انگیز این واقعیت است که این بازارهای خاورمیانه – در حالی که هنوز در مراحل اولیه هستند – به نظر می‌رسد که BNPL را سریع‌تر از برخی بازارهای توسعه‌یافته در هنگام پرداخت استفاده می‌کنند. مدیر عامل شرکت اشاره کرد که پس از راه اندازی با یک خرده فروش جدید، tabby می بیند که حدود 20٪ از مشتریان خرده فروش BNPL را به عنوان اولین گزینه خود در هنگام پرداخت انتخاب می کنند و در طول زمان بین 30٪ تا 40٪ رشد می کنند.

این شرکت بیش از 1.1 میلیون کاربر فعال دارد که ماهانه با بیش از 3000 برند خرید می کنند. این کاربران بیش از 3 میلیون کلیک را برای شرکای خود هدایت می کنند. به گفته این شرکت، خرده فروشانی که از tabby به عنوان راه حل پرداخت خود استفاده می کنند، شاهد کاهش بیش از 10 درصدی در استفاده از پول نقد هنگام تحویل توسط مشتریان خود بوده اند.

عرب در مصاحبه‌ای به تک‌کرانچ گفت: «دلیلی که فکر می‌کنم این را می‌بینیم این واقعیت است که ما نه تنها جانشین تراکنش‌های کارت اعتباری در بازار خود می‌شویم، بلکه جایگزین هزینه‌های مصرف‌کننده بسیار بزرگ‌تر، که پول نقد است، می‌کنیم».

«حدود 70 تا 80 درصد تراکنش‌های آنلاین مبتنی بر پول نقد است و وقتی این نوع روش پرداخت را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهیم، آنها با آغوش باز آن را اتخاذ کرده‌اند. بنابراین این یکی از محرک‌های اصلی است که ما برای رشد سریعی که دیده‌ایم باور داریم این است که پذیرش در بازار ما از هر بازار دیگری که در سطح جهانی به آن نگاه کرده‌ایم بیشتر است.»

Tabby گفت که با هفت گروه از 10 گروه بزرگ خرده فروشی شورای همکاری خلیج فارس همکاری می کند، ظاهراً بیش از هر بازیکن منطقه ای BNPL، از جمله Spotti، Postpay و Tamara. همه آنها توسط بازیکنان جهانی مانند Zip، Afterpay و Checkout پشتیبانی می شوند.

تابی تاکنون نزدیک به 185 میلیون دلار بدهی و سهام از زمان راه اندازی سه سال پیش جمع آوری کرده است. با توجه به سرمایه گذاری های این شرکت در شرکت های BNPL در سطح جهان مانند Capital Float و Tillit، افزودن Sequoia Capital به جدول سقف آن، دانش بسیار مورد نیاز را به همراه دارد.

عرب که این شرکت را با مدیر اجرایی دانیل بارکالوف تأسیس کرد، گفت: «سکویا در بسیاری از مشاغل مشابه سرمایه‌گذاری کرده است و همچنین تیم در هند کارهای زیادی در زمینه فین‌تک و فضای وام‌دهی انجام داده است.

و بنابراین با آن، ما مسیری را که کسب و کار را به جلو می بریم، می دانیم. Sequoia می تواند ارزش قابل توجهی را از نظر آنچه که دیده اند و برخی دیگر از بازارهایی که قبلاً در آنها سرمایه گذاری کرده اند، اضافه کند، به خصوص که ما شروع به گسترش محصولات خود در زمینه های جدید می کنیم.

Tabby چشم‌اندازهای خود را در مصر، کشور بعدی که قصد دارد به آن گسترش یابد، دارد. عرب بر این باور است که کشور آفریقای شمالی بازار جذابی است با مصرف‌کنندگانی که از نظر بانکی ضعیف هستند به دنبال راه‌هایی برای خرج کردن آسان آنلاین خارج از آنچه امروز در دسترس آنها است، یعنی پول نقد، هستند. این شرکت با بازیکنان کوچکتری مانند سیمپل، شهری و خزنا رقابت خواهد کرد.

خارج از گستره جغرافیایی، tabby تیم خود را کاملاً تهاجمی رشد می دهد و از سرمایه گذاری برای استخدام استعدادهای بیشتر و سرمایه گذاری در محصول خود استفاده خواهد کرد.

«خدمات مالی دیجیتال مصرف کننده محور ارائه شده در زمان واقعی و بدون اصطکاک می تواند قفل رشد تجارت را باز کند و برای کل اکوسیستم مفید باشد. GV Ravishankar، مدیر سکویا هند در بیانیه‌ای گفت: ما همچنان نسبت به کسب‌وکارهایی که می‌توانند این کار را در مقیاس بزرگ انجام دهند، صعودی می‌مانیم.

«Hosam، Daniil و تیم در tabby یک تجارت قوی، مشتری اول و پیشرو در بازار BNPL در عربستان سعودی و امارات ایجاد کرده اند، و ما هیجان زده هستیم که به سفر آنها بپیوندیم زیرا آنها به ایجاد خدمات مالی متمرکز بر مصرف کننده ادامه می دهند. تجارت در سراسر منطقه.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا