فوتبالورزشی

آیا دیوید مویس می تواند به وستهام کمک کند تا قدم بعدی را بردارد؟ | اخبار فوتبال

“یک اشتباه – مویس بیرون است.” زمانی که منچستریونایتد در لیگ برتر فصل 14-2013 با استون ویلا بازی کرد، یک هواپیما آن بنر را بر فراز اولدترافورد به پرواز در آورد. پیروزی 4-1 یونایتد اهمیتی نداشت، زیرا در آن زمان فصل دیگر قابل تعمیر نبود. دیوید مویس که توسط الکس فرگوسن به عنوان جانشین انتخاب شد، 10 ماه دوام آورد.

برش به حال. منچستریونایتد هنوز در حال مبارزه است، اما مویس موجو خود را با وستهام که در نوامبر گذشته 1000 بازی را به عنوان سرمربی انجام داد، دوباره کشف کرد. او فصل گذشته آنها را به نیمه نهایی لیگ اروپا برد و در یک مقطع، چکش ها برای حضور در چهار تیم برتر لیگ برتر در رقابت بودند.

نکته مهم در مورد دیوید این است که او نشان داده است که شخصیت و ذهنیت بهترین ها را در تجارت دارد. من مطمئن نیستم که او در منچستریونایتد از حمایت کافی برخوردار باشد.» اوون کویل گفت. سرمربی سابق برنلی و بولتون واندررز زمانی که مویس در 9 می 2013 به منچستریونایتد رفت، در ویگان حضور داشت.

استقرار در منچستریونایتد پس از فرگوسن همیشه دشوار بود و مویس در شرایطی قرار گرفت که وین رونی تمایلی به ماندن نداشت، تیم در حال پیر شدن بود و دو عضو مهم کادر مربیگری، مایک فیلان و رنه مولنستین، ترک کردند. شاید او برای منچستریونایتد آماده نبود و شاید به همین دلیل است که دستورالعمل های متناقض مویس در کتاب ریو فردیناند ذکر شده است. اما بعد از فرگوسن چه کسی در منچستریونایتد مستقر شده است؟

من و دیوید در آن زمان چهار یا پنج بار در روز با تلفن صحبت می‌کردیم، مخصوصاً زمانی که او (ماروان) فلینی را تمام می‌کرد. این یک اثر ضربه ای بود زیرا اورتون در تلاش بود تا جیمز مک کارتی را از ویگان بگیرد. بنابراین می‌دانم که می‌توانست از او بهتر حمایت شود.»

زنده ماندن در این تجربه یونایتد دشوار است، به خصوص اگر به خوبی به عنوان سرمربی در پرستون نورث اند شروع کرده باشید و باعث شده باشید که اورتون به طور مداوم بالاتر از وزن خود ضربه بزند، یک بار بالاتر از لیورپول (05-2004) و یک فینال جام حذفی (09-2008) ). مویس سپس در رئال سوسیداد و ساندرلند که به دسته پایین سقوط کردند، با مشکل مواجه شد. کویل که ISL را با باشگاه Chennaiyin FC برد و فصل گذشته سپر لیگ را به جمشدپور FC رساند، گفت: “او واقعاً تیم خوبی در ساندرلند نداشت.”

تغییر در ذهنیت

زمانی که وستهم در فصل 18-2017 او را به جای اسلاون بیلیچ منصوب کرد، مویس کمک کرد تا از سقوط دور شود اما باشگاه مانوئل پلگرینی را جایگزین او کرد. این آزمایش جواب نداد، بنابراین آنها او را در دسامبر 2019 بازگرداندند، زمانی که وستهم دوباره به منطقه سقوط نزدیک شد. باز هم مویس با کسب مقام شانزدهم آنها را نجات داد. فصل بعد آنها ششم شدند و به اروپا راه یافتند، جایی که وستهام موفق‌ترین تیم لیگ اروپا با شش قهرمانی، سویا را شکست داد.

چیزی که او در وستهام تغییر داد، ذهنیت آنهاست. او در باشگاهی که هر سال در حال مبارزه بود، یک نگرش برنده به ارمغان آورد. او آنها را به این باور رساند که باید برای مقام های برتر چالش برانگیز باشند. شما هرگز نمی توانید اهمیت ذهنیت را دست کم بگیرید.

اگر به مویس زمان بدهید، او یک تیم خواهد ساخت. من در این فصل چند بار وستهام را تماشا کردم. آنها به تیمی تبدیل شده اند که شکست دادن آن دشوار است.

فصل با شکست وستهم مقابل برایتون و برنتفورد و تحت سلطه برنلی خوب به پایان نرسید. اما آنها همچنین لیورپول را در مرحله حساس فصل شکست دادند. از تلاش برای جلوگیری از سقوط، وستهام در فاصله نزدیکی از چهار تیم برتر قرار داشت. آیا این می تواند فصلی باشد که وستهام آن جهش تعیین کننده را انجام دهد؟ آیا این می تواند فصلی باشد که مویس، مربی از سال 1998، اولین جام خود را کسب کند؟

امضاهای هوشمندانه

“دیوید یک دوست است و من امیدوارم که برای او چنین باشد. او در نقل و انتقالات باهوش بوده است. آنها بازیکنان خوبی آورده اند اما به همان اندازه مهم این بود که توانستند دکلان رایس ها را حفظ کنند.”

جانلوکا اسکاماکا می تواند یکی از خریدهای “باهوش” باشد. این مهاجم بزرگ که از ساسولو با قیمت بیش از 30 میلیون پوند خریداری شد، می‌تواند مشکل گلزنی را که در فصل 2021-2022 به همرز وارد شد را حل کند. اسکاماکا هرگز پنالتی را از دست نداده است، در هوا خوب است، می تواند از فاصله گلزنی کند، در محوطه جریمه و در موقعیت های تک به تک کارآمد است. او در هر 90 دقیقه 3.28 گل زده بود که بهتر از میشائیل آنتونیو از وستهم (2.52) و جارود بوون (2.42) بود. آنها همچنین نایف آگورد مدافع رن، آلفونس آرئولا دروازه بان پاری سن ژرمن را نیز در اختیار دارند و مشتاق خرید ماکسول کورنت از برنلی هستند.

مهمتر از همه، آنها همچنین توانسته اند (حداقل تا کنون) رایس، توماس سوچک، مانوئل لانزینی، سعید بنراهما، کورت زوما و ولادیمیر کوفال را حفظ کنند.

کویل گفت: “اما برای ورود به جمع چهار تیم برتر، آنها باید ثبات شگفت انگیزی را در طول فصل از خود نشان دهند.” لیگ برتر یک رقابت بی رحمانه است و هر لغزشی مجازات خواهد شد. فکر می‌کنم وستهم برای دو هفته یک ضربه کوچک داشت و به همین دلیل هفتم شد. برای ثابت ماندن در طول فصل، آنها همچنین باید بازیکنانی را در دسترس داشته باشند، بنابراین دور نگه داشتن آنها از مصدومیت بسیار مهم خواهد بود.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا