فوتبالورزشی

مسترکلاس فوتبال با ونگر و کلینزمن | اخبار فوتبال

آنها با هم یک جفت خارق‌العاده ساختند، متانت آرسن ونگر و قدرت یورگن کلینزمن. آنها همدیگر را از روزگارشان در موناکو در اواسط دهه 1990 می شناسند، کلینزمن پس از نقل مکان از اینترمیلان به جایی که ونگر در حال ساختن شهرت به عنوان مدیری بود که “شکست ناپذیران” لندن را ساخت. بین آنها، آنها به اندازه کافی طلای جامد به عنوان قهرمانان فوتبال دارند که مورد حسادت هر زنجیره جواهرات با اندازه متوسط ​​باشد.

بنابراین، هنگامی که آنها در مورد روندها، داده ها، اهمیت اعداد صحبت می کنند – حتی اگر آنها بر اهمیت “جنبه عاطفی” فوتبال تاکید می کنند – و مشکلات علمی را که بد استفاده می شود برجسته می کنند، شما گوش می دهید. سالنی از خبرنگاران در معرفی گروه مطالعات فنی فیفا (TSG) برای این جام جهانی با کلینزمن، برنده جام جهانی 1990 که ایالات متحده و آلمان را به عنوان مربی به این رقابت ها برده است، “کاپیتان” (توصیف ونگر) و ساندی اولیسه، آلبرتو زاکرونی، چا دوری، فرید موندراگون و پاسکال زوبربوهلر به عنوان اعضای تیم او.

همچنین بخوانید | شنیده ها وجود دارد…: لیونل مسی در آستانه بازی افتتاحیه آرژانتین مقابل عربستان سعودی در جام جهانی، نگرانی های خود را در مورد مصدومیت بیان کرد.

ونگر با کمک به توسعه مرکز آموزشی فیفا، یک شیرجه عمیق مجازی به مربیگری و تجزیه و تحلیل که برای همه در دسترس است، در مورد اضافاتی مانند “تفاوت زمانی بین زمانی که بازیکن توپ را لمس می کند” با مثال واقعی لوکا مودریچ از فینال 2018 صحبت کرد. . ونگر گفت که مودریچ با نشان دادن داشبورد، توپ را به مدت 1.50 دقیقه لمس کرد و 65 بار آن را درخواست کرد اما فقط 45 درصد از مواقع توپ را به دست آورد. TSG خواهد دید که چرا. آیا به این دلیل بود که او نشان مرد بود؟ آیا به این دلیل بود که مدافع میانی به اندازه کافی برای او بازی نکرد؟

کلینزمن گفت، چنین داده هایی که توسط تیمی متشکل از 78 دانشمند داده، مهندسان داده و تحلیلگران فوتبال گردآوری و سرپرستی شده است – به گفته کلینزمن، پیوند ورزش و علم – ساعاتی پس از بازی در دسترس همه 32 تیم خواهد بود.

ونگر، که در 73 سالگی هنوز هم مثل او در خط لمسی ضعیف به نظر می رسد، هر زمان که جوابی می خواست، اعداد را آماده می کرد. این را در نظر بگیرید: میانگین زمانی که مربیان در زمان مجاز سه تعویض انجام دادند دقیقه 72 بود. با پنج امتیاز که به دقیقه 67 رسید. اما زمانی که تفاوت زیادی در امتیازات اولیه وجود داشته باشد، این تغییر می کند. او گفت که پنج تعویض به انعطاف پذیری تاکتیکی و ایجاد فرصت های بیشتر برای تغییر بازی کمک کرده است.

اما هر دو نسبت به داده هایی که در دستان اشتباه قرار گرفته اند هشدار دادند. ونگر گفت، علیرغم افزایش شدت، فوتبال همچنان یک ورزش تکنیکی است و این تفاوت ناشی از بازیکنان با بینش و تکنیک انجام آن است. “علم بد استفاده می تواند مضر باشد زیرا بازیکنان می توانند بیش از حد از داده ها آگاه باشند و به غریزه تکیه نکنند. علم باید برای تشویق تصمیمات جسورانه استفاده شود.» کلینزمن گفت: “شما نمی توانید همه چیز را در زبان خاص داده ها قرار دهید زیرا فوتبال هنوز جنبه احساسی دارد.”

ونگر با بیان اینکه چگونه خط دفاعی پس از روسیه پیشرفت کرده است، گفت: “این مهم است که ببینیم فوتبال در چهار سال گذشته چگونه تغییر کرده است.” و اینکه چگونه پرس “کاملا جهانی” شده است. ونگر گفت که این امر باعث می شود که توپ طولانی پشت خطوط دفاعی و انتقال آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. “و کیفیت اولین پاس برای شکست دادن پرس در هنگام بردن توپ. دریبل مهم این است که از اولین پرس خارج شویم.»

ونگر که تحت هدایت او آرسنال برای 17 فصل متوالی در جمع چهار تیم برتر لیگ برتر قرار گرفت، گفت: باشگاه‌ها معمولاً کسانی را که تمایلی به فشار دادن روی نیمکت ندارند، می‌فرستند، اما تیم‌های ملی «نیاز به سازش دارند» زیرا از بهترین بازیکنان کشور تشکیل شده‌اند. .

آنچه نیز تغییر کرده است، اهمیت “کیفیت های متضاد” در بازیکنان است. دروازه بان استاد توزیع شده است و مهاجم باید بیشتر دفاع کند. این می تواند جالب باشد که ببینیم آیا این بازیکن از باشگاه ها به تیم های ملی منتقل شده است.” با توجه به اینکه کلینزمن گفت که مدیران تیم ملی از روندهای لیگ قهرمانان اروپا استفاده می کنند، باید اینطور باشد، و آرون رمزدیل، دروازه بان انگلیس، قبلاً اهمیت بازی دروازه بان های انگلیس را برجسته کرده است.

کلینزمن در پاسخ به سوال HT گفت که امیدوار است این جام جهانی سبک پیچیده تری داشته باشد زیرا بازیکنان می توانند “انرژی، ریتم سه چهار ماه گذشته را مستقیماً وارد جام جهانی کنند.”

“من هر دو طرف را دیده ام. اگر یک تیم ملی با یک باشگاه بازی دوستانه می کرد، تیم ملی شکست می خورد زیرا ریتم تیم باشگاهی به مراتب دقیق تر است. بنابراین، تیم‌هایی که تعداد بازیکنان بیشتری از یک باشگاه دارند، مانند تیم کشور من و اسپانیا، باید مثبت باشند.»

ونگر افزود: فوتبال باشگاهی پیامد جهانی شدن و پتانسیل مالی باشگاه است و در میان تعداد کمی از تیم ها در سطح بالا متمرکز شده است. فوتبال تیم ملی پیامد کیفیت فوتبال کشور از نظر رشد بازیکنان است. و تفاوت بین اکثر کشورها بسیار کاهش یافته است.

این باعث می شود جام جهانی رقابت جالبی برای تجزیه و تحلیل باشد. فوتبالی که بازی می کنید بازتابی از فرهنگ و ذهنیت کشور شماست. بلژیک و فرانسه سبک ضدشکن را ترجیح می دهند و اسپانیا خواهان مالکیت توپ خواهد بود. هیچ مکانی بهتر از جام جهانی برای دیدن بازتاب فرهنگ های مختلف در زمین وجود ندارد.»منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا